Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is szokott így járni?

Más is szokott így járni?

Figyelt kérdés

Tudom nem a legjobb kategória, de itt a legtöbb a nő, a pénzt meg általában ők szokták kezelni, nálunk én, a férfi szoktam.

Tehát arra gondolok, hogy minden hónap elején készítek egy listát az előre látható kiadásokról, szal számlák, megtakarítások, fogászat, mozi esetleg,stb, csak hogy képbe legyek mennyire nyúlhatok majd a zsebembe.

Aztán hiába van, hogy x hónapban még tudok pluszba félrerakni, előbb-utóbb beüt a baj.

Eddig általában az volt, hogy még abban a hónapban kiderült, h amit arra szántam, h félrerakok, azt mire kell elkölteni(hó végén 28-án jött egy számla:S)

Erre most már hónapok óta nem volt semmi ilyen, itt örültem, h milyen jó, erre a hónapban kiderült, h a 10 ezer forint, amit olajcserérre szántam végül 60 ezer forintban állt meg szal épp , hogy ki tudtam fizetni, de ha nem lett volna félrerakva mehettem volna a búsba:S:S

marhára idegesítő már, az vigasztal csak, h volt félrerakva, de akkor is hogy mindig akad valami marhaság:s

Nálatok is elő szokott fordulni?



2012. nov. 26. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy jön csak úgy egy 10ezres számla?
2012. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen.Mindig vannak váratlan kiadások,Elromlik valami,betegség stb.Rugalmasan kell kezelni,és néha újratervezni a napi kiadásokat.Ilyenkor nálunk kevesebb a hús,több a krumpli és a tészta.
2012. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyan lesz egy olajcsere 60.000 Ft?

Egyébként szoktunk így járni bár nálunk inkább a kutyus betegszik meg vagy esetleg én vagy ilyesmi...:)

2012. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A számla a kocsi után, mert hiába forint alapú vannak ingadozások, amit külön kell fizetni plusz a csekkeket küldték, mert bla bla bla...

Az olajcsere pedig úgy, h más baja is volt, ami ott derült ki.

2012. nov. 26. 14:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tervezel.

Először is: megtakarítani csak akkor lehet, ha többet keresel, mint amennyi a minimális létezéshez kell. Ha kicsivel keresel többet, az nagyon hamar elmegy jobb minőségű kajára (pl. nemcsak zsírok kenyeret eszel, hanem telik olcsó parizerre is), ha pedig moziba is mész, még hamarabb.

Arra akarok célozni, hogy a "minimálisan" szükséges kiadások listájára mást írsz fel, ha 40 ezred van egy hónapban vagy 140 ezred, esetleg 400 ezred.

Másodszor: tisztában kell lenni az árakkal, lásd olajcsere, mert ha nem vagy, akkor csúnya meglepetések érhetnek. Hiába hiszed, hogy 1 kg kenyér 50 Ft, a boltban nem annyit fogsz fizetni.


A hó végén 28-án jött egy számla dolgot nem értem. Ha az a havi számla volt, akkor miért nem volt benne a listádban. Ha pedig előbb jött a számla, akkor ne felejtsd el, hogy a köv. havit előre kifizetted, tehát a köv. hónapban az az összeg megmarad.


Nem írtál arról, hogy egyedül élsz-e, és hol (albérlet, szülők stb.). Ez azért lényeges, mert ha egyedül próbálsz fenntartani egy lakást, akkor az elég sok pénzt elvisz.

Én sem tudtam jelentős összeget félretenni, míg egyedül laktam. Épp csak annyit, hogy ha spóroltam 2 hónapig, elvitte egy recept, egy doki vagy ne adj Isten, egy új cipő, mikor a régi tönkrement.

De az igazsághoz tartozik, hogy nagyobb összeget fizettem éveken át havonta egy olyan oktatásért, amiről tudtam, hogy soha nem fogok azon a területen dolgozni, egyszerűen csak meg akartam csinálni. Ez mások szerint luxus volt, szerintem meg az élet értelme, ezért dolgoztam, hogy jusson rá. Ezért is mondom, hogy nem mindegy, kinek mi van a listáján.

Onnantól sokkal könnyebb volt spórolni, hogy összeköltöztünk a párommal. Onnantól meg még könnyebb, hogy végeztem a sulival.

2012. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(Azért az egy nagyon jó tulajdonságod, hogy leülsz és listázod a kiadásokat. Nagyon sokan tehetnék még ezt.)


Megértelek, hogy idegesítő, hogy mindig van valami. Nálunk nem igazán fordul elő ilyen, mivel abszolút nem tudunk félretenni. Szerintem örülj neki, hogy van miből kifizetnetek azokat a váratlan kiadásokat.

2012. nov. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!