Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A halott apánkról ilyet...

A halott apánkról ilyet mondani hogy "Örülök hogy meghalt" ez normális dolog?

Figyelt kérdés
A tesóm 10 évvel idősebb tőlem, én 23 vagyok. Anyu már 10 éve nem él, apu is meghalt. A tesóm a hagyatéki tárgyaláskor előjött azzal hogy "Örülök neki hogy meghalt mert egy aljas ember volt". Tény hogy nehéz természetű ember volt, de örökölt utána bőven pénzt, meg amiben segítségre szorult apu megtette neki szó nélkül. Csak amíg élt nem tudta őt pénzelni, és emiatt ez most előjött belőle. De ugye hogy azért ezt durva mondani? Azt hittem megszakad a szívem, mert nekem nincs már senki, neki meg van férje meg 2 gyereke...
2012. nov. 29. 23:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Erre nem tudok mit mondani.
2012. nov. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Általánosítani nem lehet, az én apám pl. annyi szenvedést okozott nekem, a tesómnak és az anyámnak, hogy akkor lelnénk meg a lelki békénket, ha végre örökre eltűnne.


De a Ti esetetek más, ez egyértelmű érzéketlenség és megértem maximálisan, hogy nagyon fáj.

2012. nov. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Biztos nem ok nélkül mondta, de valószínűleg ez kicsit erős kifejezés volt tőle.
2012. nov. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
20%
Halottról vagy jót, vagy semmit!
2012. nov. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha így érez, hazudjon? Senki nem érdemel tiszteletet azért, mert meghal.
2012. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell tisztelni azért, mert meghalt. De nincs szánalmasabb dolog, mint egy halott emberbe "belerúgni".
2012. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%
Ha a testvérem ilyet mondana, megnézhetné magát. Szégyellje magát!!!
2012. nov. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező miért írtad azt hogy nincs már senkid?És a testvéred?És neki te?Azt hiszem ezzel mindent elmondtál a kapcsolatotokról.
2012. nov. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
jo ezt nem lehet igy megitelni mi nem tudjuk apukad milyen ember volt meg milyen a tesod. a halottrol jot vagy semmit szerintem alszent dolog. mar miert ne lehetne megmondani oszinten ha nem volt jo ember? nem kell gyalazni meg "belerugni" de alszenteskedni se kell. a lenyeg - szerintem van az az eset amikor normalisnak szamit ez a mondat amit a kerdesben irtal, de mi ezt nem tudjuk megitelni innen, hogy a tesod eseteben normalis-e.
2012. nov. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
5%

"mar miert ne lehetne megmondani oszinten ha nem volt jo ember? nem kell gyalazni meg "belerugni" de alszenteskedni se kell."


És minek mondod meg? Meghalt, ennyi. Mi értelme van még gyűlölködni? Felejtse el, zsebelje be az örökséget, azt kész. Mellesleg semmilyen álszenteskedés nincs. Az lenne az álszenteskedés, ha elkezdenék jó embernek beállítani, annak ellenére, hogy nem volt az.

2012. nov. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!