Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert akarok megfeleni folyton...

Miert akarok megfeleni folyton a parom szuleinek, miert idegesitem magam?

Figyelt kérdés
2 eve vagyok a parommal, O 20 en 19 vagyok, mindketten egyetemistak vagyunk. egy varosban lakunk, ezert meglehetosen sokat voltam naluk (delutanonkent 3-4 orat), foleg regebben. nagyon aranyos szulei vannak, imadom oket, megis meg mindig kenyelmetlenul erzem magam, ha beszelni kell, ha valami nagyobb csaladi osszeroffenes van...miert? 2 ev alat mar igazan osszeszedhettem volna magam. aztan allandoan probalok kedves lenni, megfelelni, s olyant tenni, hogy az mindenkinek jo legyen, gyakran ez pont ezert nem jon ossze:P. Mit tehetek? :)
2009. aug. 18. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy rájuk utalva,úgy értem nem laksz náluk és nem eszel náluk minden nap,akkor én sem értem.Ne megfelelni akarj,hanem úgy próbáld jól érezni magad köztük,hogy ne legyen amiért megszóljanak.

Volt egy párom kb 10éve,7évig voltunk együtt,a szülei mindenbe beleszóltak-ott laktam náluk-és így sok mindent kénytelen voltam eltűrni.Hozzá kell tegyem azt is sok mindenben jót akartak,csak az sem mindegy ha állandóan kéretlenül osztogatják a tanácsaikat vagy ha nem a megfelelő hangnemben,még akkor is ha a gyereke lehettem volna a korom alapján.

Egyszer leültünk megbeszélni a dolgokat,szépen kiborítottam a kis vödrömet,elmondtam hogy nem érzem,hogy szégyenkeznem kellene a neveltetésem miatt,de mivel más családban nevelkedtem vannak dolgok amiket másképp csinálok és ez nem feltétlenül rossz.Próbálok beilleszkedni,de ne várják tőlem,hogy mindig és mindenben engedjek-főleg nem ha az nekem esetleg kellemetlen vagy nehezemre esik.,Ezek után bocsánatot kértek.

Pár év múlva szakítottunk,majd néhány év múlva találkoztam az anyukájával és elkezdett sírni,hogy a mai napig hogy sajnálja,hogy nem lettem a menye stb...

Mindenkinek úgysem tudsz megfelelni,legalább magadnak próbálj meg,hiszen a te életed,te érezd jól magad benne,de ha figyelmes vagy és a környezeteddel törődsz az mindenkinek elegendő kell hogy legyen.

2009. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszi:) nem is tudom elmondani igazabol mi a bajom:P az a lenyeg,hogy allandoan egek, nem is tudom...mar gaz az hogy eleve kinosan erzem magam, mint egy 10 eves kislany...ha hosszabb idot vagyok veluk akkor egy ido utan semmi bajom nincs, de az elso percek eletveszelyesek:P :)
2009. aug. 18. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos megvan az oka amiért kisebbségi érzésed van,ezt próbáld meg leküzdeni
2009. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Legyél önmagad!Ne másnak akarjál megfelelni,hanem magadnak,és ha elfogadnak akkor nincs kényszerérzésed velük kapcsolatba!A tiszteletet megadhatod....
2009. aug. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!