Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is neveli, nevelte abban...

Más is neveli, nevelte abban a szellemben a gyermekét, hogy a szülő semmilyen körülmények közt nem kér a gyerektől bocsánatot?

Figyelt kérdés

Bár felnőtt vagyok,de itthon élek a szüleimmel.Ma összekaptunk anyámmal,és nem neki volt igaza.Én meg kicsit kifogásolható stílusban védtem meg magam,amire ő megsértődött. Én kértem a stílusom miatt bocsánatot,de mondtam,hogy akkoris azt érzem,hogy nem volt jogos,amit mondott.Nem látta be,és ő nem kért azért bocsánatot,mert engem megbántott.

De ahogy visszaemlékezem,az egész gyerekkorom a testvéremmel így telt.Ha jogtalanul hordtak le minket valamiért,ha megvertek,holott nem nekik volt igazuk,ha ők bántottak meg minket egy-egy mondattal,soha nem kértek bocsánatot a tévedésükért.Mindig mi mentünk oda,miután már nem hüppögtünk a sírástól,és bújtunk az ölükbe,hogy szeretgessenek meg minket,és gyakran mi kértünk azért is bocsánatot,amit nem is mi követtünk el,csakhogy újra minden rendben legyen. Soha,egy esetre nem emlékszem,hogy anyánk vagy apánk bocsánatot kért volna,holott így visszagondolva is sok esetre emlékszem,mikor ők hibáztak.

Azért nem kértek soha bocsánatot,mert attól szerintük a szülő csak gyengének tűnik,elveszíti a tiszteletet és kevesebb,valamint sebezhetőbb lesz a gyerek szemében.

Van aki ebben a szellemben neveli ma a gyerekét? És mi a véleményetek erről?


2012. dec. 1. 12:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem olvastam végig, csak úgy nagyjából, de arra gyanakodnék, hogy anyukádban mértéktelen mennyiségben van büszkeség - és hát azért jóból is megárt a sok. Azzal, hogy sosem kér bocsánatot, amikor kellene, és nem tudja elismerni, ha hibázott, nem csak rossz példát mutat nektek, de a tiszteletről is leszoktat titeket.
2012. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én már 25 vagyok, a testvérem még idősebb. A testvérem már 3 gyermeket szült és mindig tudja,mikor van az,mikor ő hibázik,így nem rest ő odamenni a gyerekekhez és ő bocsánatot kérni,ha ő hibázott és erre neveli a gyerekeit is. Mi valahogy pont anyámék viselkedése miatt lettünk annyira érzékenyek erre és mindig tudjuk,ha hibázunk és tudunk bocsánatot kérni,ha az indokolt.
2012. dec. 1. 13:00
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A bocsánatkérés az az, hogy belátom, hogy hibáztam, és megbántam. Ettől nem lesz az ember gyengébb. Sőt, akik felvállalják a hibáikat, azok általában erős jellemek.
2012. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
#3, pontosan erről van szó, a gyengeség az a saját tévedésünkhöz, hiibánkhoz való görcsös ragaszkodás, erő meg ahhoz kell, hogy beismerjük és felvállaljuk a hibánkat, tévedésünket. Az ember pont azzal járatja le önmagát, ha nem képes felelősséget vállani a hibáiért, tévedéseiért.
2012. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az én szüleim ugyan ilyenek.

Dolgos kisemberek gyerekei, arra nevelték őket, hogy be kell állni a sorba, és össezszorított szájjal az utolsó lehelletig dolgozni.

Ők sem kérdőjelezhették meg soha a saját szüleiket, így ők ezt tartották helyesnek irányunkban is (hugom 32, és 36 éves vagyok). A demokrácia imeretlen fogalom volt nálunk otthon.


Anyukám soha - és ezt szó szerint kell érteni - nem kért tőlem bocsánatot, csak ha érezte, hogy ludas valamiben, akkor "nyalizott", vagyis próbált jófejkedni, amitől még szörnyűbb volt a helyzet.

Már én is anya vagyok, és valóban, nagy hangsúlyt fektetek erre a férjemnél és a fiamnál is.

Nem csak azért kérek bocsánatot, ha rálépek a lábára, hanem ha indokolatlanul ingerült, vagy türelmetlen vagyok.

Este, lámpaoltás után mindig beszélgetünk a fiammal, ezek a komolyabb témák ekkor kerülnek elő.

2012. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem sem kértek még sose bocsánatot, pedig van hogy nekem van igazam, de még sose volt, hogy ezt el is ismerték. Legalábbis anyukám. Apukám teljesen más.
2012. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van ilyen néha, de felnőttek vagyunk, tudjunk már egymástól bocsánatot kérni. Szokott menni vica-versa.
2012. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kislányom és szoktam tőle bocsánatot kérni, ő is tőlem. Jelenleg járunk nevelőszülő tanfolyamra, ott is azt oktatják, ha a szülő hibázik igenis kérjen bocsánatot a gyerektől (pszichológus mondta).
2012. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
14%
Szűlőnek tanárnak főnöknek mindíg kell egy tekintély, még akkor is ha nincs teljesen igaza!Ugyanis az életben kikerülhetetlenül van alá és fölé rendelés! Azoknak akik ezt vitatják elmondom hogy 60 évvel ezelött ilyen nem fordult elő hogy a diák rugdossa a tanárát a szűlő beront az iskolába és veri a tanárt.Most mire jó a szabadosság és hova vezetett?A szabadsággal is vissza lehet élni és túl sokan vissza is élnek vele, az önbíráskodás meg nem állampolgári jog!
2012. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt/van sajnos,és azt hiszem,ezek az emberek,akik nem képesek szembenézni a hibáikkal,vagy azzal,hogy valamit elrontottak,igazából nagyon gyengék.Senki nem tökéletes,gyereket sem lehet nevelni úgy,mint a filmekben,de alapvető dolog,hogy,ha valami nem stimmel,meg lehessen beszélni.
2012. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!