Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig, minden körülmények...

Mindig, minden körülmények között kiállsz férjed mellett?

Figyelt kérdés

Szüleim teljesen ellene voltak a házasságunknak, lenézik a férjemet és családját. amikor megtudták hogy össze akarunk házasodni, kitagadtak. aztán mégis eljöttek a polgárira. aztán állandóan hivtak haza, mintha mi sem történt volna, látszólag jó volt a viszonyunk. apukámnak több ingatlanja is van, azt mondta egy házat a nevemre irat, nekünk adja, ugyanúgy egy földdarabot amin halastó van (férjem sporthorgászattal akart foglalkozni) elkezdtük a házat renoválni, apu azt mondta mindent ő áll, aztán lakodalomról is beszéltünk h legyen meg a templomi, ugyanúgy azt mondta h ő állja, csak maradjunk otthon velük. aztán az egészből lett egy nagy lószar, mert semmit nem iratott a nevemre, tehát nem adta nekünk, a lakodalom után meg összevesztünk a pénzen, mert kiderült h mindent a z ajándékpénzből kellene kifizetni. de persze ezt mi nem tudtuk és másra szántuk. sőt a ház renoválására is még volt sok adósság amit ki kellett fizetni. a férjem nagynénjétől kért kölcsön egy nagyobb összeget hogy apum kifizessen valami részleteket a bankhoz. ezt apum nem akarja visszaadna, azzal érvel hogy elvettük a lakodalomkor gyűlt pénz....mind1, ezt most csak úgy kiirtam magamból.

a lényeg most tette be az ajtót nálam: mesélem anyukámnak telefonon hogy mit csinálunk éppen. mondom aszalt gyümölcsöt eszik a kislányom.erre ő minek adok neki olyansmit, abban nincs semmi jó, minden ki van száradva,mondom ez nem igy van, de nem akartam vitatkozni. aztán beszélek neki arról h milyen ügyesen eszik egyedül a kislányom kiskanállal, villával. erre ő tanitsd meg késsel s villával enni rendesen, ne egyen úgy mint az apja. mondom most kötekedsz? ezután felhúzodott h nekem nem lehet semmit mondani blabla bla. csak az a baj hogy folyton mocskolják őt és kritizálják olyan dolgokért amik abszolút nem a legfontosabbak az életben, de nekik sokkal súlyosabb hibáik vannak amiket nem látnak meg.

most én azon filózom hogy mi legyen. mert én semmit sem kértem a szüleimtől, én beletörödtem abba hogy kitagadtak és jobb is lett volna úgy minthogy egész életemben zsaroljanak, mert bármi van örökké azt mondják hogy hallgassak, én tévedtem, én vétettem ellenük. ugye ez a kivülállóknak sem normális igy?? én mindgi meghallgattam a férjem felé irányuló kritikáikat, de próbálok kiállni mellette, mert még sose csalódtam benne, viszont a szüleimben igen.


2011. nov. 26. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg igaza van, állj ki mellette.
2011. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen esetben természetesen igen. Egyébként attól függ, igaza van-e. Amellett állok ki, akinek igaza van.
2011. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a férjem és a családja is tisztességes munkások, hatalmas házuk van, autó, minden ami kell a normális, szerény élethez. az én szüleim nagyravágyóak és úgy látom apukám egész életében adósságban élt és mindig mások pénzét forgatta ezért van neki több egy kicsivel, mert nem tisztességes.

én megelégszem a szerény de nyugodt élettel, ezt ők nem tudják felfogni. azért volt a sok hasduma.

2011. nov. 26. 21:02
 4/9 anonim ***** válasza:
apád ritka nagy féreg lehet, ha még a lányát is átveri és szarban hagyja. anyád meg irigynek tűnik
2011. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

most az a csúcs hogy elromlott a Sprinterünk motorja, amivel a férjem fuvarozik, és ebből élünk, szóltunk apunak hogy adja meg a pénzt amivel tartózik a férjem nagynénjének mert ő kisegitene minket azzal a pénzzel, de nem akarja visszaadni, még mindig azt mondja h elvettünk a lakodalmi pénzt...


anyu bizti irigy mert a férjem olyan dolgokat csinál, amit apu sose, bár anyu elvárta volna, pl ha eszik elpakol maga után, és a kislányunkkal ugyanúgy elvan mint és, tisztába teszi, megeteti vagy bármi. ezzel is sokat viccelődnek h miért végez asszony munkát.

2011. nov. 26. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyeseknek a nagyravágyás, és a minél többet akarás elveszi az eszüket, azt gondolják ök sz*rták a spanyol viaszt, Ök a legjobbak mindenben. Eléggé bescsaptak titeket az igérgetéseikkel is, én kijelenteném nekik a helyedben, h csak akkor beszélsz velük, ha nem zsarolnak, nem kritizálnak, nem okoskodnak a gyereknevelésben, és nem húznak a férjed ellen. Ha megértik jó, ha nem elvesztik a lányukat.
2011. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajnálom hogy ide jutottam és tök idegeneknek adom ki a családi próblémáinkat, de senki nem tud ezekről a dolgokról, csak mi az érintettek, és nem is akarom kivülállóval megbeszélni, olyannal aki ismer minket, mert úgy gondolom eléggé szégyelni való dolgok mennek végbe és nem akarom hogy a családom pletykák tárgya legyen. de muszály volt valahova kiadnom!
2011. nov. 26. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben természetesen kiállnék mellette, sőt, a szüleimmel ritkulnának a beszélgetések. Minél ritkábban beszéltek, annál több az igazán fontos mondanivaló. Nem hiszem, hogy helyénvaló ez a viselkedés egy anyától...

Amúgy szerintem ne is számítsatok apukádtól egy fillérre se, úgysem fogja megadni.

2011. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben a férjed mellett állj ki.

Mindenesetben nem biztos, hogy helyes, vagyis ki milyen. Én az igazság mellett állok ki, ha a férjem mondjuk másképp látja, akkor hát ez van. Nincsenek nagy ügyeink amúgy.

Apudék bármit adnak, mondanak, hogy adnak, sose számíts rá, ne építs rá, ha tényleg odaadták is megtartanám, hogy holnapután mikor visszakérik meglegyen.

Ritkítanám a hívásukat, és az első beszólás után említeném, hogy legyenszíves ne így beszéljen.

2011. nov. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!