Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rádi Nándor szerintetek...

Rádi Nándor szerintetek rosszul hangzik? Passzol a vezetéknévhez a keresztnév?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Nándi név,de a vezetéknévvel együtt lehet nem túl szerencsés. A másik lehetőség a Levente lenne,

2012. dec. 1. 17:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem jó a Rádi Nándi, mert olyan mondókaszerű.

Egyébként meg ne vadidegenek döntsenek már egy ekkora dologban, hogy mi legyen a gyereked neve...csak magadra hallgass! :)

2012. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%
Már akkor legyen inkább Ádám, és akkor Rádi Ádi :D
2012. dec. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

És mi van akkor, ha Rádi Nándi lesz? Nincs benne semmi ciki, nem Kalányos Fostalicskának nevezted el a gyereket, hanem egy szép magyar néven! :)

Nem akarom leszólni a Leventét, biztosan van, akinek az jön be, csak most ez megint divatnév lett. Minden második kisfiút Leventének hívnak a játszótéren. Ezért én a Te helyedben biztosan nem adnám ezt a nevet a kisfiamnak.

Más ötlet van még egyébként?

2012. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem hiszem hogy úgy mutatkozna be valahol hogy Rádi Nándi, engem is mindig a becenevemen hívnak, ettől függetlenül vezetéknévvel mindig kimondom/kimondják a rendes nevem.

Más ötlet nem nagyon volt, esetleg a Gergő vagy Márton, ami számításba jött, de ez a két név a favorit, illetve a Nándor ami legjobban tetszik mindkettőnknek

2012. dec. 2. 11:36
 15/19 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos számolni kell a vezetéknévvel, nekem is voltak kedvenc lányneveim, de mivel ütötték a vezetéknévvel egymást, lemondtunk róluk,ma már nem bánom. Egész biztosan lesz aki Rádi Nándinak fogja hívni főleg ha esetleg egy csoportban, osztályban, egy közösségben lesz 2 Nándi.Vagy Nándor 3.-nak, vagy én letennék róla. Egyébként szép keresztnév.
2012. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem sem szerencsés a Rádi Nándi, pedig önmagában a Nándor jó név, bár kezdik ezt is felkapni, az ismeretségi körömben csak idén 3 kisfiú kapta ezt a nevet.


Levente meg évek óta nagyon gyakori, benn van Top3 újszülött névben minden évben, tavaly is, persze ettől lehet adni, de én mondjuk nem annyira szeretem, amikor minden 3. gyereknek ugyanaz a neve, mint az enyémnek, de mondom, ez csak az én véleményem.


Én akit ismerek R. vezetéknévvel (ő már felnőtt), Rádi Sándor Zsolt és mindkét keresztnevét használja.


Amiket írtál, szerintem a Márton és a Gergő is jó. Ami még eszembe jutott esetleg: Gellért, Vencel, Vince, Péter, Zétény, Norbert, Sebestyén.


Amit semmiképp ne adjatok: D-vel kezdődő keresztnevet, mert nagyon "dadogós" lenne; ill. ne Á-I magánhangzók legyenek a keresztnévben (pl. Dávid, Jácint, Bálint), mert az sem passzol, legalábbis szerintem.

Mivel a vezetéknév rövid, ezért túl rövid keresztnevet (3-4 betűs) sem adnék.

2012. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
63%

Szép neveket választottatok, de a Nándi szerintem sem szerencsés. Nálunk munkahelyen sokszor hívjuk egymás vezetéknév+rövidített keresztnév. (szólj már Szabó Pistinek, például). Mert a teljes név kicsit hivatalos lenne, csak keresztnév meg néha kevés a beazonosításhoz.

Ilyen szempontból a Levente jobb valamivel, és dallamosabb is. Van ilyen névvel ismerősöm, csak a teljes nevén szólítja mindenki, nincs rövidítés vagy becézés. Gondolom, ez személyiségből fakadhat. Pedig jó fej.

Én olyan név felé hajlanék, amiben nem ismétlődik meg az 'á', mert úgy tényleg mondókásan hangzik. A Gellért szerintem gyönyörű. És az is jó, ha lágyabb hangzásó a keresztnév, mert a vezetéknévben az 'r' is kemény, a 'd' is.

2012. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%
Végül is Till Attilának is bejött.
2012. dec. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%
ha csak ezek jöhetnek szóba akkor Levente, vagy Gergő :) ezek szép nevek!!
2012. dec. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!