Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok arról az...

Mit gondolnátok arról az emberről, aki a vezetéknevét "Szép"-re változtatná?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jóban az apukám családjával, ráadásul már ő sem él. Nem szeretem a vezetéknevem, túl kemény hangzású. A Szép-re nem azért gondoltam, mert olyan beképzelt vagyok... :) Hanem mert tetszik maga a szó. Egyszerű, de mégis jól hangzik. :)


Mit gondoltok?

L


2012. dec. 2. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
akkor pláne ütős, ha a keresztneved Heléna, vagy Ilonka
2012. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne pont erre. Akinek már ez a neve,oké,de erre változtatni elég visszás.
2012. dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én nem tenném, nekem amúgy sem tetszik (A Femilia kft. jut róla eszembe. Ha más nevet akarsz mindenféleképpen akkor vedd fel anyukád vezetéknevét.
2012. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is megváltoztattam a vezetéknevem (megvolt rá a személyes okom nekem is..) és emiatt sokáig sok ember hadd ne mondjam hogy nézett rám... :-/ Szóval nem minden szempontból hálás dolog.. :-/
2012. dec. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha megváltoztatod erre, akkor az egy beszélő név lesz. Nem mindenki szerint vagy szép. Egyesek majd önteltnek tartanak, mások meg csak simán kiröhögnek. Senki nem arra fog gondolni, h maga szó tetszett meg neked.
2012. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd fel, ha neked ez tetszik. A helyedben ugyanakkor biztosan nem reklámoznám, hogy csak úgy hangzásra választottam pont ezt a nevet, hanem elhitetném mindenkivel, hogy valamelyik dédim/üknagyanyám stb. neve volt Szép, és az ő emlékére vettem fel. ;)
2012. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha találkoznék valakivel, nyilván nem így indítanék... :D Mondjuk a családom nem tudom, mit gondolna...


Anyukám vezetékneve Kis, azt pedig nem tetszene.

2012. dec. 2. 16:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ez nem úgy megy, hogy olyan vezetéknevet választasz amelyik csak megtetszik..
2012. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De bizony így megy, csak minden iratodon át kell íratni a neved, ami ugye nem 1 forint és egy kicsit hosszadalmas is.
2012. dec. 2. 17:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak akkor változtatnám Szép-re, ha az eredeti valami ahhoz hasonló. Máskülönben durván beképzeltségnek hatna.

(Bár egy esetben még szóba jöhetne a Szép: ha a keresztnevem Júlia lenne. A "Szép Júlia" egy gyönyörű dal.)

2012. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!