Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabb anyámnak az...

Miért fontosabb anyámnak az új barátja, és az ő gyerekei, mint a sajátjai?

Figyelt kérdés

Szüleim 12 éve váltak el, én 16 voltam akkor, már nem kisgyerek. Azután apám lelépett és szinte megszakadt a kapcsolatunk. Anyámnak volt egy barátja elég hosszú ideig, de most van neki egy másik. Már be is költözött a lakásunkba. A tesóm sem él már otthon, mindketten felnőttek vagyunk, neki már gyereke is van. Azt vettük észre anyánkon, hogy sokkal fontosabb neki a pasija, meg a pasi gyerekei, mint a sajátjai, és az unokája.

Rengeteg példát tudnék felsorolni, egyet-kettőt kiemelek:

Pl. múltkor vettem egy kabátot, erre anyám első mondata:

"Jaj, hogy tetszene ez a szín a Martinának....." - ez a pasi lánya.

Múltkor egy rokon ballagásán megállapította, hogy az ajándék tetszene a Martinának.....

Oké, tudom, kissé gyerekes a problémám, de elég pocsék érzés, hogy a pasinak a gyerekei a fontosak, anyámnak meg a pasi, és a pasi gyerekei.


Most is... kértem tőle egy kis szívességet, hogy legyen kedves valamit megtenni, felhívom, mikor jön, erre ő:

"Már rég itthon vagyunk, nem vettem meg, amire kértél."

Persze, ha a Martina kért volna valamit, repült volna hozzá.

Martina most meg gyereket vár. Látom előre, mi lesz, ha megszüli a gyereket.

Anyám jobban oda lesz tőle, mint az unokahúgomért.

Attól, hogy "új" családja is van, nem kéne a régit elhanyagolni. Mi mindig a gyerekei leszünk, a Martina nem biztos.


2012. dec. 2. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Beszéltél már vele erről? Attól, hogy ők élnek ott, még ti vagytok a családja a tesóddal és az ő gyerekével együtt.
2012. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen igazad van. Szerintem le kellene ülnötök ezt normális hangnemben megbeszélni. Tudja-e, hogy így éreztek? Persze, van egy féltékenység, amire lehet, hogy hivatkozni fog, de nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy ez akkor fog helyreállni, ha kiegyenlítődnek a dolgok, azaz sem érte, sem értetek nem tesz többet, mint a másikért.
2012. dec. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Én is láttam erre példát. Az ilyenek hitvány emberek. A vérségi kötelék mindennél előbbre való, aki ezt nem tudja tiszteletben tartani, az a legsúlyosabb hibát követi el.
2012. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, szerintem a gyerekeiért és a saját unokájáért azért mégis csak többet kéne, hogy tegyen az ember, mint a pasija gyerekeiért, hiszen nem is vérrokonok.
2012. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Most nagyon el van tényleg a párjával és a Martinával, hiába beszélnétek vele a tesóddal, Ti lennétek az érzéketlen tuskók, meg az irigyek. Lehetséges, hogy később fog észbe kapni,(akkor már késő lesz) amikor a pasi eltunyul, a Martina minden téren kihasználja (a helyzetet) stb. Ne kattogj ezen!
2012. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nővérem próbált már vele beszélni, de anya olyankor mindig megsértődik és tagad.

Tavaly karácsonykor anyámék áthívtak szenteste, hazaballagtam, mire hazaértem, ők ketten már nem voltak otthon. Nem vártak meg..

Átmentek a Feri lakásába, biztos jött hozzá a Martina....

2012. dec. 2. 16:31
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez nagyon durva, elhiszem, hogy megbántva érzed magad! Szerintem most egy ideig ne keressétek a tesóddal, kíváncsi leszek, feltűnik-e neki hogy nem keresitek, és keres-e titeket?


Érdekes, ha Feri anyudnál lakik, és a Martina is külön él, tehát nem a Ferivel, akkor a Feri miért tart fent egy lakást, ahova megy a Martina? Na nem szőrszál hasogatás csak ez úgy szemet szúrt.

2012. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Anyádat észhez kellene téríteni.

Ha ez enyém csinálna ilyet akkor biztos hogy rendesen megsértődnék rá meg olyan dolgokat vágnék a fejéhez amitől észhez térne.

Ha nem akkor meg legyen boldog az "új" családjával de soha semmilyen segítségre ne számítson.

2012. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ferinek 2 lánya van, az egyiket az anyja neveli, 20 éves, a másik 24 és babát vár. Nemrég férjhez is ment, a Feri házába fognak beköltözni a férjével és a születendő gyerekkel. Most albérletben laknak.

(a neveket persze megváltoztattam)

2012. dec. 2. 16:38
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
ez a legundorítobb dolog amit egy szulo tehet hogy nem a saját gyereke a legfontossabb!!!!
2012. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!