Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 7 hónapja nem kapok gyerektart...

7 hónapja nem kapok gyerektartást. Végrehajtónál van az ügy. Apukának jövedelme "véletlenül" nincs,2 ingatlan zárolva van a vagyonmegosztás lezárásáig. Ha nincs hol behajtani, nem fogok kapni semmit? Ki tud erről az eljárásról valamit? Mi várható?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted, hogy az állam előlegezze meg, aztán utólag hajtják be az apán.
2012. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Az állam 6 hónapra visszamenőleg is odaadja.
2012. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de mikor!? az 5.hónap után már kértem,addig vártam,hátha fizet
2012. dec. 3. 22:05
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Az állam visszamenőleg nem fizet, ne írj marhaságot. Az állami megelolegezest feltétele 6 havi nem teljesítés, minimum egy nemleges végrehajtási jegyzőkönyv, jogerős bírósági ítélet es a megadott jövedelem határ alatti jövedelem. 3 évre adjak meg, az igénylés napjától jár, egyszer ujra igényelhető a feltételek fennállása eseten újabb 3 évre.
2012. dec. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
Én pluszban ráküldeném a NAV-ot, hogy ugyan miből él...
2012. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Már megbocsássatok, de nem írtam hülyeséget...

Ha a bíróság jogerős határozata ellenére nem fizet, akkor 6 hónapra visszamenőleg is behajtható az összeg!

2012. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De nem az államon. A kötelezetten hajtható be 6 hónapra visszamenőleg. Az állami megelolegezest a kérelem beadasatol fizetik, tehát ha januárban adja be valaki a kérelmet, akkor január hónaptól fizet az állam. Nyilván van elbírálása idő, ami ugye 30 nap alapesetben. Na ha ez elhúzódik, akkor tűnik úgy, minhptha visszamenőlegesen is fizetne az állam, mert ha pl márciusra születik meg a döntés, akkor ugye januar, február március hónapra egyben kapja meg a jogosult a pénzt.
2012. dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kérdésem feltevése óta közel egy év eltelt.Apuka azóta se fizet a jogerős bírósági ítélet ellenére.Végrehajtó nem adott jegyzőkönyvet,hogy behajthatatlan.A végrehajtás elvileg folyamatos,de nem történik semmi.Ügyvédi tanácsra most fel fogom jelenteni,mert azt megtehetem,kiskorúak veszélyeztetése miatt.Utána jártam,ez a gyakorlatban hatni szokott,mert kinek kell ugye a nyakába egy büntető per?!
2013. okt. 26. 23:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül... Nálunk is megvolt a feljelentés, de semmi nem tortent.....
2013. okt. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy nem feltétlenül jutok eredményre.De családon belüli erőszakért már volt egy büntető per,ahol nyilván felmentették,mert nem bizonyítható.De úgy gondolom,az a herce-hurca nem hiányzik neki mégegyszer.
2013. okt. 27. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!