Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a helyzet, ha egy közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyzet, ha egy közös ingatlan van, ill. nekem egy saját, és a vagyonmegosztás attól függ, melyik kel el hamarabb? Ha az enyém, kifizetem a férjemet, ha a közös, megosztjuk. Elfogadja ezt a bíróság közös megegyezésnek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A válópert nem kell összevonni a vagyonmegosztással. Öt dologban kell megállapodnotok:

el akartok válni,

kinél maradnak a gyerekek (ha vannak),

mennyi lesz a gyerektartás,

mikor lesz láthatás,

ingó vagyon megosztása

2010. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de engem épp az érdekel, meg lehet-e úszni egy procedúrával az egészet, mert a férjem addig nem mozdul.
2010. szept. 10. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi nem értem ha van egy saját költöz oda a közöst adjátok el és felezetek.
2010. szept. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vagyonmegosztáshoz nem kell feltétlenül bíróságra menni. Mi pl. Már a válóper beadását megelőzően hónapokkal előtte voltunk ügyvédnél, aki írt egy házassági vagyonmegosztásról szóló egyezséget, amiben leírtunk mindent, hogy mi lesz a közös ingatlannal.
2010. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!