Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan birkózzak meg a költözé...

Hogyan birkózzak meg a költözéssel? Akik ilyen helyzetben voltak, tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Utálom a családom, teljesen depressziós vagyok mellettük. Ezt nem ragoznám tovább. Szeretnék elmenni albérletbe. Egyébként most leszek 20 éves, de rettegek az egésztől. Félek,hogy nem fogok tudni megélni és intézni a dolgaimat. Nem sok havi bevételem van, csp 14800 és árvasági kb. 39000.

Suli mellett elmennék dolgozni inkább, csak tudjak megélni egyedül. Egy kis garzon teljesen megfelelne nekem, nem érdekelne,hogy nem élek nagy lábon, meg van a havi kajám és ki tudjam fizetni az albérletet. Van megtakarított pénzem is, 2,8millió, ha nagyon kell hozzá tudok nyúlni.Nem igazán tudom,hogyan kell egyedül ügyeket intézni, hogy megy az albérlet dolog stb. stb.

Ti hogy indultatok neki a dolognak? Nehéz volt? Mesélnétek, tanácsokat adnátok? Köszönöm.


2012. dec. 4. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a lépést előbb utóbb úgy is meg kellene tenned! :) Csak nem mindegy, hogy szülői támogatással vagy szembe az árral. Hogy fix fizuval vagy 3 millád elaprózásával. Mert ha egyszer bele vágsz, úgy fogod gondolni, hogy nincs visszaút és csak még ez, meg még kifestetni, meg ez meg az. És elég rövid idő alatt oda a lóvé, ami amúgy egy fix fizu és pár év kemény meló mellett akár a saját első garzonod alapja is lehet!

Amúgy az albi keresésnél ha bizonytalan vagy, keress meg egy nagyobb nevű közvetítőt. Ott csak nem botlik az ember szatírokba. Plusz segítenek a papírmelóban is! Meg figyelj rá, hogy bútorozottat keress, ha nincs bútorod. És még valami! Ne kövesd el azt a hibát (amit én is anno:D), hogy hagyod, hogy buli zóna legyen a kégliből. Mert egy idő után már terhes a dolog, de addigra már gáz vagy egyenesen lehetetlen azt mondani, hogy "TÜNÉS VAN!". :) Okosan! Písz

2012. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is egyedül költöztem el 18 évesen.

Sokkal többre vagyunk képesek, mint gondoljuk. Ha van rá lehetőséged először keress munkát és utána költözz.

Mindent el fogsz tudni intézni, mint ahogy rengeteg ember. Más is él fiatalon egyedül és hárul rá sok minden vagy minden!

Albérletnél, ami fontos, a szerződés.

Dolgoztál már?

Mindenhol az a lényeg, hogy ne legyél megszeppenve, ne mutasd mennyire sebezhető vagy és "új" a nagy világban, mert sokan megpróbálják majd kihasználni ezt. Úgy az albérleted tulajdonosa, mint a munkáltatód vagy épp egy újdonsült "barát".

Könnyen bele fogsz jönni. :)

Kitartást és sok sikert!

2012. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Albérlet helyett - ha van rá lehetőséged - ajánlom a kolit. Annál olcsóbban otthon sem jössz ki. (Az enyém 9000-be kerül, és annyi vizet, áramot használsz, amennyit nem szégyelsz. Fűtés, net benne van.)

Ha ez nem játszik, akkor pedig az albérleten belül egy szoba - ami szintén kevesebbe kerül, mint egy komplett albérlet. Nem tudom, mit tanulsz, és milyen lehetőségeid vannak dolgozni, de 50 ezerből naggyon szűkösen vagy egyáltalán nem jössz ki havonta, ha belevesszük a lakbért, a rezsit és a kajádat.


Legideálisabb valóban az lenne, ha tudnál mellette dolgozni legalább egy keveset, hogy ne kelljen hozzányúlni a 3 misihez, csak végszükség esetén, mert a félretett pénz ma Magyarországon aranyat ér.

---

Bemásolok egy kérdést, amire szintén válaszoltam, ott vannak leírva dolgok az önálló élettel kapcsolatban: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


20L

2012. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kis garzont ahol egyedül lehetsz, szerintem is lődd ki, nagyon drága.Mind a bérlet, mind egyedül fenntartani egy háztartást.De már sokkal beljebb vagy, ha legalább egy emberrel össze tudsz költözni.Adj fel egy hírdetést, a legjobb ha abban a suliban, ahova menni fogsz, vagy jársz.Legalább a társasági életed is feldobódik.
2012. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
van egy kiskutyám, esélytelen a koli és a több emberes lakás. találtam egy albit 40 ezer kb rezsivel együtt. kicsi, 30nm, de tökéletes. dolgoznék mellette, 80e ből szűken de megélek. jövőre költözök össze barátommal.addig kihuzom :)
2012. dec. 4. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:

A 40 ezer mindennel együtt szerintem nem teljesen igaz.

Igaz attól is függ, helyileg hol van???

2012. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!