Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok az alábbi...

Ti mit csinálnátok az alábbi helyzetben? Maradnátok vagy különköltöznétek?

Figyelt kérdés

Csak pusztán kíváncsiságból teszem fel a kérdésemet, hogy ki hogyan döntene.

Szóval. Van egy kétszintes családi házunk, a földszint beépítve, itt lakom jelenleg édesanyámmal ketten, mivel sajnos apukám már nincs köztünk és testvérem sincsen. A tetőtéri szint nincsen beépítve, viszont akár külön bejárattal is rendelkezhet.

Ti hogy döntenétek? Későbbi családalapítás céljából elkezdenétek a felső szintet apránként különálló lakrésszé beépíteni, avagy inkább spórolnátok és később ha családot szeretnétek inkább teljesen külön házba költöznétek a barátnőtökkel/feleségetekkel?

Amúgy egy 1996-os, 100 négyzetméteres alapterületű házról van szó.


2012. nov. 28. 13:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
37%

Külön.

esélytelen a kétgenerációs együtélés.

anyukád meg eladja a nagy hodályt és vesz egy kisebbet amit fenn tud tartani.

2012. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%

Ha anyuka egyetlen fia vagy, a jövendőbelid sem hiszem, hogy szívesen költözne anyós fölé.

Meg kell lépni minél hamarabb az eladást, anyukádnak semmi szüksége egyedül 100 nm-re.

2012. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
Külön. Én sem vagyok híve az együtt élésnek. Ki tudja, milyen lesz majd a viszony édesanyád és a leendő párod között. Távolról sokkal könnyebb szeretni egymást, ha nem egy fedél alatt élnek... :)
2012. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%
Bár ez lehet csúnya dolog, de inkább anyukának kellene gyűjtögetni egy lakásra, amit fent tud tartani, és neked meg a leendő családodnak jó lenne a "hodály", bár azért 100 négyzet méter alapterületet lehodályozni enyhe túlzás.
2012. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%

Mi is belefektettünk anyóséknál egy kisebb vagyont egy különálló házacskába, ott is maradt a pénzünkkel együtt :(

Nagy türelem kell a szülőkkel való együttéléshez, és bizony elég ritkán is végződik jól a történet.

Eleve nehéz egy időssel együtt élni, most költözünk új albérletbe mert az alattunk élő nénike elviselhetetlen.

Szóval minket üldöznek az idősek :D


Szerintem is érdemesebb külön költözni.

2012. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Eladás semmiképpen sem jön szóba!!!!

Se később, se soha! Ezt a házat emberfeletti, kétkezi munkával, szinte vért izzadva építette fel édesanyám és édesapám, ez az egy dolog, amit soha az életben nem fogok eladni. Ilyen meg sem fordult a fejemben!

2012. nov. 28. 13:56
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
Együtt. Én nagyon család centrikus vagyok, ebbe beletartozik az idősebbek ellátása (lehet most még önellátó a szülő de pár év múlva lerobbanhat és körülményesebb messzebbről ellátni mint a szomszédból)és külön lakrésszel külön bejárattal teljesen elszeparált lényegében két külön lakás. Tehát megvalósítható.Azonkívül rengeteg előnnyel is jár hiszen ha mindketten dolgoztok akkor a főzés, gyerekfelügyelet stb meg van oldva plusz hatalmas segítség, hogy hitel nélkül lesz otthonotok és a törlesztő helyett magatokra tudtok költeni. Ha a szülő nem bogaras nem köt bele mindenkibe akkor simán maradnék.32\F
2012. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
17%
Maradnék. Számomra a család a legfontosabb. :)
2012. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Külön. Lett volna lehetőségem hasonló ráépítésre, de a különélést választottam, amikor családot alapítottunk. Nem messzire, kb. 5 km-re lakunk a szülőktől, ez pont ideális távolság, be tudunk egymásnak segíteni mindenben, de nem folyunk bele túlzottan egymás életébe.


De azért nagyban függ anyuka természetétől is! Én a saját anyámmal nem élnék egy fedél alatt, pedig jó a kapcsolatunk, de azért ismerem magunkat... jobb nekünk külön!

2012. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
66%

7-es, ez szép, de csak ha a feleséged is így gondolja... Sok nőnek sajnos hatalmas teher az együttélés, mert az, hogy az anya szereti a fiát egy adott dolog, ettől még nem biztos, hogy a választott párját is szereti, elfogadja. Sajnos ritkán szokták, főleg azok az anyák, akiknek egy szem fia van :( Sajnos elég sok kapcsolat futott zátonyra a környezetemben az együttélés miatt. Sajnos a nővéremé is. Pedig mindent megpróbált, 12 évig bírta, de egyszerűen besokallt, ment a két fiával és a ruháival albérletbe.

És nem is az anyós viselkedése volt a legnagyobb probléma, nem volt rossz a viszonyuk, viszont a férje képtelen volt "felnőni" így, hogy a szüleivel együtt lakott. Még 2 gyerekes apaként is egy nagy gyerek volt :(

2012. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!