Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha válófélben...

Mit tehetek, ha válófélben vagyok és a közös házunkat amiben fele-fele vagyunk tulajdonosok bérlik, de én soha nem láttam a szerződést nem írtam alá semmit. Szeretném, ha a bérleti díj felét nekem fizetné a bérlő. Ha nem fizet hogyan rakhatom ki?

Figyelt kérdés

#bérlő kirakása #válás bérletidíj felezése #közös tulajdon bérbeadása
2012. dec. 4. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehezen fogod tudni kibogozni, hacsak a férjed nem fedi fel az igazságot. Fogadj egy ügyvédet, aki képviseli az érdekeidet.
2012. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos miután jogilag a fele a tied azt hiszem a párod ki sem adhatta volna a beleegyezésed nélkül.

A válásnál a vagyon elosztásnál ezt tisztázni kell gondolom lesz ügyvéded.

2012. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Majd az ügyvéd segít ebben mert nem egyszerű az ügy. A bérlőt kirakni te sehogy nem tudod, ha rendesen úgy fizet ahogy a szerződésben van. Bár sajnos ha nem fizet akkor sem mert kilakoltatási moratorium lépet életbe a hideg miatt a hétvégén.
2012. dec. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bérleti díj:

Ha a férjed nem akarja akkor nehezen tudsz mit tenni mert a bérlőtől függ.

A bérlő meg vélhetően a bérleti szerződés alapján fog eljárni és oda utal, annyit és akkor ami benne van!


Ha elváltok és a vagyon felosztásra kerül akkor kérheted az arányos megosztást és az osztott fizetést!


Kirakás:

Mivel jogilag ti házasok voltatok és félig a te tulajdonod a ház, így nagyon nehéz lenne bebizonyítanod hogy a teljes bérbeadás és bérlés a tudtod nélkül következett be így végeredményben a bíróság is úgy venné hogy beleegyeztél a bérbeadásba. Innentől pedig az érvényes és a felmondás csak egyetlen fél részéről nehézkes...


Azt ajánlom a bérlővel ne foglalkozz és ne akard kirakni. Ha sikerül, vedd rá hogy az összeg felét vagy akár az egészet neked fizesse de ha ezt nem akarja akkor szerintem hagyd. Sokat tenni ellene nem tudsz és legalább lesz a válás után is egy pénzjövedelmed.

Amennyiben szükséged van a lakásra a válás után, azt a válással kell kimondatni és akkor a bérlőnek mennie kell.

Normál esetben ha 100%-ban a saját tulajdonodról beszélünk akkor igenis felmondhatsz a bérlőnek de a felmondási idő alatt nem rakhatod ki. De nem igaz az hogy ne mondhatnál fel neki akár akkor is ha rendben fizet mindent!!

2012. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!