Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a bérlö, nem fizeti a...

Ha a bérlö, nem fizeti a bérleti dijat, több éven keresztül, két szobás lakásrol van szó. Ki lehet-e? Lakoltatni, vagy mit lehet tenni? Mert védik abortokon belül lévöt is, és az a bérlő. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kétszobás,tehermentes második emeleti,lakotelepi világos nagy teraszos 54négyzetnéteres lakásról van szó.A bérlö semmit nem fizet csak a villanyt,távfütést,közösköltséget,vizdijat semmit.

Már azon is gondolkoztam áron alul eladom lakottan.


2012. szept. 15. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Jajmár, hát kit érdekel, hogy védik.


Megnézed mikor nincs otthon, odarendelsz egy lakatost, mutatod a lakcímkártyádat, hogy ott laksz, vagy tulajdoni lapot, akármit, és mondod neki, hogy elhagytad a lakáskulcsokat, le kéne cserélni.

Ha meg van kulcsod a lakáshoz, akkor ugyanezt teszed, de csak annyit mondasz neki, hogy le akarod cserélni a zárat.


Aztán ha kész a munka, kidobálod a bérlő cuccait a ház elé, azt' csókolom, ott rohadjon meg mind ahol van.


Velem biztos nem szórakozna így senki, én magasról tennék a "jogaira", meg hogy "védik", ha egyszer az én lakásom...

2012. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
18:57! Ilyet max akkor tudsz tenni, ha nincs hivatalos szerződés. Ha van papír, akkor bizony nem tehetsz ilyet.
2012. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hivatalos szerződés, akkor előbb írok neki egy ilyet: "Alulírott xy tulajdonos, az ekkor és ekkor kötött bérleti szerződést a mai nappal felmondom, és kérem, a felmondási idő lejártával kiürítve adja át a lakást" és elpostázom neki tértivevénnyel. Ha a lakásomban van a címe, akkor oda.


Aztán miután átvette, vagy 2x visszajött úgy, hogy nem vette át, akkor csinálom meg a fentieket... :P

2012. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De ez eddig neked nem tűnt fel, hogy nem fizet vagy mi? Miért vártál vele eddig évekig? Azt gondoltad, hogy majd egybe kifizet 10-20 hónapnyi pénzt? Ugyan már...


Én is javaslom a zárcserét és a holmik kipakolását.

2012. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen butaságot! Évekig hagytad, hogy ne fizessen? 2-3 havi kauciót szokás kérni, pont az ilyenek miatt. Aztán a második nem fizetett hónapnál lezongorázom a bérleti szerződés felbontását. Ilyen esetben még jogilag sem tud mit tenni, hiszen - igaz, hogy őt is védik a törvények - de Téged is!


Azt én nem ajánlom, hogy a cuccait kitedd az utcára, ugyanis ez a Te felelősséged. Jártam hasonló cipőben, majdnem én faragtam rá emiatt, pedig tudom, hogy másképp nem ment volna.


De azt közölheted vele, hogy X. Y. napra szerezzen fuvart, mert a cuccait el kell "költöztetnie", és ha nem intézkedik, akkor az utcáról majd összeszedi a bútorait. Legalább fenyegesd meg ezzel előtte, hátha "észre tér":)

2012. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.A helyzet nekem is eszembe jutott,hogy kicseréljük a zárakat,csakhogy jött a szomszédom aki új lako szintén: bérlő.Mutattam neki a tulajdon lapot,a lakásvételi szerzödést is/adásvételi szerzödést).Mondtam neki,vissza szeretnénk költözni a holmiait két tanuval,lepakoltatom a közös helyiségben,hogy ne tudja kitalálni,hogy megloptuk.A szemközti szomszéd is otthon volt,ö ismert minket,meg a bérlöt is,kérte a szomszédot ne avatkozzon bele.Na a lényeg.Közbe hazatért a bérlő,még ö hivta rám a rendörséget,ki is jöttek.Mutatom nekik a papirokat,valamint a felmondási szerzödést,és jeleztem,hogy önként jelentkeztek be a lakásba,mert én nem irtam alá.Szép udvarias probáltam lenni,miután a két gyerek is ott volt,és két tanu.Elmagyarázták,hogy örüljek ha nem kezdik el az eljárást ellenem önbiráskodásért.Hozzak egy birosági végzést melynek értelmében kilakoltatást kérhetek.Akkor jönnek és kilakoltatják.Ezt a pereskedést,még évekig eltudják huzni,mert rengeteg ilyen és hasonlo per van folyamatban.Addig nem hogy bérletu dijat nem fizetnek,sem közöskoltséget sem távfütést,sem vizdijat.Most a villanyorát fogom leszereltettni,ahoz van jogom,és a pereskedéshez.Amit javasoltatok nem rossz ötlet,de kivitelezhetetlen,mert ha visszaköltöznénk,bizony még nekem kéne félnem,én meg azt nem szeretek.Igy gondoltam arra,hogy bérlövel eladom a lakást áron alul,ő kér egy olyan bérleti dijat amit nem fog tudni fizetni,azonnal kiteheti,söt mikor eladtam rögtön utcára pakolhatja.Sajnos a magántulajdont nem védik.Söt néha jó utána nézni kik vannak bejelenteve? Lakásunkba üdülökbe.Népszámláláskor derült ki,hogy tök ismeretlenek is be vannak jelentve,csak azért,hogy budapesten állando bejelentett lakásuk legyen.Hozzánk is be voltak jelentkezve még ketten a,házban 15 lakás van 9 ember volt bejelentkzve hanisan a lakásokban.Nem rossz ugye?
2012. szept. 21. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, valami hasonlóra akartam rávilágítani. Nekem abban volt szerencsém, hogy "buta" volt a bérlőm, és meg tudtam vele etetni, hogy kirakom a cuccait. De a rendőrségen előtte érdeklődtem a mikéntje felől, ott mondták, hogy nem tehetem meg csak úgy, ahogy Te is leírtad. A bérlőm ennek ellenére bevette, és elcuccolt. Azóta csak ismerősökön keresztül adom a lakásom, és totálisan hallgatok a női megérzésemre.

Sajnálom, ami Veled történik, de tényleg nem lett volna szabad ennyi ideig hagynod. Drukkolok Neked!

2012. szept. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!