Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak?

Hogyan mondjam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

Otthon lakunk még anyukámnál a párommal, de szűkösen vagyunk. A nagybátyám Amerikában él, és tudván a problémáról a 25. születésnapomra küldött nekem pénzt, gyakorlatilag egy kisebb lakás árát, legalábbis lakásra szeretném költeni.


A gond az, hogy anyukám évek óta nem tartja a kapcsolatot a testvérével, gyilkosnak titulálja, hallani sem bírja a nevét (azért ült börtönben, mert 12 évvel ezelőtt közúti balesetben elütött egy szabálytalanul előző motorost, aki belehalt, de lényegtelen). Azt tudja, hogy tartom vele a kapcsolatot, de már ezt sem nézi jó szemmel, folyamatosan kapom érte az epés megjegyzéseket.


Anya tudja, hogy se én, sem a párom nem keres túl jól, esélytelen lenne megmagyarázni, honnan a lakás. A párom szüleivel is ismerik egymást, azt sem mondhatjuk neki.


Ne értsetek félre, én nem akarok titkolózni, egyszerűen csak szegény anyukámat szeretném megkímélni egy raklap idegeskedéstől és sértődéstől...


Van ötletetek?


2012. dec. 5. 11:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy nyertél a lottón :) amúgy nem tudom, anyukád hozzáállása elég fura mindenesetre. Én elmondanám. Aztán, ha ezen megsértődik, az ő baja. Baccus, a mai világban én örülnék neki, ha a gyerekem akár az ördögtől is kapna annyit, hogy lakást tudjon venni. Ha ezt nem érti meg, akkor az rá nézve sajnálatos, én nem foglalkoznék vele.
2012. dec. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám neki. Megvenném a lakást. Előbb-utóbb megenyhül. Itt a te boldogulásodról van szó, örülnie kellene neki.
2012. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen, csak tudod az a baj, hogy anyukámnak elég nehéz a természete, elég sok embert elmar maga mellől, és nem szeretném, hogy teljesen egyedül maradjon, nem akarok vele összeveszni, így is nehezen fogja viselni már maga a puszta tényt, hogy elköltözöm.


A lottóval az a baj, hogy akkor elvárná, hogy adjak neki belőle, valahogy éreztetnem kéne vele, hogy ez a pénz nem jött olyan könnyen, és hogy NEKEM érkezett, nem jótékonysági célokra.


Köszönöm a válaszokat, várok még ötleteket :)

2012. dec. 5. 11:24
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán tényleg nem is fog ő sem kiakadni. Találó az első válaszoló mondata, hogy akár az ördögtől kapná akkor is örülnék neki.
2012. dec. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki: Anya, kiálltam a sarokra és rövid idő alatt néhány ügyféltől összeszedtem egy lakás árát, ugye nem baj. - erre persze elájul. Mikor fellocsolod mondd meg, hogy vicceltél, igazából a testvére küldte Amerikából. Meg fog könnyebbülni, és még örül is, hogy nem a sarkon kerested :)
2012. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha anyukád elvárná, hogy a lottónyereményedből, amiből lakást vásárolhatnátok - életetek végéig meg lenne oldva a helyzetetek, nem kellene albérletet vagy hitelt fizetnetek - inkább neki adj belőle, akkor itt nincs miről beszélni.
2012. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ááááh.... Képzeljétek, tavaly küldött a nagybátyám egy hatalmas csomagot, tele finomságokkal, csokikkal, drága piákkal, könyvekkel, CD-kkel, meg küldött anyukámnak egy laptopot, mert anno mondtam neki, hogy tönkrement a számítógépe, és visszaküldte az egész dobozt... Na ennyire kicsinyes!
2012. dec. 5. 11:26
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így járt. Ne foglalkozz vele, hanem saját magaddal! Felnőtt ember vagy, nehogy már eldobj magadtól egy ilyen lehetőséget... Akkor csak azt bizonyítanád, hogy neked sincs túl sok eszed :) Már bocs :)
2012. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mindenképpen megveszem, és elköltözöm, ez nem kérdés.


Vajon mit mondjak neki, hogyan sikerült a lottón pont annyi pénzt nyerni? Akkor már inkább kaparósorsjegy, ott kerek összegetek lehet nyerni, az hihetőbb...

2012. dec. 5. 11:31
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
na szóval viccen kívül: Nézd anyu, én elfogadom, hogy te ilyen kapcsolatban vagy a testvéreddel, de tőlem nem várhatod el, hogy ha az ő segítségével tudok elindulni egy normális életben, akkor ne fogadjam el. Kaptam tőle annyi pénzt, hogy lakást tudok venni, és meg is teszem. Talán az lenne a legjobb, ha te pedig ezt elfelejtenéd amit most mondtam.
2012. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!