Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ha nagymamák lennétek...

Ti ha nagymamák lennétek megsértődnétek, ha egy másik nagyit után nevezné el az unokátok a lányát?

Figyelt kérdés
Tehát az egyik dédmama után kapná a nevét. 4ből még 3 él. Az én egyik nagymamám nevét viselni (nekem él a másik is, és a férjemnek egy). Anyósom most nyávog, hogy ilyet nem szabad, mert a többi (gondolom elsősorban az ő édesanyja) megsértődne.

2012. dec. 7. 21:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%
Nem esne jól. De jó megoldás ilyen esetben, ha a gyermeknek 2 keresztnevet adnak, bölcsen elkerülve a sértődéseket.
2012. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én már dédmama is vagyok, de ezen soha nem sértődnék meg.
2012. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Nekem eszembe' nem jutna az anyámról, apámról, magamról vagy a feleségemről (ha lenne/lesz) elnevezni a gyerekem... De még a nagyszülőkről sem.


Annyi szép név van a naptárban miért nem lehet választani egyet? Kivéve persze ha a nagyszülődet csak fiatalon ismerted (első 9-10 évedben) mert meghalt - mert akkor érthető, ha róla nevezed el, de aki ezen besértődik annál is vannak bajok.


Bár az ziher, hogy az ikrekekre már egy csomó ötletem van :D

2-es ikrek csaj és fiú kombó akkor Frigyes és Franciska, hogy ők lehessenek Frinci és Franci :D

3-as ikrek meg Sándor, József, Benedek :D

7-es esetén meg a 7 vezér.

8-as eseteén a 7 vezér + Álmos.

2012. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Együtt nem hangzik jól, és egyébként is három dédi él, összesen négy volt, így kellene legalább 2 kislányunknak lenni. Ezenfelül a másik három név nem is annyira tetszik. Nagyim Sára egyébként is tetszik a név, és nagyon szeretem őt is.
2012. dec. 7. 22:01
 5/22 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rengeteg név van, de saját gyereknek nevet választani nem egyszerű, hirtelen egyik sem tetszik :) Nagymamám egyébként Sári, kislányom Sára lesz :)
2012. dec. 7. 22:02
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben nem azt mondanám, hogy a dédiröl lesz elnevezve, hanem hoyg nektek ez a név tetszik.


Aki meg ilyen hülyeség miatt megsértödik, annak úgy kell, majd megbékül.

2012. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tejóég! Nem elég a nagymamák érzékeny lelkivilága miatt aggódni, már a dédiké miatt is kell?!

Én biztos nem sértődök majd meg, ha dédi leszek és a másik dédikollégám után kapja a nevét a kis dédunokám. Örülni fogok hogy megértem az érkezését. És tiszteletben kéne tartani a szülők választását, nem lépten-nyomon ilyen érzelmi meg "mert így szokás" zsarolásokat alkalmazni. Szerintem.

2012. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

miért kéne elnevezni bárkiről is?


a te gyereked, azt adsz neki, ami neked tetszik, azt fogja viselni élete végéig, amikor a dédik már csak fényképen lesznek


régi időkből származó ostoba hiszti ez a "kinek a nevét kapja" mizéria

2012. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Sára egy nagyon szép és aránylag divatos név is, szóval nem valami Jolánka vagy valami borzalom lesz, DE legalább a kedves dédi után, hanem egy szép név, ami amúgy is tetszik és egyébként az egyik dédit is így hívják.


Kit érdekel anyósod? Szerintem csak ő sértődik meg, hogy miért nem Őutána van elnevezve? Ha az érintetteknek nem tetszene, akkor szólnának, ne beszéljen más helyett elve.

2012. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Biztos nem ez lesz az egyetlen konfliktus anyósommal miután nagyi lesz :) Bár nem nagyon fog érdekelni, tudom milyen a természete. Most is csak a dédi miatt kérdezem, ő nem olyan mint a lánya, nem akarom megbántani, engem sem zavarna, szerintem a harmadikat sem fogja, csak érdekel, hogy ki hogyan érezne.

Lehet tényleg csak azt mondjuk, hogy Sára, aztán ha rákérdeznek, azt hogy véletlen

2012. dec. 7. 22:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!