Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel jár az, ha hivatalosan...

Mivel jár az, ha hivatalosan is lesz harmadik nevem (ami eddig csak egyházilag volt)?

Figyelt kérdés
Vezeték és keresztnevem nem változik,de szeretném viselni harmadik névként a nagyanyám nevét,mert megígértem neki.
2012. dec. 8. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmivel.

Már ha nem számítjuk a hivatalos okmányok lecserélését.

2012. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10000 Forint, és az okmányaid lecserélésének díja.
2012. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amit meg kell gondolnod, hogy ha hivatalosan is az lesz a neved, akkor MINDEN HIVATALOS helyen az összes nevet alá kell irnod. Ez már magában is macerás, mert nem mindig van elég hely erre, de ezen kivül ha olyan levelet/csomagot/pénz kapsz, amit alá kell irni, rengeteg gond lesz, mert mindenki más nevet ir oda, és ha te nem azt a variációt adod meg, akkor nem adhatják oda.
2012. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha még csak 18 vagyok az számít? Még annyi helyen azért nem kellene átírni.
2012. dec. 8. 16:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Réka a nevem alapból,Mária lenne a harmadik.
2012. dec. 8. 16:39
 6/8 A kérdező kommentje:
csak azért írtam ki,hogy Réka Mária hogy hangzik egymás mellett,ha így is mutatkozok be hogy Réka Mária.
2012. dec. 8. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik.

Maga a változtatás 10000 Ft. Le kell cserélni, a személyit, lakcímkártyát, jogosítványt, taj-kártyát, adóigazolványt. Ezek közül a személyi 4000 Ft-ba kerül, és a jogsiért kell még fizetni, a többi ingyenes.

2012. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nevvaltozatas maga egy 10 000 forintos illetek. Plusz a szemelyi, lakcim kartya, TB kartya, ado kartya lecserelese. Ha van valami a neveden akkor azt is at kell iratni. Ha bank kartyad van akkor azt is csereltetni kell. Plusz az iskolaba kaptal egy oktatasi azonosito kartyat, ha tovabb akarsz tanulni akkor azt is csereltetni kell. Ezek mind penzbe kerülnek. A hazi orvosnal, fogorvosnal atiratni a neved, ez mar csak formalitas, ingyenes.
2012. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!