Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom mellett üres az életem?

A párom mellett üres az életem?

Figyelt kérdés

Már 10éve vagyok együtt a párommal.

A történet annyi,hogy ő az a típusú férfi,aki elvárja hogy minden a szájába legyen téve.

A szülei is ilyenek,az anyja mindent megcsinál az apjának,igazi szolgalélek.

Apósom inkább éhenhal,minthogy meg kelljen melegítenie a kaját...

Szóval a párom,ezt szépen eltanulta.

A párom csak ritkán megy el a boltba,a háztartásban nem segít,ha mégis,akkor azt napokon át tartó "könyörgés" előzi meg.

engem úgy neveltek,hogy mindent önállóan,magam csináljak meg.anyu nem ugrált állandóan apám után,max. kitakarít utána.Apu is főz magára,feladja a csekkeket stb...

Jelenleg anyósomékkal élünk.Ha a barátomnak kell valami,és én nem csinálom meg,szól anyósomnak,az meg egyszerre ugrik...

Mostanában kezdem azt érezni,hogy én is belustulok.A zoknit ledobom a földre és ott hagyon napokra,ritkán mosogatok,szalad az egész ház stb...

nincs kedvem már az egészhez,mert utálom hogy mindent nekem kell csinálni.már össze is vesztem vele,hogy nem vagyok én szolga,igenis vegye ki ő is a részét a munkából.

jövőre össze szeretnénk költözni.

nem tudom,számíthatok-e rá,hogy ott az új környezetben vajon megváltozna?

szeretem még mindig,de én nem tudok úgy élni,hogy azt érzem ,csak kihasználnak.

Nem akarok anyapótlék lenni :(

mondtam már neki ezt,de nem válaszolt.inkább csak valami sajnálatot olvastam le az arcáról...


2012. dec. 8. 20:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
És 10 év kellett ahhoz, hogy rájöjj, valami nem stimmel? Talán egy külön lakásban normalizálódna a helyzet, bár... Akit egész eddigi élete során kiszolgáltak, nehezen fogja aktivizálni magát.
2012. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen most is együtt éltek, csak nem ketten, hanem családtagokkal.

Én nem hiszem, hogy megváltozna a helyzet, ha csak ketten lennétek.

Elvégre most is Te kéred, és akkor is csak te kérnéd tőle ezeket a dolgokat.


szerintem ha ő ezen nem tud, vagy akar változtatni, akkor úgysem lesz jövője a kapcsolatnak, hiába tart már 10 éve.

2012. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Meddig akarsz még hazudni magadnak? Nem, semmi nem fog változni, ha összeköltöztök. A pasid meg végképp nem. De miért is kellene változnia, ha 10 évig jó volt neked így? Az első pillanattól ki kellett volna fejezni, hogy nálad hogy mennek a dolgok.

Azt meg sem említem, hogy ha tényleg szeretnéd, akkor úgy szeretnéd, ahogy van, nem reménykednél abban, hogy valami csoda folytán megváltozik.

---

Magánvélemény: nem neveltetés, hanem odafigyelés és szeretet kérdése (na meg lustaságé), ha látod, hogy a párod robotol és fáradt, te meg a kanapén heverészel, akkor önként segítesz neki, nem könyörgésre. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy igazad van, hanem azt, hogy érdemes lenne megkapargatni kicsit, hogy a párod mire képes érted. Mert mondani bármit lehet, a tettek viszont nem hazudnak.

2012. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem változhat, ha rákényszeríted, de persze ebbe is tönkremehet a kapcsolat, de abba inkább, ha ezt tűröd.
2012. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Ha csak jövőre akartok összeköltözni, akkor kire csinálsz mindent? Ha otthon laksz, és a szüleid nem ilyenek, akkor miért lennél a párod szolgája?

Ha együtt éltek, akkor 10 évig miért nem volt ez gond?

A párod nem fog megváltozni, ha megszokta, hogy kiszolgálják.

2012. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

eddig valamiért nem zavart.szívesen is csináltam,de meguntam.

nem bírom elviselni,hogy én munka után még postára/boltba megyek,főzök+ ha valamit segíteni kell anyósoméknak azt is megteszem.Ő pedig ha úgy van akkor alszik,és edz.

abban reménykedem,hogyha külön leszünk,és ugyanúgy tépem a számat mind most,talán jobban felfogja hogy nem csak üres szavakat mondok.hanem tényleg elhagyom,ha nem változtat.

de már én sem reménykedem.

tudom,csodát ne várjak.de látom rajta hogy nem vesz komolyan,azt hiszi csak hülyéskedek...

köszönöm eddig mindenkinek,mert van igazság abban amit írtatok!

2012. dec. 8. 21:15
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Mindig ezt látta, ebbe nevelődött bele, ezt szokta meg! Nem fog megváltozni egy új környezettől.


Nem telt még be a pohár? Hány év együtt járás kell még, hogy végleg elszakadjon a cérna?


Hidd el ha külön mentek még rosszabb lesz. Akkor már nem lesz ott anyuka, hogy ugorjon veled fog veszekedni. Lesz ott olyan marakodás, kiborulás, mint annak a rendje.


Tudom 10 év jó soknak számít egy kapcsolatban de én már az elején lapátra tettem volna. Meddig akarsz még egy ilyen elkényeztetett óriásbébivel kínlódni? Pláne ha lesz egy gyerek is? Akkor már két gyereked lesz vele együtt.

Nem férfi az ilyen. Anyuci babucija!


Lépj le. Ígérgetni prímán tudnak aztán ha eloltották a tüzet megy minden a régiben.

2012. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem spórold meg magadnak az összeköltözést. Nem fog működni, ha így álltok hozzá. Hiba lenne összeköltözni, és sokkal nagyobb kudarcként fogod megélni a szakítást, ha nem sikerül a közös élet, mint így, amíg "jártok".

És hát... teljesen felesleges elpazarolni még x hónapot egy olyan kapcsolatra, ahol nem vesznek komolyan.

2012. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
4%
De hát már összeköltöztek, anyóséknál laknak. Vagy nem jól értelmeztem? Különben ez is lehet egy ok a háttérben, már mint a párod lustaságáéban, mert ha te nem akkor megcsinálja anyuci. Ha nem ott fogtok lakni, akkor lehet, hogy szorgalmasabb lesz. Hiszen nem lesz a háttérben az anyja, aki mindent megcsinál meg a s.gge alá tesz.
2012. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna mindent a szájába rágni,magadnak csináltál rosszat....10 év után sztem ezen változtatni már nem igazán lehet...kell neked egy ilyen mihaszna pasi????!!!!
2012. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!