Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak válás esetén lehet...

Csak válás esetén lehet gyerektartást kérni vagy lehet válás nélkül is?

Figyelt kérdés
Válás nélkül hogyan lehet ezt intézni? Két gyermekünk van.
2012. dec. 9. 17:02
 1/8 anonim válasza:
38%
Szerintem sehogy, elválsz, aztán biróság megszabja a pénzt.
2012. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem igazán értem a kérdésed - a gyerektartás lényege az, hogy a nem életközösségben (ebből követezően nem gazdasági közösségben - élkő volt házastársak közül a gyermekről nem közvetlenül gondoskodó fél is kivegye a részét. Ha nem váltok el, a jog azt feltételezi, hogy élet-, és gazdasági közösség van köztetek, magyarul nem lehet gyerektartást megállapítani. Ha jól értem, külön kasszán vagytok a pároddal? Ilyet sajna a jog nem ismer.
2012. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Csak válás eseten, akkor is csak az a fel kérheti, akinél elhelyezik a gyermeket.
2012. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Gyermek elhelyezési pert kell indítani és ebben a perben meghatározzák a gyerektartás összegét is.
2012. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha igazolni tudod, hogy külön éltek, pl. volt férjed elköltözött, vagy a lakást megosztottátok és két tanú igazolja, hogy "ágytól, asztaltól váltatok", kezdeményezheted a gyermekelhelyezést a bíróságnál és akkor megítélik a gyerektartást is.
2012. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egy kérdésben olvastam valahol, hogy lehet kérni válás nélkül is, de ezek szerint nem így van.

Sajnos a férjem képtelen a pénzzel bánni. Bár közös kasszán vagyunk a fizetése java részét adaadja a családjának, a barátainak, munkatársának, annak aki éppen kölcsönért rimánkodik (még soha nem adta meg senki) és ami marad az igen kevés. Volt olyan hónap, hogy 10000Ft maradt a fizujából.

Nem szeretnék válni, de valahogy vissza kell rángatnom a földre, mert ez így nem mehet tovább. Ezért gondoltam arra, hogy ha látja, hogy mennyi lenne a gyerektartás, akkor elgondolkozna.

2012. dec. 9. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

a GYT a fizu 20%-a szokott lenni gyerekenként. tehát a 40%ot leszámolja az asztalra 10.én, aztán mehet isten hírével kölcsönadogatni.


ilyen emberrel én nem élnék közös kasszán az tutkós.


a másik megoldás, h a te számládra menne a fizuja, adnál neki zsebpénzt (mint egy ovisnak, ha még nem tanulta meg magasabb szinten kezelni az ilyesmit...), a többit pedig te beosztanád a gyerekekre, kajára, rezsire.

2012. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben, csak azért mert a férjed nem tudja beosztani a pénzt, nem lehet.


Akkor lehet, ha igazolt a tartós különélésetek.

2012. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!