Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akinek kiment az exférje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek kiment az exférje külföldre az mennyi gyerektartást kap?

Figyelt kérdés
Mi 3 éve váltunk el és gyerekenként 10 ezer ft-ot kapok (2 közös gyerek van). Gondolkozok, hogy kérjek e többet. Beszélőviszonyba vagyunk az exxel a gyerekek miatt, amúgy ne keresseük egymás társaságát sem. Tőle kérjem, hogy adjon többet vagy menjek bíróságra?
2012. márc. 19. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is külföldön dolgozik az exférjem.Amikor elváltunk még itthon élt,és a bíróság a mindenkori minimálbér 20%-át szabta ki gyerektartásként.Mivel ez sem volt sok,így amikor már jó ideje kint dolgozott,kértem,hogy emelje meg,hiszen jelentősen jobban keres.A válasz az volt,hogy a bíró megállapított egy összeget,és azt becsületesen fizeti(10 ezret) Ha többet akarok akkor kérjek bírói végzést. Elmentem,a bíróságra,hogy több gyerektartást kérjek.De nem jártam jól.A bíró megmondta,hogy külföldi keresetét nem tudják kikérni vagy leellenőrizni,így nincs joguk az alapján kiszabni új összeget.Mivel itthon nincs bejelentett munkahelye,továbbra is a minimálbér 20%-a maradt.

Szóval ha magától nem ad a férjed akkor a bíróság sem fog többet tenni.

2012. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez tényleg komoly! Ha fogadok ügyvédet, azzal többet el tudok majd érni? Mert ő nem akar többet fizetni. Azt mondta nem használjam a gyerekekt pénz kicikarásra.
2012. márc. 19. 19:58
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Az ügyvéd sem fog sokat tenni,mert neki sincs joga a külföldi keresethez.
2012. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság azt is beleszámítja, hogy a külföldi kereset mellé külföldi kiadások is adódnak egy munkavállalónak. Tehát hiába keres valaki Külföldön 500 ezer forintot az itthoni 100 ezer helyett, ha ott ebből 200 ezer el is megy albérletre az itthoni 40 ezer helyett. Emiatt a bíróság a kint betöltött munkakör magyarországi bérezését szokta alapul venni.
2012. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nálunk a fizetése 40%-a volt eedig letiltva, de munkanélküli lett, így jött a bíróság által meghatározott minimum összeg a 10 - 10 ezer ft. gyerekenként. A mimimum összeget sem emeli meg a bíróság??
2012. márc. 19. 20:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Külföldön takarítóként dolgozik gyárban. Magyarországon mennyi a takaírtók bére --- minimálbér??? Akkor??
2012. márc. 19. 20:13
 7/13 anonim ***** válasza:

A külföldi keresetével kábé annyit érsz el,mint a fekete melóval szerzett pénzzel.Semmit.De kérheted a gyerektartás módosítását.Kérheted hogy a mindenkori minimálbér 20%-a tartasz igény.Nem tudom mennyi most a minimálbér ,de eddig 93.000 Ft volt(úgy hallottam hogy ezt megemelték 103.000 forintra)Ha 93 ezernek a 20%-át nézem az akkor 18600 forint.(1 gyerek esetén) Két gyereknél ez a duplája lenne.

Én inkább erre mennék rá,ez biztosabb.

2012. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

"Külföldön takarítóként dolgozik gyárban. Magyarországon mennyi a takaírtók bére --- minimálbér??? Akkor??"


Ne legyél már gyerekes gondolkodású..Külföldön egy szoba bérlése 3-4 szer többe kerül mint otthon.Kint a takarítók minimálbére sem olyan sok ám..

2012. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hiába 103 ezer ft a minimálbér, de ez a bruttó összeg, ebből kb 70 ezer ft a netto. Annak meg a 40 %-a az 28 ezer ft.
2012. márc. 19. 20:28
 10/13 A kérdező kommentje:
Amikor itthon dlgozott minimálbérre volt bejelentve, akkor 28 ezret kaptam, de most csak 20-at.
2012. márc. 19. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!