Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most bigámia, vagy erkölcsi...

Ez most bigámia, vagy erkölcsileg elítélhető?

Figyelt kérdés
Hat éve elváltam a feleségemtől. Együtt lakom mostani párommal, aki a barátnője volt. A volt feleségemet zűrös anyagi ügyei miatt maholnap kilakoltatják, a házat árverezik. Múlt héten legnagyobb megdöbbenésemre hozzánk költözött, a párom megengedte neki. Teljes béke van, kedvesek hozzám, de nekem ez nagyon kínos és tanácstalan vagyok.
2009. aug. 20. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát most együtt laksz az exfeleségeddel (akitől törvényesen elváltál) és a pároddal (akivel törvényesen nem vagy összeházasodva)...


Miért lenne ez bigámia? :]


BIGÁMIA = házasságban élő személy újbóli házasságkötése, kettős házasság


[link]


A bigámia olyan családi állapot, amikor egy férfinak két, esetleg több felesége is van egyidejűleg. Elméletileg előfordulhat az is, hogy egy nőnek egyidejűleg több férje van. A többnejűség a legtöbb keresztény felekezetben tilos és súlyos vétségnek számít. A nyugati kultúrkörben a bigámiát a törvény is tiltja. Más vallásokban, mint például az iszlámban és egyéb patriarchális alapú vallásokban a többnejűség megengedett és általánosnak mondható, de az európai muzulmán közösségek a szekularizáció és a jogi tiltás miatt nem alkalmazhatják.


[link]


Miért baj az neked, ha ezután 2 csaj fog körbetáncolni?

2009. aug. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsileg maximum az irélhetö el, hogy az aktuális párod a megkérdezésed nélkül befogadott valakit a közös lakásotokba - de az már mindegy, hogy kit.

Neked nem kell mindkét növel lefeküdni...

2009. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég nagy hátbatámadás volt a párod részéről. Az lett volna a minimum, hogy megkérdez, de gondolom, tudja, hogy (valószínűleg) nemet mondtál volna. Mivel a lakás közös, a helyedben adnék egy max határidőt, míg az exednek tovább kell állnia. Hosszú távon egész biztosan nem egészséges egy ilyen helyzet.
2009. aug. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a helyedben a mostani párommal megbeszélném,hogy miként gondolta ezt? Meddig marad ott az exed? És ha zűrösek az anyagi ügyei,ti fogjátok eltartani? vagy nektek is csinál majd adósságokat? Én ezt látom a problémának,nem azt,hogy két nő lakik veled.
2009. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Én is a volt és a leendő férjemmel lakok egy albérletben. Jóban vagyunk, elvagyunk így. Amúgy meg semmi közünk egymáshoz....
2009. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Engem jobban zavar a jelenlegi szituáció, mint a két nőt.

Sok beleszólásom nincs a dolgokba, mert a ház a páromé, csak jövőre veszem meg a felét.

2009. aug. 20. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez elég bizarr. De ha őket nem zavarja még ki is használhatnád a helyzetet :), mondom ezt nő létemre. Mea culpa.
2009. aug. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Miért nincs beleszólásod?Ezt nem igazán értem.Igaz,hogy nem a tiéd a lakás,de párkapcsolatban éltek egymással.Már csak beleszólhatsz akkor ,hogy kivel élsz együtt!!!!!!!!!!!!Én bizony nem hagynám.
2009. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem bigámia hanem egy poli kapcsi pláne ha rajtad is megosztozik a két punci...irigyellek 😂
2022. máj. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!