Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam ki ezt a...

Hogy magyarázzam ki ezt a beszólásomat apámnak? Ki lehet egyáltalán valahogy? Elmondja vajon haverom faterja neki, vagy csak szívat?

Figyelt kérdés
Dumáltunk egy haverommal a pályán, jött érte az apja, mert h késő van. Pont kérdezte egy másik haver h mi a szüleim foglalkozása, én meg mondtam h mindkettő faszállító. Apám fuvarozással foglalkozik, anyám meg tényleg összefekszik mindenkivel. A csávó is értette h miért mondom erre el kezdett ordítozni h milyen tiszteletlen vagyok és elmondja majd az apámnak. Pedig csak az igazat mondtam. Apám is tudja milyen az anyám, állandóan balhéznak. Bár apámnak más baja is van... Mihelyst tehetem lelépek, de addig próbálnám meghúzni magam de mindig rajtam csapódik minden. Most nem lenne jó ha apám visszahallaná

2012. dec. 10. 10:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
11, maximálisan egyetértek veled.
2012. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy! Ha ilyen vagány voltál, mikor beszóltál, legyél akkor is az, mikor apád letépi a fejed! Sok szerencsét! :)
2012. dec. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem játszom az agyam senki előtt. Próbálom poénosra venni a figurát mert amúgy tudják mi a helyzet. Nem akarom h emiatt engem is lenézzenek v sajnáljanak.

Tény h apám egy állat tud lenni ezért tényleg félek kicsit jogosan. Szerintem ahhoz h ki mit mond a haverjainak/barátainak semmi köze a szülőknek. Pl. van barátom akivel megbeszélem az itthoni helyzetet v elhatároztuk h ha végzünk lelépünk, ahhoz sincs semmi köze nekik.

2012. dec. 10. 10:56
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
"Szerintem ahhoz h ki mit mond a haverjainak/barátainak semmi köze a szülőknek." A haveroknak meg semmi közük a szüleid szexuális életéhez. Más, ha az ember a legjobb barátaival megbeszél bizonyos problémákat, meg más, ha a szülei magánéletével kapcsolatban humor heroldkodik a haverok előtt. Vagy tartod a szád, vagy vállalod a következményeket. Az élet így működik. Reménykedj, hogy apád mégsem hallja ezt vissza, mást nem nagyon tudsz tenni.
2012. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg nem tudomásul venni az otthoni problémákat, már nem sok időt kell otthon kihúznod. Ha apád számonkéri rajtad próbáld meg megbeszélni vele hogy mit érzel.

Fiatal vagy, otthoni problémákkal, nem jól reagálod le a helyzeteket. Ez nem feltétlenül a te hibád. De igyekezz azért változtatni magadon is, biztos te sem vagy hibátlan :) Csak magadnak tennél szívességet.

2012. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Aha nem a haverokra tartozik.. én is ezt mondom az vállaljon gyereket aki tud úgy viselkedni h ne a gyereket szívassák.


Nem mondtam h hibátlan vagyok, mert nem vagyok. De vagy normális felnőtt lesz belőlem v nem lesz gyerekem.

2012. dec. 10. 11:14
 17/19 anonim ***** válasza:
31%
Általában nem úgy működik a világ, hogy annak lesz gyereke aki megérdemli. Sőt. Ezt el kell fogadni és tovább lépni, saját magunk lelki békéje érdekében
2012. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha tényleg valami bántalmazás is van otthon, az tényleg eléggé más helyzet szerintem. Akkor itt tényleg nem érdemes egyszerű szavak miatt szégyenkezned. Minálunk inkább az elhallgatott hazugságok öltek, nem az egyszerű szavak.


Ha meg tényleg bántalmazás vagy nagyon súlyos bántalmazás is van, most is elmehetsz, a szülők akarata ellenére is. A gyámhatóságon kell kérni a ,,szülői ház elhagyását'' (a szülőknek itt nincs vétójoga, a gyámhatóság maga dönt).


[link]


Persze ehhez kell olyan megbízható személy is, aki fogad, akihez Te is szívesen mennél, és akit a hatóság is megbízhatónak lát. Nem a ,,szülői ház elhagyása'' az egyetlen lehetőség, hiszen a bántalmazás önmagában is olyasmi, ami miatt szükség lehet külső beavatkozásra.


Az összes lehetőséget nem ismerem, itt lehet megkérdezni:


[link]

2013. jan. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 sysyqueen ***** válasza:
hát basszus nem úgy értetted hogy fax állító, hanem hogy fa szállító ennyi a szavak játéka.
2013. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!