Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek fura, ha a "régi...

Szerintetek fura, ha a "régi mostohatesómmal" jövök össze? Vállalnátok a család kritikáit?

Figyelt kérdés
5-13 éves korom között voltak együtt apukám az ő anyukájával. (2 évvel idősebb tőlem) Együtt éltünk szinte végig, aztán a szülők szétmentek (elég csúnyán), eltelt 10 év, face-en felvettük a kapcsolatot, majd találkoztunk. Jól kijövünk, már egyikünk sem a régi gyereket látja a másikban, de 8 évig mégiscsak "tesók" voltunk. A család félek nem örülne, ha komolyabbra fordulna a kapcsolat.

2012. dec. 10. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem fura, akkor is, ha valójában nem vagytok rokonok. Én ebbe nem mennék bele ès nem a család neheztelése miatt.
2012. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A helyetekben nem foglalkoznék a családdal, rokonság nincs köztetek, elég régen nem voltatok kapcsolatban egymással, és a ti életetek.
2012. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

attól függ, most hány évesek vagytok. 23-25?

Szerintem ebben a korban már igazán vállalhatod a családi kritikát.

2012. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem teljesen lényegtelen, nincs közöttetek vérségi kapcsolat. Aki ezen kiakad, az hülye.
2012. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, 23 és 25 évesek vagyunk. Lényegében én teljesen más kívülről is, hiszen 13 évesen még nagyon gyerek voltam. Ő is rengeteg változott és nem az az idegesítő nemnormális, aki beszólogat :D
2012. dec. 10. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Olyat is ismerek, akik össze is házasodtak egy ilyen kapcsolatból, semmi fura nincs benne, nem vagytok rokonok.
2012. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia, én elsősorban azt mérlegelném, mekkora fájdalmat okoznék ezzel a szüleimnek.. ha már nem olyan mérges a viszonyuk, akkor bevállalnám.. Viszont, ha fájdalmat okoznék nekik ezzel, akkor nem.. 23/L
2012. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem se furcsa és nem is természetellenes abszolúte semmi vérrokonsági kapcsolat nincs köztetek csak a szüleitek futottak össze. Most nem mindegy, hogy anyuka pasija hozta őt vagy máshol futottatok volna össze?


Az én anyukám is elvált és amikor összejött a pasijával az is hozott gyerekeket a kapcsolatba. Sose tudtam őket testvéremnek tekinteni. Nekem ők nem mostohatesók voltak hanem anyu pasijának gyerekei. Ettől függetlenül jól kijöttünk csak nem éreztem azt a családi kötődést, mint egy igazi tesónál.


Az, hogy ezzel kapcsolatban mi van mások fejében azzal ne foglalkozz legyen az ő problémájuk. Ha a szüleitek egy kicsit is értelmesek akkor nem fognak ezen problémázni. Nem szabad egy kalap alá venni egy mostohatesót egy vér szerintivel ebben az ügyben legalábbis.


Ilyen esetekben, amikor gyerekesek jönnek össze mindkét fél a teljes családi egységet próbálja elérni meg azt, hogy a gyerekek testvérként szeressék egymást, holott nem azok!


Aztán meg ha elválnak jön a fájdalom és a veszteség érzet, ha meg egymásba szeretnek jön a szégyen érzet. A gyereket teljesen összezavarják mert belül azért mégis érzik, hogy ő nem teljesen egy igazi tesó. Akkor most mi legyen?


Jön a racionális gondolkodás meg a józan ész. Nem vagytok testvérek, rokonok. Nyugodtan összejöhettek. Aki ezen fennakad az nem lát tovább az orránál. A család meg ne kritizáljon egy teljesen egyértelmű esetet próbáljátok magatok mellé állítani őket. Végül is már évek óta külön vannak már rég nem vagytok egy család végül is semmi közötök egymáshoz. Mi lenne a probléma ilyen körítés mellett?

2012. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia:)Apám 3 évig élt az ex anyósommal én pedig

12 évig éltem a "mostohatesómmal" :) ,nem működött szakitottunk,de nem a család miatt.

A családjaitoknak ebbe nem nagyon kellene beleszólni,illetve

ha minden ok közöttetek akkor,vágjatok bele:)

sok boldogságot!

2012. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!