Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ferjem nem magyar, a gyereku...

A ferjem nem magyar, a gyerekunket anyakonyvezik kulfoldi keresztnevvel?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2012. dec. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
igen. és külföldi helyesírás szerint! Ehhez ragaszkodjatok, mert nem biztos, hogy nem magyar szerint akarják! Barátnőmék kiverték a balhét miatta :) Szegény Cloud-ot klód-nak akarták írni :)
2012. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha magyar állampolgár akkor fonetikus átírásban.
2012. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha kettős állampolgár (ha apa nem magyar, akkor pedig kettős), akkor nem kell fonetikusan.
2012. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erre mar en is rakerdeztem itt Indiaban a Magyar Nagykovetsegen.

Azt mondjak csak akkor lehet kulfoldi neve a gyereknek, ha a hazassag anyakonyvezve lett elotte. Ha nem akkor a ferj csaladi nevet sem kaphatja meg, se kulfoldi keresztnevet, csak az enyemet otthon(Mo) szules eseten. Persze ha kulfoldon szulsz akkor kaphat kulfoldi nevet.

Nekem ezt mondtak :)

2012. dec. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nalunk ugyszintem apa nem magyar allampolgar, es mi angol helyesirassal anyakonyveztettuk a kislanyunkat. Az onkormanyzat megkerdezte bar nalunk konnyu csak egy betu a kulonbseg a magyar es angol helyesiras kozott.

De pl masodik neve Maeve, ezt igy angol helyesirassal anyakonyveztek.

2012. dec. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nalunk volt hazassagi anyakonyvi es a ferjem kulfoldi allampolgar de mivel aa kislany M.orszagon szuletett megis csak magyar helyesiraas szerint volt hajlando bejegyezni az anyakonyvezeto iroda.Nem baj mert nem akadtam ki azon hogy Bianca vagy Bianka sot most mar nagylanyom kulfoldon elunk buszka ra hogy o Bianka K val igy mondja mindenkinek :)
2012. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez tenyleg attol függ, hogy hol szülöd a picid es hazasok vagytok-e.

Tehat ha nem is vagytok hazasok, de külföldön szülöd a picit akkor igen. Ha itthon akkor nem, meg a vezetnevet se veheti fel, mint ahogy mar valaki irta is.

Ha hazasok vagytok akkor mindenkeppen lehet itthoni es külföldi szüles eseten is.

2012. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most ugy nez ki hogy itt kell szulnom Magyarorszagon, mert eesapam beteg es szeretnek itt mellette maradni. De hazasok vagyunk es nem itt elunk eletvitelszeruen es en is kettos allampolgar vagyok.
2012. dec. 12. 19:46
 10/10 anonim ***** válasza:
kulfoldon szultem, kulfoldi allampolgar ferjtol, szules idopontjaban nem volt meg ferj, en kettos allapolgar vagyok, van Mo-i bejegyzett cimem, de nem elek otthon eletvitelszeruen tobb mint 10 eve, es apa vezeteknevevel angol helyesirassal anyakonyveztek a kislanyomat. Apai nyilatkozatot kellett tenni, es ferjemnek kirendeltek egy tolmacsot, aki nem igazan ertette az o dialektusat es a vegen en forditottam....
2012. dec. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!