Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fantázianevek? Mit gondoltok...

Fantázianevek? Mit gondoltok róluk? Furcsa?

Figyelt kérdés

A vezetéknévről lenne szó...

(Az, hogy nem magyar név, nem probléma, mert nem MO-n élek.)

A Walker vezetéknevet szeretném a kisfiamnak.

A párom bele is egyezne, de kicsit tartok az emberek reakciójától.

Mind a ketten Horváth-ok vagyunk, de egyikünk sem akarja, hogy ezt a tömegnevet kapja a pici...

Tartok a bemutatkozástól: "XY Horváth vagyok, ez pedig itt a fiam XY Walker!" (A párommal csak élettársak vagyunk, házasok nem.)

Kicsit kesze-kuszán írtam le a dolgot... Ha valamit nem értetek nyugodtan jelezzétek! Előre is köszönöm!



2012. nov. 19. 18:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
55%

Azt hogy nem Magyarországon élsz egy dolog. De a világon mindenhol még Kamcsatkában is a vezeték nevet nem lehet csak úgy adni a gyereknek. A vezetéknév az az apja vagy anyja vezetékneve lesz.

Keresztnevekre gondoltál akkor akár Magyarországon is élhetnél mert a Walter nevet itt is elfogadják.

2012. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
De igen, át lehet íratni. Tény, hogy pénzbe kerül, de erre kiadnám azt a pénzt...
2012. nov. 19. 18:45
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
1 Nem Walter,hanem Walker,mint a texasi kopó.
2012. nov. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%

Igen, át lehet írni, de nem úgy hogy kitalálsz egy nevet és kész.. Hanem úgy, hogy eleve a családfádon megjelent rokonok között szereplő vezeték nevek közül lehet választani. Nem úgy van hogy nem akarom hogy a gyerekem Horváth legyen akkor csak fizetek és máris Travolta lesz.

Adhatod akár az úk nagymamád vagy nagypapád nevét, de valós névnek kell lennie..

2012. nov. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
Készüljetek fel rá, hogy a legtöbb embernek Walker, a texasi kopó fog eszébe jutni. Mostanában mintha nem lenne az a nagy Chuck Norris-hisztéria, de az emberek nehezen felejtenek.
2012. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%
első vagyok. Elnéztem. Walker, és nem Walter.. Na ne viccelj már! Jó hogy nem Gandalf nevet adsz a gyereknek.. Vagy Sasszemet.
2012. nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Ott nem tudom hogy működik. De Magyarországon, téves az a megállapítás, hogy nem lehet bármilyenre átíratni.

Valóban kell hozzá egy nyomós indok, amit aztán elbírálnak. De nem kell, hogy a családban legyen valakinek ilyen vezetékneve.

2012. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

4# Igen, ezt felejtettem el leírni.

Van Walker a családban. Párom nagyapja, még Walker volt, csak aztán annak a lánya levetette azt, és felvette anyjának a "Horváth" nevét.

2012. nov. 19. 18:55
 9/33 A kérdező kommentje:
7# Itt nálunk már lazábban van, de ha nem lenne sem lenne probléma, mert a Walker név már megfordult a családban. (Butaság volt elhagyni...)
2012. nov. 19. 18:56
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

[link]

Nemhiszem, hogy mindenkinek a Texasi kopó og eszébe jutni;D

2012. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!