Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek "kitartott" nő...

Szerintetek "kitartott" nő szerepkörben élek? Kicsit fura érzésem van a helyzettel kapcsolatban, nem tudom nem e "gáz"?

Figyelt kérdés
1 éve vagyok együtt valakivel, nem olyan komoly a kapcsolat, nem akarunk összeköltözni, családot alapítani. Most jól elvagyunk, aztán majd alakul úgy ahogy. 2 hónappal az első randi után mondták fel az albérletemet, azt mondta költözzek a lakásába, de albérleti díjat nem fogad el azóta sem. A rezsit természetesen fizetem. Emellett ha megyünk valahova mindig ő fizet, vagy meghív hétvégére valahova akkor sem hagyja hogy álljam a részemet. Eddig nem voltam ilyen helyzetben, mindig ugyanolyan "rangú" voltam egy kapcsolatban. Talán egy házasságban ez mind elfogadható, de így egy lazább kapcsolatban nem tudom.

2012. dec. 14. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Az vagy, aminek te érzed magad.


Bár nekem ott kezdődik a dolog, ha nem akarok valakivel komoly kapcsolatot, akkor nem költözöm vele össze, vagy maximum csak lakótársként, de ennyi erővel meg akárhol máshol is lehetnél társbérlő.


Bocsánat, de ez kicsit olyan, mintha prosti-extra lennél. Ott laksz, etet, buliztat, és cserébe még kicsit be is szállsz a költségekbe.


De ha neked ez így jó, szíved joga!

2012. dec. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ő a másik lakásában él. Szóval itt csak én vagyok, én fizetem az egész rezsit. Az albérleti díj nem hiányzik neki.

A többi miatt kérdezem inkább, hogy ez mennyire normális. Mivel eddig nem voltam ilyen helyzetben. Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy nem volt tehetősebb párom. Csak olyan akivel kb. ugyanannyit kaptunk, és abból mentünk nyaralni stb.

Páromnak úgy érzem ez így természetes. nem is érti ha felhozom neki, mi a probléma azzal, hogy ő fizet egy étterembe stb.

2012. dec. 14. 10:05
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Hát, ha szex van köztetek,de nem komoly a kapcsolat, akkor inkább azt mondanám, az ingyen ágyasa vagy...
2012. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
hm.. ez üzlet.. ő nem fizet a szexért, te nem fizetsz a lakhatásért, meg a sallangért. sima ügy sztem.
2012. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

A laza, lazább kapcsolatokkal nincs semmi baj szerintem az égvilágon. Én is voltam olyanban amiről tudtam, hogy nem lesz belőle házasság, de akkor nem is akartam semmi komolyat. 23-25 éves korom között. Ez a félreértések elkerülése érdekében nem a szexről szól csak, lehetnek benne érzelmek, de nem az a nagyhalálos :) és tudod hogy nem lesz belőle házasság, gyerek.


A helyedben azt csinálnám, hogy ha elmentek valahová pár napra a részemet kifizetném. Ha csak szórakozni mentek fizessen ő, ha ragaszkodik hozzá, gondolom ő ilyen beállítottságú. Aki elsüllyedne szégyenébe ha a pincér a nőnek adná a számlát. Vannak ilyenek.

Talán kereshetnél új albérletet is, vagy fizetnél neki.

2012. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Összeköltözni korai lett volna,de mégis segitsen rajtad,megtehette,miért ne?

Ha ő megy oda,főzz finomakat neki,ha megtehted vegyél te is neki amire ugy gondolod szüksége van,kész.

Hosszú távon ugyis minden közös lesz,nicns ezzel baj.

2012. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

A helyedben ezt biztosan annak érezném...

Egy "lazább" kapcsolat esetén biztos nem fogadnék el ilyesmit, nem lenne hozzá képem. Ha meg elfogadnék, akkor már régen nem lazább kapcsolatnak érezném. (Bár én valahogy nem vagyok híve az ilyen laza kapcsolatoknak.)

De ha komoly a kapcsolat, akkor is hülyén érezném magam a szituban, és ha mégis elfogadnám, akkor félretenném azt a pénzt, amit azáltal spóroltam meg, hogy a pasi fizetett. Aztán ebből később ha valami nagyobb dolgot szeretne, akkor megvenném neki, vagy hozzáadnám, vagy legalább a közös programokat/utazásokat finanszíroznám én... Így nem gáz csak. Amúgy igen, kitartás, élősködés és egyéb szinonímákat sorolhatnánk.

2012. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Úgy veszem ki abból amit írsz, hogy neki ez megfelel, nem írtad, hogy minden nap hozzád vágná, hogy milyen szemét vagy, hogy nem fizeted a részed, stb. Így nem látom hol a probléma. Neki jó, neked jó, mindenkinek jó (kivéve pár kívülálló idegent akik itt válaszolnak, de őket meg ki nem ... le?!).
2012. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Valóban nem csak a szexről szól a kapcsolatunk. Ezt egy szóval sem mondtam. Csak azt, hogy tényleg nem vagyunk annyira szerelmesek. Mindkettőnk egy hosszabb kapcsolatból jött ki, nem akarunk még most újra csalódni stb. Azonos az érdeklődési körünk, kedveljük egymás társaságát, jól eltudunk beszélgetni. És igen, még a szex is jó. Ennek ellenére nem akarok hozzámenni, ő sem akar elvenni. Mert most jó így nagy érzelmek nélkül, de még később mindketten boldog családot akarunk. Ezt megbeszéltünk. Most jó így ketten.

Mint írtam engem is zavar egy kicsit ez a felállás, ezért is kérdeztem. Nem arról van szó, hogy mindent megvesz, csak amikor együtt vagyunk ő fizet. Azért annyira k.rvának nem érzem magam. Csak nem tudom, hogyan kellene megértetnem vele, hogy ez engem zavar, mert neki természetes. Egy olyan éttermi jelentben tényleg megnyílna alatta a föld :) Lehet az lesz a legjobb, ha tényleg keresek egy másik albérletet. És ha hétvégén kiruccanunk (havi egyszer van csak egyébként) akkor én fizetem a saját részem. Ki tudnám én is, elég jól keresek. Csak ő ragaszkodott eddig ehhez a felálláshoz.

2012. dec. 14. 10:19
 10/17 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem vágja hozzám, hogy ő fizet. Mint írtam neki így természetes.

És tudom hogy neki nem akadály, engem zavar egy picikét. Talán tényleg azért, mert tudom, hogy nem lesz belőle házasság, de ezt igazából ő is tudja.

2012. dec. 14. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!