Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valami lehetőség a lakásfe...

Van valami lehetőség a lakásfelújítás befejezésére?

Figyelt kérdés
Párom vett egy házat amit még 2 évig kell fizetnie. Elején 1 milliót adott a lakás tulajdonosának amit bankból vett fel. A többit meg a fizetéséből fizeti. Így rengeteg pénz elmegy. Nagyon romokba állt a lakás ezért elkezdtük felújítani de nincs pénz ezért megállt a felújítás . Nappaliba nincs semmi raktárnak van használva. A konyhában nincs csap mert apum csempézte ki de nagyon ügyetlen módon emiatt szivárgott folyton a csap ezért le kellett szedni. A fürdőszoba nincs kicsempézve. Csempék meg lettek véve de páromnak nincs ideje kicsempézni. Az étkező meg a konyha is szépen meg lett csinálva. Az emeleten a mi szobánk és a gyerek szoba is meg lett csinálva. Persze ennyi nem lenne elég a védőnőnek ezért úgy tudja, hogy anyumnál lakunk ami nem igaz. Nincs lehetőség anyumnál lakni. Ki raktak onnan engem. Annyi időt szoktam ott tölteni míg jön a védőnő meglátogatni a gyereket. Gondoltam elmegyünk önkormányzati lakásba de erre nincs lehetőség. Rengetegszer kikészülök a lakás álapotától. Messze van még 2 év és utána is kell még hónapokat várni míg össze gyűlik annyi pénz, hogy tovább tudjuk folytatni a felújítást. Anya otthonba nem szeretnék menni mert sok rosszat hallottam róla. Még több pénzt nem akar felvenni a párom. Hogyan tudnánk befejezni a lakás felújítását? Gondolkozok azon hogy mi is szerepeljünk a tévébe de nem szeretném ha a páromnak úgy kéne bemennije a munka helyére hogy tudnák hogy milyen csórok vagyunk.
2012. dec. 14. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek? Te csak GYES-t kapsz?
2012. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
11hónapos. Gyes és családi.
2012. dec. 14. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem, mi köze a védőnőnek ahhoz, hogy nincs kicsempézve a fürdőszoba?


De ha gond, csempe helyett lehet festeni, tapétázni, azt te is meg tudod csinálni. De ha megvan a csempe, akkor tegyétek fel, annyi időtök csak van.


"apum csempézte ki de nagyon ügyetlen módon emiatt szivárgott folyton a csap " hát ebből végül is látszik, sokat nem értetek hozzá! A csempe miatt nem tud szivárogni egy csap, bakker. Hívjatok egy vízszerelőt, megigazítja, és ennyi. Nincs törvényben előírva, hogy csak csempézett konyhában szabad bébiételt főzni!


Van lakásotok, nagyjából rendben van, meleg van, párod dolgozik, ez nagy szó ma. Másnak se nagyon jön össze felújításra pénz, örülnek a családok, ha a rezsire futja.

2012. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Sok lehetőség nincs, max ha te is elmész dolgozni a gyerek meg bölcsibe.
2012. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csaladsegito-bolcsi-munka
2012. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te már elmehetnél dolgozni ahogyan az előttem szóló írta csak találj is valami munkát persze ami nehéz sajnos, ezzel egyetértek ha mennél de nincs semmi. Ha esetleg van valami ismerős vagy család apránként meglehet csinálni mindent. A védőnőnek mi köze ehhez nem értem mert ha fűtés van, meg enni tudtok adni a gyereknek és azért a szobája meg a ti szobátok szépen néz ki akkor nincs baj.

Nem egy családot ismerek ahol szintén nem oké a lakás és ott minden romokban van mégis elvannak ott és mégsem kötekednek.

2012. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Terveztek kis tesót?


Mert ha igen akkor talán szocpol.

2012. dec. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a fürdőbe csak fürdésre van lehetőség. Egy kis részen nincs padlólap mert ki lett szedve a régi kád. Szóval mosdó nincs. Ezért gondolom hogy a védőnőnek nem felelne meg a lakás.
2012. dec. 14. 19:00
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
A gyereket ilyen korban már simán beveszik bölcsibe, és akkor dolgozhatsz te is. A hitelt nem javaslom, így is eléggé el vagytok adósodva.
2012. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!