Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan lehetőség hogy...

Létezik olyan lehetőség hogy az apa fizet gyerektartást és nem láthassa nem viheti el a gyereket?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő: 18 éves lány akit teherbejt egy 34 éves férfi. A férfinek nem kell a gyerek egyébként a lányt üti bezárja (a férfi iszik) Közben kiderül hogy van a férfinak másik partnere aki szintén terhes Ő egy korban hozzá illő 30 éves nő. A 18 éves kislány nem kell senkinek (Hisz azért szeretett volna gyereket hogy legyen férje családja mert a szüleinek, nagyszüleinek nem kell)idegenek fogadják be a kisbabával (különben intézetbe kerülne a baba)havi 38000.-ft ból élek a picivel. Nem mer pénzt követelni az apától nehogy valamikor is elvihesse a gyereket.(persze a férfi nem kereste a lányt aki már közben 19 múlt se a babát aki már 9 hónapos "nem is látta soha szerintem nem is érdekli sőt talán még le is tagadná" )

Ha követelne pénzt kapna-e?

Ha kapna pénzt az apa vihetné a gyereket?

(Már nem bizonyítható hogy ütötte és gonosz volt vele)

Várom válaszaitokat előre is köszönöm a segítségeteket!!!



2012. okt. 24. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Öszetett kérdés.

Ha apának vannak kötelezettségei akkor jogai is.Kérdés hogy az apa nevén van-e a gyerek,ha nem akkor bizonyítani kell hogy ő az apa és akkor követelhetsz rajta gyerektartást de akkor láthatást is biztosítani kell.

Az már egy más kérdés hogyha bizonyítod azt is hogy rossz hatással lenne a gyerekre az apa jelenléte.

2012. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs a nevén a baba ! Én is attól tartok amit írsz: ha az apának vannak kötelezettségei akkor jogai is. Akik hivatalból "segítenének" mind azt tanácsolják kérjen pénzt az apától.
2012. okt. 24. 15:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ilyen indokokkal, mint amit felsoroltál természetesen nincs ilyen lehetőség. Ahhoz, hogy egy szülőt el lehessen tiltani a gyerektől, ahhoz természetesen az kellene, hogy a kapcsolattartás a gyereket veszélyeztesse, erről meg ugye nem lehet állítani még semmit, lévén még nem is látták egymást. Az, hogy a két szülő egymással hogyan viselkedik, az az ő konfliktusuk és problémájuk, annak semmi köze a gyerekkel való kapcsolattartáshoz.
2012. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudjátok én is erre gondoltam de nem értem az úgynevezett gyermek védelmisek miért tanácsolnak ilyet? Ezt nem értem.Én azt tanácsoltam az anyukának ne követeljen pénzt nehogy elvihesse az a férfi.
2012. okt. 24. 15:39
 5/14 A kérdező kommentje:
Én a kérdező a címben szerepló idegen vagyok.
2012. okt. 24. 15:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mert ha nem követel pénzt, akkor is elviheti az apja, ha egyszer a "nevén van", tehát az apaság kérdése rendezett. A tartásdíj-fizetés és a láthatás között nincs semmiféle összefüggés, aki a gyerek apja, annak joga van kapcsolatot tartani a gyerekkel, hacsak a bíróság jogerősen nem korlátozta ezt a jogát, ennyi.
2012. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A baba nincs az apa nevén az apaság kérdése nem rendezett.

nem fizetett soha és nem is kereste őket

2012. okt. 24. 15:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam mégegyszer a válaszaidat, Kérdező... ha meg "nincs a nevén" - szóval az apaság kérdése nem rendezett - akkor nem arra "buzdítják", hogy "kérjen pénzt" - ugyanis arra így semmi alap nem lenne. Hanem arra, hogy nevezze meg az apát, hogy a gyámhatóság pert tudjon indítani az apaság rendezése érdekében.

Ebben tudnak erőszakoskodni, mert a nyitva maradt születési anyakönyvi bejegyzést nem komálják, de ha a nőnek az a SZÁNDÉKA, hogy nem nevezi meg az apát, és az apa sem fordul a gyámhatósághoz az apaság megállapítása érdekében, akkor nyugodtan ignorálni lehet, és akkor idővel képzelt apa bejegyzésével lezárják a születési anyakönyvet. De ezen szeretnek elrugózni akár évekig is...

2012. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De, ha érdekel precizen:


Amennyiben a gyermek mindkét szülője ismeretlen, születése után nyomban, ha pedig apjának kiléte nem állapítható meg, az anya kérelmére bármikor, egyébként pedig a gyermek harmadik életévének betöltése után hivatalból intézkedik a gyámhivatal, hogy a születési anyakönyvbe a gyermek szülőiként, illetve apjaként képzelt személyt jegyezzenek be.


Kapcsolódó jogszabály:

- Az 1952. évi IV. tv. a házasságról, családról és a gyámságról (Csjt), a 149/1997.(IX.10.) Korm. rendelet a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról (Gyer), a 331/2006. (XII.23.) Korm. rendelet a gyermekvédelmi és gyámügyi feladat- és hatáskörök ellátásról, valamint a gyámhatóság szervezetéről és illetékességéről, 2004. évi CXL. tv. A közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól (Ket.)

2012. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, most a kisbaba 2 éves koráig békén hagyják és ha akkor sem jelöl meg apát akkor Ők beírnak egy nevet(ezt mondták az illetékesek)Az apa nem fogja keresni a babát hisz egy másik nőnél is van babája (Lehet hogy vele is él)Tőlünk 100km-re másik városban.
2012. okt. 24. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!