Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha édesapám összeköltözik a...

Ha édesapám összeköltözik a barátnőjével, és élete végéig vele él a saját házában, akkor a barátnője örököl valamit az ingók és az ingatlan értékéből?

Figyelt kérdés
Nem házasodnak össze soha, csak végig együtt élnek édesapám házában. Kap az örökségből, vagy az egyedül engem illet? Nincs más közeli hozzátartozója rajtunk kívül.
2009. aug. 22. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

OFF:Elég szomorú hogy az örökséged okoz fejfájást holott még él az édesapád!!!!!!!!!


Egyébként ha apud ír egy végrendeletet vagy eltartási szerződést köt vele akkor már nem csak a tiéd. Egyébként te örökölsz mindent.

2009. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs végrendelet, akkor mindig a leszármazott (gyermek) az örökös. Ha házasok lennének akkor sem örököl a túlélő házastárs tulajdonjogot, csak holtig tartó haszonélvezeti jogot.
2009. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Ő nem jogosult semmire, csak amíg az édesapád engedi neki.. Te örökölsz mindent, hacsak a végrendeletében másként nem rendelkezik, mert akkor az lesz a nérvadó.

Remélem tudtam segíteni..

2009. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első, már megbocsáss, de nincs jogod így ítélkezni fölöttem! Nem tudom, neked hogy esne, ha betörne egy idegen az életedbe, sok fájdalmat hozna a családba, keresztbe tenne édesanyádnak és utána még abból is részesülne amiről eddig szentül hitted, hogy no nem baj, ez legalább senki nem veheti el! Azok után amik történtek alap dolog, hogy nem akarom ezt!

Nem vagyok haszonleső, egyszerűen csak gondolni kell a jövőre is!

2009. aug. 22. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A jelenedre gondolj, és ne a jövőre, amije van, az az övé, mint ahogy az élete is. Te milyen jogon itélkezel, és próbálsz meg rendelkezni az ő életével?
2009. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesapádnak szive joga azzal élni, akivel akar - és neked semmi beleszólásod. Ha összeházasodnának, akkor se szólhatnál bele, ha a végrendeletében csak az élettársára hagy mindent, az is az ö dolga, mert a saját tulajdonáról van szó.

Te meg inkább szégyelld magad, hogy csak azon jár a eszed, hogy TE akarsz utánna örökölni és nehogy elessél a vagyontól - ilyen haszonlesö ember ne csodálkozzon, ha mások nem dijazzák a viselkedését.

2009. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha nem kötnek házasságot, akkor törvény szerint nem örökös. De az nem jelenti azt, hogy nem tarthat igényt valamire az örökségből, és ennek meg is próbálhat egy esetleges per során érvényt szerezni. Azonban még ha végrendelet is van, a törvényes örökségnek a fele mint köteles rész a törvényes örökösöket illetik a megfelelő hányadokban.
2009. aug. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az mind nagyon igaz amit írtok rólam, de nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy az én helyzetemben, az én életemben is ilyen nagyon bölcsek és tisztességesek lennétek-e! Így kívülről könnyű megmondani, hogy mit kíván az erkölcs, főleg ha csak nagyvonalakban ismered a történetet és kb. 1 percet vesz el az életből a gondolattal foglalkozás. De benne lenni teljesen más!

Köszönöm, hogy elmondjátok a véleményeteket, el fogok gondolkodni, elvégre biztos nem véletlen, hogy többn is ugyanazt írjátok, DE mint mondtam, nincs jogotok ítélkezni.

2009. aug. 22. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!