Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is rosszul válaszo...

Szerintetek is rosszul válaszoltam a mostohafiamnak? Azt kellett volna mondanom, hogy egyformán szeretem őket?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves mostohafiam, 2 éves kora óta vagyok jelen az életében. Az anyukája sajnos meghalt, mikor még picike volt. Imádom őt, ez nem kétséges, de a (féléves) kislányomat még jobban. Nem tudok ellene tenni. Persze próbálom nem éreztetni, ugyanúgy foglalkozni vele, mint eddig, de sok minden megváltozott, bár úgy hiszem ezek normális felállásban is változtak volna, egyszerűen két gyerekre kell most már figyelnünk.

Sokat beszélgetünk, a tesóról is, arról is hogy most ez egy ilyen időszak, kevesebbet tudunk elmenni ide-oda stb.

Megkérdezte hogy a húgát jobban szeretem e, erre azt válaszoltam, hogy mindenkit máshogy szeretek, nem jobban vagy kevésbé, de két embert nem szerethetünk egyformán, pl. a szüleimet sem, de nem tudnék választani. Ő sem szeret ugyanúgy senkit, mindenkit máshogy. Az hogy született egy kisbabánk semmit nem változtatott azon ahogy iránta érzek.

Én úgy láttam megnyugodott ezen, és igyekszem még jobban éreztetni vele, hogy szeretem, mint a beszélgetés előtt.

Anyósom viszont kicsit letámadott, hogy ilyet nem lehet mondani egy kisgyereknek. Elég rosszul esett. Egyébként nem ilyen, nem szól bele semmibe. Ezért is gondolkodtam el azon, hogy talán tényleg nem jó amit mondtam. És neki még arra lett volna szüksége, hogy azt mondjam igen, egyformán szeretem őket.



2012. dec. 17. 10:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Ő egy 8 éves gyerek, nem egy hülye. Nyilván tudja, hogy a sajátot jobban szereted, szerintem jól válaszoltál a kérdésére.

Gondolom mondtad neki, hogy őt is szereted.

2012. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Pont hogy jó válasz volt. Egyformán nem lehet szeretni. Esetleg mondhattad volna, hogy öt ugy szereted, mint az okos, ügyes nagyfiadat, a kicsit meg mint a kicsi lányodat. Ennyi
2012. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
nem egyszerű a kissrácnak, de végülis 2 éves korától tulajdonképpen te vagy az anyukája ... szerintem jól válaszoltál
2012. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem válaszoltál rosszul. Szerintem is mindenkit máshogy szeretünk. Egyébként is, egy csecsemőt máshogy közelít meg az ember mint egy nagyobb gyereket. A kisbaba még nem beszél vissza, nincs vele konfliktus :) szóval nem is lenne okod nem szeretni :) Ráadásul a kisbaba rád van utalva teljesen, míg egy nagyobb fiú már önálóbb. Ezért mindenki jobban odavan egy kicsiért, mert jaja milyen cuki.

Esetleg előfordulhat hogy azért kérdezte meg tőled, mert érzékeli hogy rá kevesebb időd jut mint a babára. Vagy látja hogy babusgatod, puszilgatod, míg őt nem... Ilyenkor esetleg magadtól megmondhatod neki, hogy azért viselkedsz a babával másképp, mert ő picike, a kisfiú meg már nagy, és ugye egy ekkora gyereket az anyukák már nem babusgatnak :) Megmondhatod hogy ő már nagy, és a szeretetünket máshogy fejezzük ki egy nagyobb iránt. mondjuk azzal, hogy meghallgatjuk, tanácsot adunk, megdicsérjük ha ügyes volt, megsimogatjuk a fejét, játszunk vele...


34/N

2012. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is tökéletes volt a válasz, akinek szántad, megértette (és biztosan érzi is, hogy igaz).

A gyerek nyilván annak a válasznak örülne legjobban, hogy őt jobban szereted mindenkinél :) De az nem lenne fair, és érezné is, hogy nem igaz.

2012. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Azt tudja, hogy imádom, mióta megszületett a kislányom, még inkább mondom/próbálom éreztetni. De a kérdéséből is látszik, hogy azért érdekli, hogy mennyire, miben változott a mi kapcsolatunk. Nem valami könnyű időszakon vagyunk túl, sokáig volt a család egyetlen gyermeke minden oldalról.
2012. dec. 17. 10:16
 7/23 anonim ***** válasza:
56%
Nem válaszoltál rosszul. De az nem jó, ha a féléves lányodat imádod! Neki teszel ezzel a legrosszabbat. Nem kell elkényeztetni, elég "csak" szeretni.
2012. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is jól válaszoltál, csak nem biztos, hogy a gyereke is megértette. Még biztos, hogy elő fog kerülni egy párszor ez a kérdés. Amikor az én 7 éves lányom megkérdezte először , és azóta sokszor, én is ezt válaszoltam, mint te, mondtam, mert ő még kisbaba és másként szeretem, meg vele nem lehet olyan sok dolgot csinálni, mint veled, amiért szeretlek, akkor úgy tűnt minden rendben, de a mikor másodjára is előkerült a dolog, akkor taktikát változtattam és bevontam az pát is a dologba és minden héten volt két nap, amikor elmentünk valahova kettesben, amíg apa vigyázott a kicsire és ettől úgy érezte, hogy ő még fontosabb, mert a kicsit nem vittem sehova. Most már 7 éves, de néha még előkerül ez a kérdés, olyankor fogom magam és csapot-papot hátrahagyva csinálok vele valamit, amin csak ketten veszünk részt.
2012. dec. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Bár egy ilyen leírásból nem érezhetjük át valóságában a helyzeteteket, kapcsolatotokat, de én ebből azt gyanítom, hogy a gyerek érzi, hogy valójában nem szereted őt úgy, mint a sajátodat...

Az, hogy hogyan viselkedsz vele, tehát hogy beszélgetsz vele, hogy játszol vele, hogy nézel rá... ezeket valószínűleg nem tudatosan csinálod, és így sokkal többet elmondanak a gyerek számára, mint az, hogy szavakkal mit mondasz neki!


Egyszerűen megérzi, hogy nem szereted úgy!


Nem vagyok pszichológus, de az a sejtésem, hogy a gyerek nem azért tette fel a kérdést, hogy megtudja az igazat,

hanem csak jelezte, hogy több szeretetre és odafigyelésre lenne szüksége.


Szerintem nincs baj a válaszoddal. Sokkal inkább a hozzáállásoddal.

És itt még nem beszéltünk arról sem, hogy ráadásul nem is a te fiad. Mert ugye ha mindkettő a tied lenne, akkor is előfordulhatna, hogy jobban szereted a másodikat.


Nyilván több a dolgod most a kisebbel, és ezt egy 8 éves még nem teljesen tudja megérteni, csak azt látja, hogy el van hanyagolva. Legalább tudatosan bevonhatnád őt a kicsivel való foglalkozásba, és akkor látja, hogy miért van rá kevesebb időd. (Mert fix, hogy kevesebb van...)


Sokkal nehezebb a helyzete neki. Nem elég, hogy meghalt az anyukája, még a mostohája is gonosszá válik...

Sokkal több szeretetet igényelne, mint a kicsi... Ha ez nem megy tényleg gonosz mostoha leszel. Szóval ne azon agyalj, hogy mit válaszolsz és hogy hazudsz neki, hanem próbáld meg szeretni, bármennyire is nehéz ez neked!

2012. dec. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
szerintem teljesen jól válaszoltál. Az anyósod meg gondolom másképp értelmezte, de ha a mostohafiadnak ez egy megnyugtató válasz volt, akkor nem is kétséges, hogy ilyesmi válasz volt a legjobb. Szerintem hiába mondtad volna, hogy egyformán szereted őket, csak összezavartad volna, mert mégis valahol érzi, hogy nem ugyanaz a szeretet, ami felé irányul.
2012. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!