Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jelenlegi párom nem tudja...

Jelenlegi párom nem tudja elfogadni, hogy a volt férjemet a mai napig tisztelem és szeretem emberileg. Hogy lehetne ezen változtatni? Van így közös jövőnk?

Figyelt kérdés

Összeházasodtam anno egy 15 évvel idősebb férfivel, született egy fiunk, aki most 8 éves. 2 éve váltunk el, mert már régóta csak barátként éltem mellette. Van egy új kapcsolatom, nehéz volt bárkivel is összekötnöm újra az életemet ennyi idő után, de nagyon jól kijövünk és a fiam is szereti. Viszont egy probléma van, hogy nem tudja elfogadni, hogy a volt férjem mindig jelen lesz az életünkben a gyerek miatt és azért, mert megmaradtunk barátoknak. Nem érti, hogy attól, mert a szerelem elmúlt, még a lelki kötődés megmaradt és mivel emberileg tisztelem és támogatom, nem fogok vele soha összeveszni miatta. Van egy fiunk, akinek mindig mi leszünk a szülei, közösen kell dönteni a dolgaiban és nem akarunk olyan szülők lenni, akik csak marják egymást a gyerek előtt, nem is tudnánk így tenni. Nekem ő mindig fontos lesz és ha tehetem, segítek neki, mert hosszú évekig éltünk együtt és én is sokat köszönhetek neki.


A párom mindig azt mondja, hogy szakítsam meg vele a kapcsolatot, mert neki nem szimpatikus. Jelenleg abból fakadt ki a vita, hogy szeretném, ha karácsonykor eljönne hozzánk ebédre, mert a fiam a 26-át a nagyszülőknél tölti, a volt férjemről pedig tudom, hogy nem tud se sütni, se főzni és a legénylakása nem túl otthonos, nem akarom, hogy a karácsonyt a kutyájával töltse. Erre a párom kiakadt, hogy az csak a mi ünnepünk, ne akarjon bepofátlankodni. Nem értem, miért nem fogadja el a múltamat és miért lételeme, hogy mindenki mindenkivel rosszban legyen és fortyogjon? Szeretném, ha kicsit megbékélne, de ha nem, nem tudom, lesz-e így értelme együtt maradni.


2012. dec. 17. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
55%
Az, hogy néha elmegy hozzátok a gyerekért, vagy egyszer-egyszer felhívod telefonon, rendben van. De az, hogy állandó harmadikként valahogy mindig jelen van, az nekem is sok lenne. Ő nem egy beteg szülő, akit folyton látogatni, ápolni kell. És ami a gyereket illeti, jelenleg a pároddal neveled. Így alapvetően a pároddal kell dönteni a gyerek dolgaiban.
2012. dec. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:
Mert a fiát nem látja egész karácsonykor, hiszen a gyerek 25-én itthon lesz, 26-án pedig a nagymamáéknál, mert a nagymama beteg. 25-én pedig jönnek barátok is (az én barátaim), illetve az öcsém, plusz 1 fő, aki mellesleg a fiam apja, már nem lenne teher.
2012. dec. 17. 14:57
 3/73 anonim ***** válasza:
76%

Hát, ne haragudj, de amit csinálsz az a jelenlegi párod megalázása!

Hogy hívhattad meg karácsonyra a volt férjedet?

Miért nem költözteted akkor rögtön hozzátok, akkor süthetnél-főzhetnél rá...


Nálam is kiverné ez a biztosítékot, nagyon nincs igazad!


Bezzeg, ha ez fordítva lenne, hogy a mostani párod hívja meg hozzátok az exét, gondolom az már neked sem tetszene oly' nagyon!


Ha új társat akarsz, akkor ne a régivel karácsonyozz!

Ha így kötődsz hozzá, minek váltál el?

2012. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem kell rosszban lennetek, ez a kérése a párodnak nem jogos. De hogy meghívod karácsonykor hozzátok..?! Mégis hogy képzelted ott ültök az asztalnál, a volt férjed, a fiatok, te meg az új párod mint egy idilli család?
2012. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem még az exedet szereted, és amíg azt a szakaszát az életednek nem zárod le, addig ne is próbálkozz új kapcsolatot kialakítani, mert csak kudarcot fogsz vallani. Neked hogy tetszene, ha a jelenlegi partnered meghívná az eddigi összes excsaját karácsonyi ebédre???
2012. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
82%

Már a kérdésben írnod kellett volna hogy jönnek a barátok is, akkor talán kevésbé szednék le a fejed :)

Az egy dolog hogy nem hívod meg az exférjed mint családtag, de mint barát, szerintem belefér hogy ott legyen.

Az meg már pláne féltékenység a párod részéről ha azt akarja hogy szakíts meg vele minden kapcsolatot.

Ha a párod jó apja akar egyszer lenni a gyerekednek, akkor az ő érdekeit is nézi.

És az az, hogy ne kelljen a vér szerinti apját elveszítenie.


Én tisztelem a hozzáállásotokat, nagyon kevés ember tud így együttműködni válás után.

Mindenesetre ha a párod nagyon nem szeretné hogy ott legyen az exférjed, ne hívd meg.

A karácsony a szeretet ünnepe, ebbe az is beletartozik hogy a jelenlegi szeretteinkre is tekintettel vagyunk :)

2012. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
53%

Emberek! Nem szentestére hivta,akkor hármasban lesznek a párjával.

Hanem 25-ére,amikor tele lesz sok emberrel a lakás.

2012. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
59%
de az új társának miért kell szeretnie az exférjet?
2012. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
87%

Hahó, azt senki sem olvasta, amit a kérdező írt. A gyerek csak azon az egy nap láthatja az apját, illetve többen is mennek ebédre, így ez nem értem, miért tragédia. A Szenteste ott van a 3-as programhoz, de teljesen normális, hogy utána a rokonok, barátok mennek egymáshoz.


Amit az első írt, az baromság. Te nem az új pasiddal neveled a gyereket, csak együtt vagytok, de attól még az apja a volt férjed marad, így nem is értem, hogy merülhet fel az, hogy nem vele döntötök a fiúról, hanem a pároddal. Az ő exeivel nem hasonlítható össze a dolog, mert tőlük nem született gyereke.

2012. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim válasza:
75%

Szerintem nagyon jó dolog, hogy ilyen jó viszonyban vagytok, és tiszteletreméltó, példaértékű, hogy szem előtt tartjátok a gyerek érdekeit, de...

Gondold csak magad a párod helyzetébe, hogy neki milyen rossz lehet. Tudni, hogy nektek volt előtte mindenféle kapcsolatotok, mint testileg, mint lelkileg, és mivel szeret téged, így nem tudja elfogadni azt, hogy az a férfi, aki mellett éveket töltöttél, ott ül a lakásotokban. Ezt magadban kell elrendezned, és lezárni ezt a részét a múltadnak. Itt arra gondolok, hogy ne vidd őt oda, a ti intim szférátokba, neki ahhoz semmi köze. Az egy új élet, amiben ő már nem elsődleges. És ha szereted annyira a jelenlegi párodat, és vele képzeled el a hátralévő életedet, akkor tisztázd a dolgokat magadban szerintem.

2012. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!