Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szemét és hálátlan...

Nagyon szemét és hálátlan voltam a családommal, késő már változtatni?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy a nagymamám és anyukám nevelt fel, mindent megadtak kevés pénzből is, de kissé túlféltettek. Apai részről le vagyok tojva kiskorom óta, ők fényűzésben élnek, de 0 szeretetet és támogatást kaptam tőlük, 17 évesen felkerestem nagyapámat, aki annyit mondott, hogy ne zaklassam, ő nem tud velem mit csinálni. Soha egy képeslapot nem kaptam tőlük, csak fájdalmat okoztak. Viszont mivel anyuék neveltek, nekik voltam hálás és ezáltal néha rájuk is voltam baromi dühös, mikor úgy éreztem, nem értenek meg. Most már látom, hogy mennyi mindent elrontottam, mert nekik köszönhetek mindent az életben. Sokszor ok nélkül haragudtam rájuk. Nagyon szégyellem magam. Nem tudom, hogy tudnám a hátralevő éveinket megváltoztatni, hogy érezzék, szeretem őket? Senki nem tudja, mennyi van még neki hátra, de azt szeretném, hogy ha arra kerülne sor (remélem, csak több évtized múlva), hogy a halál elválaszt minket, nem úgy válnánk el, hogy nem értékeltem azt, aki fontos. Már borzasztóan sajnálom azokat a perceket, amiket veszekedéssel töltöttünk.
2012. dec. 17. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt mond el nekik is, biztos jólesne. :)
2012. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Uha de nem egyszeru kerdes... nekem is ugyanez a helyzet, de lelki gatjai vannak annak, hogy nem tudom elmondani anyamnak, hogy elcsesztem. Tudom hogy ezt kene tennem, de nem vagyok ra kepes. Persze sok rosszat okozott nekem anyam is, de csak azert, mert idegileg tonkretette az, hogy egyedul maradt 3 gyerekkel a nagyvilagban..


Te miert nem allsz oda, es mondod el nekik mit erzel?

2012. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor most, mivel, hogy ezeket ilyen szépen felismerted, cselekedj :). Jó úton vagy. És ne felejtsd el, hogy senki sem tökéletes, emberek vagyunk, hibázunk.
2012. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sokszor csináltam azt, hogy elmondtam, aztán másnap összevesztem velük. Felnagyítottam a problémákat, ha anyám ideges volt, akkor azzal fenyegetőztem, hogy elköltözöm és nem lát többé, mert csak idegileg tönkretesz. Pedig tudom, hogy tönkretette, hogy egyedül maradt és elmentek a legjobb évei.

Van, amit nem tartok jogosnak, de nehéz felfogni, hogy milyen lehet minden problémával egyedül megküzdeni. Elcsesztek pár dolgot, én is elcsesztem, mert nem láttam a dolgok mögé, de nem akarom így leélni az életünket, mert tényleg mindent nekik köszönhetek. Ha anyu is lelépett volna, ahogy apám, vagy nagymama úgy viselkedett volna velem, mint a másik 2 nagyszülőm, egy elkallódott lelki nyomorék lennék valószínűleg.

2012. dec. 17. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne a múlton rágódj, nézz előre. Mindenki tévedhet. Nem késő változtatni, bár évek vesztek el, de a jövő kárpótolhatja azokat az időket. Semmi sem veszett el, hidd el rosszabb is lehetne.
2012. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velük éltél, rajtuk töltötted ki a dühöngő kamaszkorodat. örülj, hogy még élnek, és mondd el, mennyire szereted, értékeled őket, stb. Hajrá!
2012. dec. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!