Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan intézhetném el, esetleg...

Hogyan intézhetném el, esetleges tartozás? (örökség)

Figyelt kérdés
Van egy lakás, mely 1/8 részben (van egy tesóm, neki is 1/8 ad része van) a tulajdonom öröklés után. Most egyik rokonm lakik benne, aki nagyobb részében az örököse. Viszont ez a jóember szabályosan adósságot csinált belőle mert lusta alkoholista és a lakást is lelakta. Most kaptam egy levelet, hogy majdnem 1 milliós tartozása van a távhőnek. Attól félek, hogy én fogom meginni ennek a levét és nekem kell majd kifizetni azt, amit őkelme csinált. Én sosem tartottam szert a lakásra, mint örökség és habár jó lenne egy kis nyereség belőle, de rettegek, hogy adóssággal kezdhetem a nagybetűs életet. Nincs valami mód arra, hogy minél előbb kitessékeljem a lakásból (egyedül lakik, fent sem tudja tartani, de lusta költözni) és megmentsem, ami menthető? Esetleg nekem, mint rész örökösnek fizetnem kell majd az ő baromságai után? Még el sem kezdtem a nagybetűs életet, de már nem is akarom elkezdeni.

2012. dec. 17. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
ügyvéd. sok mindenre jó.
2012. dec. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az örökséggel a tartozás is jár, de a terhet gondolom még a megörökölt tulajdonod előtt tették rá!
2012. dec. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem. Ezt Ő lakta le. Évekig nem dolgozott és csak piált a haverjaival. A lakás meg le van lakva. De nem is lakok ott, nem én csináltam az adósságot. A lakásban nem voltam már 3,4 éve sem. Ő nagyobb részben örökös, terheljék rá, oldja meg. Inkább nem is tartok igényt a lakásra (semmit sem érne, és évek óta akarnánk segíteni neki, de nem hagyja, csak lelakja a lakást)....
2012. dec. 17. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondj el az örökségedről, ne kockáztass.
2012. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utoljára 4 éve voltunk nála, akkor is szarban volt. Segítségeket, NAGYON JÓ dolgokat, tippeket adtunk, hogyan mászhatna ki, de ő csak ellenségeskedett, hogy fáj a fogunk a pénzre. Azzal váltunk el, hogy minden az övé (elvileg a "halott" tulajok aláírtak valami papírt szerintem meg megfenyegette őket, mikor már a halálos ágyon voltak) és én a tesómmal semmit nem kapunk. sőt, kijelentette, hogy átvállalt minden adósságot, csak nekem ne essem bajom. Most kapom a levelet, hogy 1/8 ad részt, amikor többre vagyok hivatott + arról hogy adóssága van még.....VICC! Keresek egy ügyvédet, ha nem tudjuk megoldani, nem ér a pénz annyit, hogy adóssággal kezdjem az életem. Inkább kezdem a nulláról.
2012. dec. 17. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!