Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor fogom tudni pontosan...

Mikor fogom tudni pontosan mennyivel tartozott?

Figyelt kérdés

sziasztok,

sajnos meghalt apukám nemrég...

külön éltünk (én londonban, ő BP) csak néha jöttem haza.

A problémám az hogy elég nagy adóságot hagyott hátra, idáig 2 hitelről tudtam de most megjelent egy harmadik pénzintézet is hogy apukám náluk is vett fel hitelt.

A kérdésem az, hogy a hagyatéki tárgyaláson a bíró el fogja mondani hogy x banktól ennyi kölcsönt vett fel, y banktól ennyit stb.? mert nekem hiába vagyok a fia egyik bank se ad infot azért mert még nem vagyok a hivatalos örökös és így még sajnos én se tudom mekkore az örögségem...

bevállalni x millió hiteltörlészt meg látatlanba nem tennék szeretném tudni, hogy pl. ma pontosan mekkora összeggel tartozik, és nem életem végéig fizetgetni a csekkeit.

ma jött megint egy sárga csek, hiteltörlesztés címen, mivel meghalta befizessem vagy hagyjam a fenébe? majd a tárgyalás után rendezem?

előre is köszi az infokaT!



2012. dec. 3. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
várd meg a tárgyalást, a közjegyző elmondja, hogy mi az örökség (a terheket is) ... ha a teher nagyobb mint a haszon, akkor lemondasz az örökségről ... azért arra vigyázz, hogy reális-e a haszon megállapítása (mondjuk egy lakás) és ténylegesen elég lesz-e a teher fedezetére
2012. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SzilKa ***** válasza:
Úgy van, ahogy első mondja. A csekket ne fizesd be semmiképp sem, amíg nem rendeződik az öröklés kérdése.
2012. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a hagyaték túlterhelt, visszautasíthatod (ami NEM egyenlő a lemondással, kéretik ezt már megtanulni!!).


Ha el is fogadod az örökséget, akkor is csak a hagyaték erejéig felelsz, tehát legrosszabb esetben is 0-ra jöhetsz ki, mínuszba nem kerülhetsz, ergo életed végéig biztosan nem fogod fizetni a tartozásokat - hacsak nem voltál kezes a hiteleknél.


Egyébként meg közjegyző jár el, nem bíró. Az illetékes közjegyző mindent el fog mondani, neked addig annyi dolgod van, hogy bejelented mindenhol édesapád halálát, és megküldöd a halotti anyakönyvi kivonat másolatát.

2012. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosan. Bíróig csak akkor juthat el az ügy, ha pereskedés lesz az örökség miatt, amúgy közjegyző intézi. Mindenről tájékoztatást fog adni, felesleges ezen szenvedni.
2012. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat már megnyugodtam picit, és valóban a visszautasíthatom az öröklést.

persze nem voltam kezes, de annyira nem vagyok képbe az ilyen dolgokkal mert soha nem történt még ilyen se velem, se a rokonaimmal...

2012. dec. 3. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!