Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésre illik, lehet meghívá...

Temetésre illik, lehet meghívás nélkül is elmenni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 02:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sőt. Nem várhatod el, hogy meghívjanak, ez nem a gyászolók bulija. Max. előtte-utána nem mégy át hozzájuk. Ha úgy gondolod, hogy van közöd az elhunythoz és elbúcsúznál tőle miért kéne meghívni?


Szerintem a világ legnagyobb bunkósága meghívásra várni, ha tudod, hogy meghalt és temetése lesz. Ha ezt tudod, akkor azt is tudod mit kell tenned, mint mondtam, ez nem egy meghívásos exkluzív parti.


Sok éve mikor a nagypapám meghalt, az akkori barátom azért nem jött el a temetésére, mert "nem hívtam meg". Már elnézést, meghal a nagyapám, sírok, meg szarul vagyok, tudja mikor van a temetés, és arra vár, hogy felkérjem hogy, hello, gyere már el.


Velem egykorú unokatestvérem barátjának még a szülei is (!) eljöttek, pedig magát a halottat ők nem is ismerték, senki nem mondta nekik, hogy jöjjenek, de a lányt családtagjuknak tekintették, és természetesnek tartották, hogy jönnek.


Ide nem kell meghívni! A távirat stb. is csak azért van, hogy tudjanak róla az emberek, nem azért, hogy csak az mehet, aki kapott.

2012. dec. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Én még nem is hallottam olyanról, hogy egy temetésre meghívót osztanának.

Általában benne van a halálhír a helyi újságokban, meg ugye ismerősökön keresztül terjed. Ez nem egy felvonulás, hogy lehessen húzni a vonalkákat a családok között, hogy ki kinek a kijének a temetésére ment el, és ki volt olyan szemét hogy nem jelent meg...

Mindenki aki látja az újságban, vagy hallja valakitől a hírt, eldönti hogy jelentett e neki valamit az elhunyt, és hogy el szeretné e kísérni az utolsó útjára.

2012. dec. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

akkor mész,ha te jónak látod, neked kell tudni milyen volt a viszonyod a halottal...

nehogy már csak az mehessen akit a család jónak lát

2012. dec. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még sose kaptam külön meghívót temetésre, de sajnos nagyon sokan voltam már. Mifelénk a közeli családtagok kapnak 1-1 gyászjelentést, a távolabbiaknak meg szólnak, meg a városban több helyen is ki van rakva a gyászjelentés és aki akar az megy, aki nem meg nem.
2012. dec. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor nem illik, ha a gyászolók kimondott kérése, hogy ne legyél ott. Én már láttam ilyen helyzetet.
2012. dec. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

igen, természetesen, ha úgy érzed, hogy ezzel megadod az elhunytnak a végtisztességet, menjél csak el. Én egyszer kaptam meghívót, gyásztáviratot, amikor még nem volt telefonunk (90-es évek). Amúgy meg ahogy előttem írták, misén hirdeti a pap, belerakják az újságba. Ha a hozzátartozók hívnak, torra is mehetsz, na arra tényleg kell meghívás.

Amikor a faluban meghal valaki, ott a fél falu, tuti nem küldtek mindenkinek meghívót, az esküvőn szokás.

2012. dec. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
54%
velem történt már olyan, hogy valaki csak azért ment el a temetésre, hogy leselkedjen...
2012. dec. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!