Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A (kiskorú) gyerekek elköltözh...

A (kiskorú) gyerekek elköltözhetnek otthonról a nagymamához, ha az apa veri az anyát?

Figyelt kérdés
Két "gyerek" 14 és 15 évesek. Az apa alkoholista, "csak" az anyát veri, a gyerekkel csak kiabál, és egyébként is kibírhatatlan. Az anyai illetve az apa nagyszülők is befogadnák őket, de az anya nem akar költözni. Feljelentést sem tesz, neki így "jó". Ilyenkor elköltözhetnek a gyerekek? Akár a gyámhatóság bevonásával, vagy nem? Ha igen mennyi idő? Már most át lehet pakolni, aztán max megfenyegetni az apát, hogy feljelentés következik. Vagy ha nem a bántalmazott fél teszi azt sem lehet tenni? Tulajdonképpen az anya azt csinál amit akar, maradhat. A nagyszülők, akár az apa szülei is tanúskodnának.

2012. dec. 19. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
A jogi részéhez nem értek sajnos (vagy szerencsére) A költözés szerintem megér egy próbát, a fenyegetéssel hatásos is lehet. Ha a nagyszülők is kiállnak mellettetek
2012. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 okoska31 ***** válasza:
53%

hű, basszus... nem semmi. nézd, 12 éves koruk után elvileg a gyerekek eldönthetik, hogy kinél óhajtanak élni (bár ezt én elvált szülőknél tudom, de gondolom a nagyszülők még benne vannak).

Az anyát nem értem, hogy miért tűri. Már csak azért sem, mertha a gyerekek már nem lesznek ott, akkor pláne elszalad a ló az apával, és a végén szó szerint agyonveri az anyát.

persze azt a részét innen nem tudhatom, hogy csak egy kamaszos túlzást olvastam, vagy tényleg így van.

Ezzel együtt azt sem értem, hogy a gyerekek miért nem tesznek ha nem is feljelentést, de legalább bejelentést. a gyámügynél mindenképpen, a rendőrségen pedig szintén.

A feleség nem kötelezhető tanúvallomásra, de a többiek elvileg tehetnek vallomást.

2012. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem kamaszos fellángolás. Ezen mi lehetne az? Ha veri akkor veri egy öt éves is láthatja.

Neki így jó, szereti. Nem azért nem költözik mert fél. Ezáltal a feljelentésnek sincs értelme. De ez akkor sem egy jó környezet, ha a gyerekek nincsenek bántalmazva. De nem tudom, hogy jogilag lehet e valamit tenni ellene?

2012. dec. 19. 15:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Menjetek be a gyámhatósághoz a nagyszülőkkel együtt, ott kérjetek segítséget. 18 éves korotokig nem mehettek oda, ahova nektek "tetszik", rendőrrel vitethetnek vissza. Jogilag, anyagilag is rendezni kell a helyzetet.
2012. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 okoska31 ***** válasza:

melyik része ellen? a verés, vagy, hogy máshol éljenek a gyerekek?


a máshol életet leírtam, úgy tudom, a gyerek is eldöntheti, hol akar élni.


azt sem értem, hogy a gyerek vagy a nagyszülő miért ne tehetne feljelentést? legalább egy próbát megérne, ha tényleg segíteni akarsz, és nem csak messziről valamit csinálni.

2012. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 okoska31 ***** válasza:

szerintem 18 éves kor előtt indokolt esetben is kijelöltethet a bírósággal gyámot a gyámhatóság, ha alkalmatlannak találja a környezetet, ahol él a gyerek.

így lehetnek a nagyszülők is gyámok, akik aztán eldönthetik, hogy a szülők hol és mikor láthatják a gyerekeket.

2012. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De ha bemennek a nagyszülők + a gyerekek a gyámhivatalba, és elmondják mi a helyzet akkor mit fognak tenni? Csak az anyát szokta megütni/megverni. Ez ellene tehet valaki feljelentést? Ha az anya majd azt mondja nem igaz. Látleletet is csak róla tudnak venni.

Esetleg el kell menni tanúskodni, hogy megtörtént, de elveszik ilyen esetben a gyerekeket a szülőktől, ha ők nem akarják? Hiszen ellenük fizikai támadásról nem volt szó.

Szóval értitek. Az egy dolog hogyan kellene hogy működjön, de tényleg így is működik?

2012. dec. 19. 15:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha anya nem tesz feljelentést, amiatt nem indulhat eljárás az apa ellen.

Kiskorú veszélyeztetésére érdemes hivatkozni a gyámhivatalban.

2012. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16 éves gyerek kérheti ,,szülői ház elhagyását'' a gyámhatóságon. A gyámhatóság majd környezettanulmányt készít, és meghallgat mindenkit. Kel olyan személy, aki megbízható, és fogadja a gyereket. (Ezek szerint a nagyszülők hajlandóak erre.) A szülőket is meghallgatja a gyámhatóság, de a döntés a gyámhatóságé, tehát a szülő már nem tudja közvetlenül érvényesíteni az akaratát. A gyámhatóságnak a gyerek érdekét kell a szeme előtt tartania.


Hogy már most rögtön át lehet-e pakolni azt nem tudom. Lehet, hogy igen (ezt nem tudom), de a gyámhatóságot akkor is érdemes értesíteni, hiszen végül is ő fog dönteni.


Kisebb gyerekek: gondolom az ő esetükben nem a 16 éveseket megillető jog alapján, hanem egyszerűen csak a gyermekvédelem általános szabályai alapján jár el a gyámhatóság. A részegség és a verés nagyon súlyos dolog (még akkor is, ha a gyereket közvetlenül nem bántják).


Szóval szerintem kérjetek tanácsot szakembertől, és lehet, hogy nagyon komoly esélyeitek vannak.

2013. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tényleges gyakorlatot meg lehetne kérdezni ilyen ingyenes névtelen segélytelefonszolgálatoknál, ahol sok ilyen gyerekveszélyeztetéses esettel találkoznak:


[link]


[link]


Itt gondolom kicsi és nagy gyerekkel kapcslatos kérdésekre is tudnak válszolni.


A 16 éves gyere jogi pedig (elvileg):


[link]

2013. ápr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!