Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az állandó bűntudat...

Mit tegyek az állandó bűntudat ellen?

Figyelt kérdés
Anyukám elég sokat iszik, de sosem úgy, hogy totál részeg, de bőven elég a kicsivel előtte lévő állapot is. Mindig csak alszik, ha valamit kell csinálnia (pl. főznie) tiszta káoszt hagy maga után, és bemegy aludni. Természetesen ezt nem lehet megoldani, én tulajdonképpen nem is foglalkozom vele. Illetve biztos van rá megoldás (terápia ilyesmi), de mi nem olyan család vagyunk, nem lenne abból semmi. Viszont nekem minden nap bűntudatom van. Apu egyedül keres, 54 éves és a számlák kálváriájában él. 5-en vagyunk testvérek, nővérem már elköltözött, de mindig jön kölcsön kérni, és azt mondja, ha majd rendben lesz, megadja. Anyut egyáltalán nem izgatja, hogy segítse a családot. Apu néha nagyon morcos, és én sosem vagyok mérges rá emiatt, mert tudom, miért. Tegnap ilyeneket mondott, hogy neki nincsen társa, és hogy azt sem tudja, mi lesz velünk, ha ő nem lesz, meg nem tud segíteni a jövőnk kialakításában. Én jövőre érettségizem, ha tudom, dolgozok, de azt pont annyi, hogy rám ne kelljen külön költeni. Rettentően érzem magam, ha arra gondolok, hogy én nem segítettem őt nagyobb dolgokban. Lehet, hogy van még két idősebb testvérem, de mégis úgy érzem, nekem ez akkor is egy feladat az életben. Lehet, hogy valamilyen szintű önzőség, de én attól vagyok boldog, ha őket annak látom. Nem tudom megengedni magamnak, hogy egy kicsit gondoljak az én életemre, folyton a családi felelősség van a szemem előtt.
2009. aug. 23. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ezt az érzést nagyon ismerem. Kezdd el gyakorolni, hogy magaddal törődsz. Ami az elején szörnyű lesz, később jobban fog menni. Ha nem... Én pszichológushoz járok, de vannak barátaim is, akikkel meg tudom beszélni. Sok sikert!
2009. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyon jellegzetes a problémád, sajnos sok más, hasonlóan lelkiismeretes gyereket is így lesújt, és lekötelez egy alkoholista szülő. Nem szabad, hogy feláldozd a saját életedet miattuk! A szüleid dolga, kötelessége lenne rólad gondoskodni, és nem fordítva! Te nem vagy, soha, még ha milliókat nyernél a lottón, akkor sem lennél képes valóban segíteni rajtuk, mert nem te vagy a probléma forrása, hanem az ő személyiségük. Csak ideiglenes, látszat-eredményeket érhetsz el, a saját élet-energiád beáldozása árán!
2009. aug. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Rettentően érzem magam, ha arra gondolok, hogy én nem segítettem őt nagyobb dolgokban."


Nehéz körülmények között élsz. El kell hinned, hogy bizony nem te vagy a hibás, a felelős. Ezúttal a körülmények hibásak. Nem kérhetsz számon magadon olyasmit, ami általában nem elvárás és nem is lehet az (hogyan támogatja a 18 éves lány a szüleit? sehogy, ez fordítva szokott történni). Érdekes, hogy a tévedésed pont a fordítottja az alkoholistákénak, akik szerint a világ a hibás, meg Isten, meg a családjuk, de ők soha.


Beteges szituációban van, amiről nem te tehetsz. Annyi a dolgod, hogy ép ésszel át kell vészelned. Talán jó ötlet érettségi után dolgozni és megpróbálni önállóvá válni, mert a környezetváltozás csak használhat neked.

2009. aug. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!