Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám finoman megértet...

Hogyan tudnám finoman megértetni a párommal, hogy túl sokat hízott az utóbbi években és ez lassan a kapcsolatunkra is rányomja a bélyegét?

Figyelt kérdés
Már próbálkoztam közös fogyókúrával, egészséges ételek bevezetésével, de minden hatástalan, ha ő ezek mellett még eszik ezt-azt (pizza, hamburger, tésztaételek...) és a mozgást is kiiktatta a napjaiból, mert a munkája is a számítógép elé köti és a hobbija is.
2012. dec. 23. 08:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél elő régi képeket. "Nézd, drágám, milyen jol néztel ki itt"
2012. dec. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Úgy gondolom, férfiról van szó, tehát tovább ne finomkodj, nem érti a célzást.

Egyszerűen mondd meg neki, hogy kezdjen fogyókúrába, mert így már nem szexi.

2012. dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
ez jó kérdés,engem mondjuk nem zavarna hogy hogy néz ki a párom ha szeretem.nem inkább ez múlt el nálad?
2012. dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is probléma - a barátom 21 éves és 63 kiló volt, amikor megismertem, most 25 évesen 85 kiló, és elsősorban nem izmot szedett fel, elég tekintélyes pocakja is lett. Mondjuk a kapcsolatunkat nem befolyásolja, de én aggódom, mi lesz, ha továbbra is ilyen ütemben hízik. Ő is rengeteget eszik, folyamatosan nasizik (van hogy a normális kaják helyett): chips, csoki, gumicukor, gyorskaják...


Mondjuk legalább tudja magáról, hogy valamin változtatni kéne, mert szokta mondogatni, hogy "na, most már tényleg el kell mennem sportolni", meg "holnaptól futok", de aztán soha nem lesz belőle semmi...

2012. dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ülőmunka, mozgás nuku, nasi igen = többlet kilók.

Nasi nuku, egyszerűen figyelj oda, hogy ezek a semmire sem jó, hízlaló, készen kapható hülyeségek, és a szénsavas, cukrozott üdítők ne legyenek a konyhában, a lakásban.

Ügyelj oda, hogy helyette találjon a hűtőben kész salátákat, gyümölcsöket, stb. amit "ha más nincs, ez is jó" alapon csipegethet.


Figyelj oda, hogy az étrendben minél kevesebb kenyér és tésztaféle legyen, inkább csirke, hal, és rengeteg főzelék, zöldségféle legyen a kajátok. Lehetőleg párold, vagy kevés zsíron (olajon) süsd meg a húsokat.

Cukros, édes-habos sütemények, kaják pedig szintén kitiltva a lakásból.

Ennyit megtehetsz, persze ez csak úgy fog működni, ha az egész család átáll erre az étkezésre. Az, hogy te, ti isszátok a bolti gyümölcsleveket, őt pedig eltiltod, az nem megy.

2012. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is hízott vagy 20 kilót, pár év alatt. Volt egy pont, amikor elegem lett, és simán közöltem vele, hogy itt az ideje lefogyni, mert így nem tetszik.

Ő olyan típus, akivel nem lehet finomkodni, célozgatni, mert nem veszi a lapot.

Nem volt gond, megtette, és azóta is folyamatosan tartja a súlyát, már ő maga áll neki, ha egy-két kiló rászalad.

(40/N)

2012. dec. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg neki kerek perec. Én férjem nem hízékony, neki az izmai tűntek el. Én megmondtam neki, hogy játjon el kondizni, vagy itthon van a kondigép és azt a napi fél órát kibírja azért, hogy nekem tetszen :) Nincs ebben semmi. A férfiak nem gondolatolvasók és nem értik a célzásokat (ahogy már valaki ezt írta is).
2012. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
kedves 8:41-es hozzászóló, nem biztos, hogy ezeket a dolgokat otthon eszi meg, mint ahogy írta a kérdező egészséges táplálkozást is bevezette már, sztem a munkahelyi gyorsbüfében is meg tudja enni a pizzát, hamburgert, cukros üdítőt, chipszet, amit ugye nem tudsz kiiktatni így az étkezéséből, mert meg fogja venni magának akár titokban is, a pénzét meg csak nem veheted el! Sajnos aki nem akar, annak hiába főzöl tudatosan, egészségesen, hiányozni fognak neki ezek a dolgok és úgyis beszerzi valahonnan, amikor a feleség nem látja, legfeljebb elkezd hazudni is! A nők hamarabb átállnak ilyen téren
2012. dec. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Ezt azért nem nagyon értem. Egy kapcsolatban a súly a döntő? Annó, a nejem 48 kilósan ismertem meg. Idővel, volt 100 felett is, de nekem akkor is ugyan olyan kivánatos volt, mint 48 kilósan. Rengeteg más dolog van, amiért szeretem, amiért jó vele lenni.
2012. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

"Egy kapcsolatban a súly a döntő?"

Ez sarkítás, mert valóban nem az a döntő.

De hozzátartozik! Alapvető (szerintem) a jólápoltság, a jó kinézet. Ahogy nem kilyukadt macinaciban ugrálunk otthon, úgy a súlyra is vigyázni kell. Elvárom a partneremtől, igyekezzen tetszeni nekem :-) Én is meg akarok felelni neki, sok év után is.

Van akit nem zavar a súly, és egyebek, ott nincs gond. De akit igen, azt tiszteletben kell tartani, mert hosszútávon ebből eredhet a kikacsintás.

2012. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!