Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy tudom megérte...

Szerintetek hogy tudom megértetni az apámmal, hogy utálom és ne szóljon hozzám?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. És szívből gyűlölöm az apámat. Mikor kicsi voltam, folyton vele voltam, nagyon apás voltam. Anyum mondja is, hogy régebben úgy érezte jobban szeretem apámat mint őt. Rögtön apámhoz futottam, tőle kértem engedélyt h átmenjek egy barátnőmhöz..stbst.. Aztán mikor 13-14 éves lettem, apám életébe változás lett. Elvesztette a munkahelyét ( parlamenti képviselő volt, szóval egy b tervnek ilyenkor kell lennie, de mindegy) Ráadásul veszekedések is kialakultak aminek én is tanuja voltam. Apám úgy gondolta, hogy "56éves fejjel mi nem képzeljük, hogy ő dolgozni fog". mellesleg megjegyzem h akkoriban csak 52 volt, de ez nem fontos. 18 éves koromig voltak a veszekedések, amik egyre durvábban voltak, végül elváltak. A veszekedések során nem egyszer én is összevesztem vele. Nem is kicsit. Volt h iskola után bejött a szobámba és azt mondta nekem h tönkre teszi az életemet, kitagad engem, én nem vagyok a lánya, mégis h képzelem h menjen el dolgozni én menjek el, és szüljek gyereket, menjek férjhez..stbstb..mikor a férjet és a gyereket mondta 15-16 voltam,de mindegy. Én is mondtam neki pár ronda dolgot,de egyiket se szívom vissza.Viszont tényleg gyűlölöm. És nem érti h miért. Nem fogja fel, hogy az h anyummal hogy beszélt a szemem előtt talán nem esett túl jól.ráadásul igazságtalan volt. ÉS az se mellékes, hogy kiderült, hogy mikor az ikertestvérem meghalt(2hónaposan) akkor ő elkezdett egy románcot anyum akkori legjobb barátnőjével, aki mellesleg a keresztanyám és lett egy gyerekük is akivel én még játszottam is..és ez a románc közöttük évekig tartott. És kiderült, hogy nem csak ez az egy románca volt, ő éveken át csalta édesanyámat. Ezek után nem érti h miért utálom ,miért nem tekintem őt az apámnak.Hogy tudnám ezt végre a tudtára adni? Sajnos még egy házban lakunk vele. Így a veszekedések még mindig gyakoriak. Lehet h nem tudok választ adni, de jól esett h leírhattam. És arra h mit dolgozott nem kérek semmi megjegyzést ( utálom a politikát és nem értek egyet azzal a párttal amiben volt)
2012. jan. 6. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nagyon sajnállak, tudom mit érzel. Én is utálom apám, de más okok miatt. Veszekedés, ilyesmi nálunk is volt, de ebből szerencsére nem sokra emlékszem. (4 éves voltam mikor elváltak szüleim, azóta nem találkoztunk).

Na de nem is fontos. Te rosszabb helyzetben vagy mint én, hisz most is el kell viselned őt, pedig nem szeretnéd. Sőt, jobban örülnél ha nem kéne vele találkoznod. Hogy mit dolgozott, az most nem fontos, volt munkahelye x ideig és kész, nem is kellett volna hogy megírd, elég lett volna, hogy elvesztette az állását. Na szóval nem tudom lehet-e vele normálisan beszélni, vagy úgy gondolja, hogy mindig annak kell lennie amit ő akar. Ha nem tudod vele megbeszélni, hogy hagyjon békén, van neked nélküle is elég gondod, pl. egyetemi vizsgák, vagy bármi, akkor nézd levegőnek. Tudod két füled van. Egyiken be, a másikon ki. Esetleg ha nincs más megoldás akkor albérlet, vagy anyuddal nem tudtok elköltözni, ha vele jó a kapcsolatod?!

Minden jót, és fel a fejjel!

2012. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia :) szerintem ez a ''Szerintetek hogy tudom megértetni az apámmal, hogy utálom és ne szóljon hozzám?'' nem a legjobb ötlet igaz hogy rengeteg mindent követett el,de ha szeret és végülis azok már régebben történtek nem,az megint más hogy nem müködik egy kapcsolat...szerintem inkább próbáljátok ezt megoldani üljetek le és beszéljétek meg.Vedd úgy hogy ez egy baráti jó tanács. :) (bár az igazat megvalva,ha énkerülnék ilyen helyzetbe lehet,hogy énis így vélekednék,de ő mégis az apád,és most lehet 19évessen így gondolkodsz,de 30+? akkor valyon hogy?gondolkodj el rajta én azt tanácsolom.)
2012. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Míg volt pénz minden idili volt mikor nem jöt a balhé, tipikus.
2012. jan. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nézd levegőnek.
2012. jan. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lesznek, akik meg fognak szólni amiatt, amit leírtál, mert csak az értheti ezt meg, aki hasonlóan rossz kapcsolatban van az apjával. Aki jóban van vele, az sosem fogja megérteni, hogy érezhet valaki gyűlöletet a saját apja iránt. Pedig lehetséges, és, mivel ez több év alatt alakul ki az emberben, sokkal mélyebb, mint ahogy gondolják a kívülállók.

Megértetni csak egy módon tudod vele: elköltözől messze tőle, és kizárod az életedből. 18 évesen én ezt megtettem, és nem bántam meg. Inkább vagyok nincstelen kollégista nélküle, mint bármi más vele, mert tönkre tette az egész addigi életem, és nem sok híján engem is!

20/L

2012. jan. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazi politikus a papa.

Én elásnám kint a kertben, nem kár érte.

2012. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Annak aki azt írta, hogy amíg volt pénz nem volt probléma és h ez tipikus azt üzenem h ez nagyon nem így volt. Addig is volt mindig veszekedés, csak az nem előttem fojt. És az volt a baj, hogy miután elvesztette, utána úgy gondolta, hogy nem is kell munkát keresnie, pedig van 2 gyereke,ezek közül az egyik kiskorú..végülis tényleg,ez nem kiborító. Akik meg írták, hogy kitartás azoknak meg köszönöm szépen. Az a baj, hogy nincs pénzem, hogy elköltözzek, anyum elszeretne, de nem keres annyit, hogy ezt megtehessük. Munkát is akartam már vállalni, csak nem könnyű az órarendemhez igazítani a munkát.
2012. jan. 6. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!