Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi (osztrák) állampolgár...

Külföldi (osztrák) állampolgár milyen könnyen fogadhat itt örökbe egy gyereket?

Figyelt kérdés

Hallottam valami ilyesmit, de nem hiszem el.


Mondjuk egy 35 éves férfi, aki osztrák állampolgár, Mo.n csak lakása van de Ausztriában él, az milyen "nehézséggel" fogadhat örökbe valakit? (persze nem babáról beszélek hanem idősebbekről pl 12-15 éves gyereket)

Úgy, hogy az illető semmit nem beszél magyarul.


2012. dec. 25. 20:34
 1/10 A kérdező kommentje:
jah és a férfinek mondjuk nincs felesége. (nem is volt)
2012. dec. 25. 20:35
 2/10 A kérdező kommentje:
se más gyerekei
2012. dec. 25. 20:35
 3/10 A kérdező kommentje:
és nem Mo.n dolgozik ezt kifelejtettem, bocsi hogy ennyit írok
2012. dec. 25. 20:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi esélye van egy osztrák egyedülálló 35 éves férfinak egy gyereket adoptálni mint itthon egy magyar 35 éves férfinak. Semmi..Soha nem fog örökbe fogadni gyereket, sőt nevelőszülő sem lehet..
2012. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esélytelen.
2012. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadó szülőknek elég hosszú a várólistája. Nem hiszem, hogy ilyen körülmények között örökbeadnának egy osztráknak.

Plusz még ellene szól az is, hogy nem beszél magyarul, egy intézetis 12-15 éves gyerek meg aligha beszél németül.

És amig házaspárok várnak gyerekre, addig egy egyedülálló férfi nem fog kapni.


Megkérdezhetem, hogy te kije vagy az illetőnek?

2012. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok senkije, csak hallottam ilyen történetet. Persze én sem hittem el.
2012. dec. 25. 20:55
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg olyat hallottam ilyenről, hogy sok pénzzel bármit el lehet így intézni. Ez igaz hogy fizet valaki sok eurót és automatikusan adoptálhat?
2012. dec. 25. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Nincs annyi pénze hogy olyan sok embert lefizessen. Sokan nem is kockáztatnák a becsületességüket, és előbb szólnak hivatalos helyeken minthogy pénzt fogadjanak el.

Gondolj arra amikor pár évvel ezelőtt Dr. Czeizel Endrét a világhírű genetikust rágalmaztak meg illegális gyermekadoptálással.. Gondolod hogy egy osztráknak sikerülne, még ha lenne pénze is??? Kizárt..

2012. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdés h miért akar adoptálni és miért nem a saját hazájában? Nekem ez kicsit pedofilgyanús... Azért egy 35 éves férfi még simán találhat magának párt, nem kell lemondania a saját gyerekről, szóval itt vmi más van a háttérben sztem, ha én foglalkoznék az örökbefogadással biztos nem adnék neki egy gyereket sem, főleg, h nem is beszéli a nyelvet.
2012. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!