Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy mondanátok el ma...

Ti hogy mondanátok el ma (Karácsonykor) a vőlegényeteknek, hogy véget szeretnétek vetni a kapcsolatotoknak? (lent)

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt,fél éve jegyzett el,de nem élünk együtt,mert ő még tanul. Sajnos ahogy megtörtént az eljegyzés minden meg is változott.Szerintem ő úgy gondolta,ezzel a lépéssel gyakorlatilag "befogta a számat" és (gondolta ő)magához is láncolt egy életre.

Szóval fél éve,az eljegyzés óta,semmit nem tesz a kapcsolatunkért,ha szervezek programot,akkor ő nem ér rá,de közben az egyetemi barátaival bulizni van ideje.Ha kérem,hogy menjünk el az én családomhoz is,ne csak nálunk legyünk mindig,neki nincs kedve. Ha ő egy hétig felém sem néz,az teljesen normális számára és nem érti,én mért akadok ki ezen.Ha nagyritkán találkoznánk,az anyja mindig talál neki otthon programot,ami miatt természetesen én vagyok ismét a háttérbe szorítva.Ha néha mégis együtt töltünk egy-egy napot,akkor az többnyire alvással telik az ő részéről,én meg malmozok. Arra már nem is emlékszem,szex mikor volt utoljára...

Nagyon elegem van,adtam neki vagy 100 utolsó utáni esélyt,mert mindig esküdözött,hogy megváltozik.Hát nem tette.Bíztam abban,hogy jön a Karácsony,és végre egy nap együtt leszünk a "szeretet ünnepén". Na persze,most is pofára estem,mert az anyja kiadta,hogy melyik nap hova kell menni,és ne akarjon már a fiacskája egy napot sem a menyasszonyával tölteni,mert hát rokonlátogatás van ilyenkor náluk. És persze azt,hogy én mit szeretnék,mindenki lesz.rta.

Másfél hete nem is beszéltünk és nagyon ki voltam akadva és lelkileg sem támogat így elég rossz a helyzet,magam alatt vagyok.El is határoztam,hogy a következő alkalommal,ha lesz rám ideje és találkozunk,megmondom neki,hogy én próbáltam helyrehozni a kapcsolatunkat,ezzel szemben ő semmit nem tett,rég nem érdekli már mi van velem,mi kéne nekem,elhanyagol és nem vagyok mellette boldog,így jó lenne,ha ő menne jobbra én balra,mert én szeretnék boldog lenni olyannal,aki szeret és törődik velem.

Tegnap írt egy tömör sms-t,hogy ma,azaz 26.-án este eljönne,hogy találkozzunk (milyen jó fej)és mivel egyetem mellett dolgozik is,így kb megint vagy 2 hét következik,amikor nem fogunk találkozni.De én már nem akarom húzni ezt a dolgot és nem bírok ki két hetet,hogy ne pont az ünnepek alatt tapossak bele a kis lelkébe (mintha ő nem ezt tenné,már hónapok óta)azzal,hogy megmondom neki,nem vagyok boldog,legyen vége!

Csak nem tudom,hogy adjam elő,mer végülis azt érzem,hogy egy érzéketlen tuskó vagyok,hogy pont az ünnepek alatt rakom ki,de már nem akarok kínlódni vele,semmi szükségem rá!

Ti mit szóltok ehhez az egészhez és hogy adnátok elő ma este ezt az egészet? Sajnálom őt persze,hisz egykor szerettem,míg nem ölte ki belőlem a viselkedése az érzéseket és mint embert ma is szeretem,de nem tudnám vele az életem elképzelni tovább.

A döntésem amúgy végleges,ma szakítok vele,csak azt nem tudom,hogy mondjam meg neki,hogy a legkevesebb fájdalmat okozzam.Persze így is úgy is fájni fog neki is,nekem is,de jó lenne kíméletesen megtenni!

Van még valaki hasonló helyzetben?


2012. dec. 26. 02:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem őszintén. Ne mérgesen, vagy kiabálva, hanem logikusan. Azokat az okokat amiket itt leírtál.
2012. dec. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,én is így tervezem! Érvekkel alátámasztva,rávilágítva arra,mért nem működik ez már köztünk! Eddig szerencsére annyira mindig intelligens embereket fogtam ki,akikkel fröcsögés,köpködés nélkül,kulturáltan tudtuk lezárni a dolgokat. Remélem,ő is megért majd!
2012. dec. 26. 02:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elő lehet ezt adni normális hangnemben.

Nekem nagyon furcsa, hogy jegyesek vagytok és így külön, el nem tudnám képzelni a szentestémet a párom nélkül, még ha nem élünk együtt, akkor is. Ha már van jegyesem, ki nekem az anyám, hogy kiadja az ukázt, és akkor ez várható lenne akkor is, ha házasok lennétek??

Ez nem kapcsolat már régen. Ne érezd rosszul magad, jobb így, mint húzni még - de minek -, ráadásul szerintem a mostani karácsonyi dolgok tették be a kaput, szóval ezért épp most kell véget vetni ennek.

A gyűrű meg nem köt össze senkit, mert nem tárgyak, vagy házasságlevelek fűznek egymáshoz két embert, hanem az érzelmeik és az egymás iránti törődésük. A gyűrű és házasság ennek csak jelképei, és nem a párnak, hanem a külvilágnak szól. A pár tagjai részére ezek csak megerősítő momentumok. Nekem ez a véleményem.

2012. dec. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod röviden és velősen,hogy hogy döntöttél és mi vezetett idáig,visszaadod a gyűrűt és nem hagyod tovább hitegetni magad.Drukkolok.
2012. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel. Logikusan, higgadtan, tárgyilagosan elmondod. Készülj, hogy lehet a fejedhez vágja, mekkora "szemét" vagy (na ja, majd pont Te), amiért ünnepekkor teszed ezt, mondd, hogy pont ez tette be a kiskaput. Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni semmiképp!


És ne is halogasd! Mert ha most nem teszed meg, majd jön a vizsgaidőszak, akkor nem mered megtenni, majd jön a félévkezdés, a Valentin-nap, kitudjami. Jobb most túlesni rajta. Ha van kis esze a srácnak, akkor tanulásba fojtja a bánatát, ami még hasznos is lehet.

2012. dec. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom ma neki elmondni,mert mégsem találkozunk,mert szerveztek neki programot! Na de ilyenkor mit csináljon az ember? Mert nem tudom,mikor találkozok vele személyesen,lehet már csak jövőre...Akkor még várjak? Vagy szakítsak telefonon? Bár az meg olyan gusztustalan dolog...Nem hiszem el!
2012. dec. 26. 09:47
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
És ha áthívod holnap? "Beszélnünk kéne" vagy egyszerűen "gyere már át, fontos lenne". Ne várj szerintem vele ennyit. Nem igaz hogy nincs 2 órája sem rád....
2012. dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Undorító,aljas dolog,de megmondtam neki telefonon! Nem várhatok arra,mikor lesz fél órája rám! Nagyon rossz most,hisz ő volt egykoron az életem értelme! Remélem gyors lesz az idő és hamar begyógyítja a sebeinket! Mert akárki akármit gondol,lehet én vagyok rosszul összerakva,de a szívem egy része is ott maradt a páromnál :(...
2012. dec. 26. 10:52
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha úgy érzed meg kell tenned, tedd meg. A körülményeket figyelembe véve szerintem nem túl aljas dolog telefonon megtenni...

Aztán majd meséld el Kérdező, mi lett, remélem azért (lehetőleg) fájdalommentes lesz, és az új évet már valamennyire újult energiával, lendülettel kezdheted...

2012. dec. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kapcsolat, amiből Te most kiléptél egy nagyon rossz kapcsolat volt, vagyis semmilyen kapcsolat sem volt. Már szerintem régen le kellett volna zárni, nem eljegyzést csinálni. Már csak ez a szó tartott össze benneteket.

A párod szerintem észre sem fogja venni, hogy nem vagy már neki, mert úgy sem foglalkozott veled szinte soha.

Te viszont meglátod, ha majd megismerkedsz valakivel, aki igazán szeret, furcsa lesz, hogy mindig veled akar majd lenni. És az lesz majd az igazi szerelem!! Nagyon jó, hogy most szakítottatok és nem akkor amikor már van 1-2 gyerkőc is. Erősnek kell lenned, hogy akár hogy könyörög ne fogadd vissza, mert úgy sincs semmi értelme, ez jobb már nem lesz és csak egymás idejét raboljátok.

Minden jót! Fel a fejjel!

2012. dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!