Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek családi balhéba...

Mindenkinek családi balhéba torkollik a karácsony?

Figyelt kérdés
Nálunk idáig minden évben összegyűlt az egész család, és minden évben balhéval végződött és sértődéssel :)

2012. dec. 26. 19:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
nálunk szentestén csak a nagyszüleim jönnek át, sosincs balhé.
2012. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amig gyerek voltam, minden karácsonyunkra úgy emlékszem vissza, hogy xar volt.. Apám miatt, aki minden karácsonykor lerészegedett, és elrontotta az ünnepünket. :( (Sajnos már nem él, mindezek ellenére is nagyon szerettem őt).


Mióta saját családunk van, nyugodt, békés, szeretetteljes karácsonyaink vannak, együtt az egész család, gyerekek kapnak ajándékot, felnőttek nem (és nem az anyagiak miatt nem).. később átjönnek barátaink, jókat nevetgélünk, társasozunk, főzünk.. Nálunk így telik :)

2012. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
szerencsére eljöttünk, mielőtt balhé lett volna apám miatt. Az itthoni nyugis volt meg anyósnál, sógornál is.
2012. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nálunk igen... tesóm minden évben megcsinélja a balhét.. azt hittem h most más lesz... fél éve nem voltam itthon,és ő most is megcsinálta... Nem sok értelme volt hazajönnöm :(

pedig csak hárman vagyunk. Én,anyum,és tesóm...

2012. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nálunk régebben voltak nagy balhék apám és a szülei között,meg egyszer faterom és köztem.Apám egy idióta.Ennyi a történet.Mostmár szerintem azért nincs balhé,mert magasról lesz@rja mindenki.
2012. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

dehogyis! mi jólnevelt, kulturált család vagyunk. szerencsére csak ketten anyámmal töltöttük az ünnepet, nem pofátlankodott ide senki. kajáltunk, beszélgettünk, misére mentünk, együtt interneteztünk. :)


párommal mondjuk ma volt egy kis nézeteltérés, de nem voltam partner a hisztijében. :) így járt, majd leszokik róla. csak már tartanánk ott :)

2012. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem ez volt az utolsó karácsonyom, jövőre dolgozni fogok és magasról leszarom a karácsonyt.
2012. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én minden évben nagyon várom a Karácsonyt, én még mindig hiszek abban, hogy ez a pár nap eltelhet úgy, hogy tényleg odafigyelünk egymásra, a másikra, kimutatjuk, hogy kit miért szeretünk, hogy együtt vagyunk békében, nyugalomban. Töretlenül hiszem, hogy ez megvalósítható. Általában kisebb-nagyobb mértékben sikerül is, de az utóbbi években nálunk sem múlik el úgy Karácsony, hogy ne legyen valami hatalmas veszekedés.


Vagy a szűk családi körben (a szüleim, nővérem és én), vagy a nagyobb családi körben (unokatesók, keresztszülők, unokatesók barátnői és mi). Idén mindkettőből kijutott egy kicsit, bár a nagycsaládi vitát sikerült idejében lecsitítani, amikor mintegy határozott jelzésként kivonultunk tesómmal a szobából. :D

Viszont a szűk családi körben tényleg vagy volt a veszekedés, aztán tesómmal összeborulva sírtunk.


Viszont azt kell, hogy mondjam, hogy sajnos nálunk kellenek ezek, mert vannak dolgok, amiket máshogy nem szoktunk, nem tudunk kifejezni. És a sok negatív dolog mellett, sok pozitív dolgot is hallottam, kaptam a veszekedés során. Ráadásul a negatív dolgokból tudok tanulni.

2012. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Apróbb összezörrenések mindig vannak szűk családi karácsonykor is, mert mi tipikusan egymást marósok vagyunk, már alig várom, hogy el tudjak költözni, akkor talán jobb lesz... most azon vesztünk össze, hogy... lett karácsonyra új társasjáték, apám nyavalyog, hogy milyen hosszú a játékot játszani, miközben feleannyi időbe telne, ha figyelne, hogy mikor jön, amikor meg szóltam neki, hogy dobjon, akkor leordította a fejem, hogy mit dirigálok neki, aztán persze az egész család nekemesett, hogy hogy mertem azt mondani, hogy dobjon, majd dob, amikor úgy gondolja... közben az meg normális, ha csesztet azután minket, hogy már megint olyan játékot vettünk, amit órákig kell játszani, meg két percig áll a játék azért, mert bambul, nem is 1x...
2012. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nálunk inkább az előkészületek alatt van rengeteg vita.. :)

A vacsi alatt is vannak kisebb összeröffenések, de hatalmas balhéval még nem zárult egy sem :)

2012. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!