Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjünk-e albérletbe vagy...

Menjünk-e albérletbe vagy maradjunk a szüleim házában?

Figyelt kérdés
A helyzet a köv.: két szintes családi ház, külön bejárat, alsó rész anyáméké, felső rész miénk (férjemmel, és két gyerek) tehát külön tudunk lenni: fenn is nálunk két szoba, összkomfort. De! Állandó viták a szüleimmel, rohadtul idegesítenek. Szeretnek sok mindenbe beleszólni, és főleg amikor már jönnek a jó idők, ugye az udvar közös, ott állandó találkozási pont, "Te hülye, miért rakod ki a 2 hónapos gyerekedet októberben plédre a fűre (felöltöztetve), milyen anya vagy te, az ilyentől el kéne venni a gyerekét stb. Holott imádom a gyerekeimet, és olyan jól le tudok hozzájuk "ereszkedni", én is nagy gyerek vagyok, olyanokat tudunk baromkodni, játszani, olyanokat röhögünk. De nem a miénk a ház, fateromé, persze az ő nevén van az egész, nekünk itt a felső rész sincs a nevünkön. Mit csináljak? Menjünk albérletbe? Emiatt viszont sokan hülyének néznek, mondván, nemhogy örülnénk, hogy van segítségünk, ott van a szép tetőtéri lakásunk (aminek k.va magas a rezsije, és segítség nem sok van), vagyis úgy segítenek a nagyszülők, hogy közben folyamatosan érzékeltetik, hogy nekik más dolguk lenne, és mindig mi vagyunk az utolsók. Nekik saját maguk sokkal fontosabbak: a TV nézés, a könyv, nők lapja, kiskegyed olvasása az első, utána a vacsi, meg bevásárlás, aztán a legvégén jöhetnek csak az unokák.

#albérlet #anyós helyzet
2012. dec. 27. 21:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképpen menjetek, ha ottmaradtok, akkor abból csak problémák lesznek.
2012. dec. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Jobb ha léptek nincs mese! Két generáció egy épületben még ha külön lakrész akkor sem egy nyerő dolog. Nagyon ritka az amikor ez működik. Nálunk ez működik (kopp-kopp) és eddig nem panaszkodtunk, tiszteljük egymást, kölcsönösen segítünk, a főzés az amit közösen csinálunk az főz aki ráér, és akkor mindenkire.

Rajtunk kívül sok barátunk próbálkozott már ezzel, nem jött nekik össze. Egy olyan családot tudok ugye egyik haverom szüleiről van szó akik szintén így élnek, nekik már lassan 25 éve működik így az együttélés, hasonló körülmények stb...

De ha nálatok már így mennek a viták jobban jártok ha néztek valami albérletet mert ez így nem oké mert végén a ti kapcsolatotok rovására fog menni ez az egész és akkor már baj van.

2012. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az albérletnek is magas a rezsije ráadásul még bérleti díjat is fizettek, ami ugye a tízezer forint többszöröse. Így azt a pénzt magatokra meg a gyerekekre költhetitek. Szüleid élik a saját életüket. Tévéznek, olvasnak, vásárolnak... Ha állandóan nálatok volnának akkor meg az volna a baj. Generációk együttéléséhez mindig is türelem kellett mindenki részéről. A helyetekben én maradnék.
2012. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Hat mondjuk en se tennék le egy 2 hónapos gyereket a földre októberben......
2012. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Tudod te mennyi egy albérlet,rezsivel együtt télen? Két gyerekkel,örüljetek,hogy ilyen jó helyen laktok.Persze alkalmazkodni kell-ene,sokan vannak ám úgy,hogy a nagyszülők sem anyagilag,sem fizikailag nem segítenek semmit és az unokára sem vigyáznak.A ti életetek,próbálhatjátok külön is,de úgy sem egyszerű.A bátyámék külön mentek a szülőktől és szinte hó végére már nincs mit enniük...Tehát nagyon meg kell gondolni.
2012. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de ezt a mondatodat nem igazán értem: "ott van a szép tetőtéri lakásunk (aminek k.va magas a rezsije, és segítség nem sok van)" Legfőképpen a zárójeles részt nem értem. Magas a rezsije (bár nem tudom mekkora a tetőtéri rész) és segítség nem sok van. Milyen segítségre gondolsz???? Akinek lakása van, annak magának kell fenntartania, én sem anyáméktól vagy anyósomtól kérek pénzt, hogy ki tudjam fizetni a rezsimet. Vagy nem tudom milyen segítségre gondolsz.....

2 hónapos gyereket én sem tennék a földre még felöltöztetve sem októberben.

Na ennyit a kritikáról.

Most hogy a kérdésedre is válaszoljak: nem maradnék ott, hanem albérletbe mennék, mert a leírásod alapján nem jön ki a két generáció. Azt sem mondom, hogy anyukádék jogosan szólnak bele sok mindenbe, mert természetesen nem kéne meghatározni a fiatalok életét (tudom, éltem 10 évet exanyósom házában, az ellenségemnek sem kívánom). De vegyétek számba azt is, hogy az albérletben a rezsi mellett van bérleti díj is, amivel együtt már lehet, hogy többet fizettek ki, mint most a tetőtér rezsijére (ami k.rva sok már most is - írod). 2 gyerekkel meg nyilván nem költözhettek egy 25 nm-es lukba....

A nyugalmatok érdekében költözzetek, csak érzékeltetni akartam, hogy az sem lesz fenékig tejfel.

2012. dec. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

3 gyerekkel albiban, 3 szoba összkomfort panel


albi 60 000.-

rezsi max télen 55 000.-

nyáron alig 15-20 000.-

ebben benne van a fűtés víz szemét kk. áram


ami plusz az a internet telefon tv mobil

2012. dec. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért tetted le a két hónapos gyereket a fűre? Ezt én is szóvá tenném.
2012. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyagiak nem játszanának szerepet, akkor kb 5-20 kilométerre a szülőktől ideális lenne.

Viszont ha azt írod "albérlet" akkor gyanítom az anyagiak nem végesek számotokra.


Hogyan álltok most? Mennyi félretett pénzetek van, mennyit kerestek és milyen fix kiadásotok van?

(Ezek fontos kérdések. Nagyon leegyszerűsítve ha nehezen éltek és szegények vagytok, akkor maradjatok, ha most félre tudtok tenni havonta 150 ezer Ft-nál többet akkor menjetek.)

2012. dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja, nem is 2 hónapos volt októberben, hanem 4 mert júniusban született, csak gyorsan írtam. A másik, 120 ezer lenne az albérlet rezsivel, bérleti díjjal együtt. Elég nehezen tudnánk mellette megélni, az biztos. Talán lehetne, de ruhát már nem nagyon tudnánk venni a gyerekeimnek. Ez a lakásunk, amiben most lakunk 80 nm, és télen kb. 90 ezer a rezsije. Persze nyáron azért jóval kevesebb. Mi fizetünk mindent. Nem anyagi segítségre gondoltam, de egy darab ruhát össze nem hajtana nekem anyám, meg nem kérdezné, mi van velem, stb. Ilyenekre. Csak ugat mindenért, meg irányítani akar mindenkit.
2012. dec. 28. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!