Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Elköltöznétek...

Mit tennétek? Elköltöznétek otthonról albérletbe, ha az anyátokat ti tartjátok? De mi lesz a házzal?

Figyelt kérdés
Az apám meghalt 5 éve, én 23 éves vagyok, öcsém 19. Az anyánk nem dolgozik, lenne rá lehetősége, de mindig kitalál valamit. Nem megy takarítani, gyárba, mert ő azt nem bírná (én szereztem neki mindig minden lehetőséget). Most is egy gyárba mehetne, de büdös neki a munka, úgy gondolja elég az amit apukám halála miatt kapnak. Pedig nem az. Le vagyunk maradva a rezsivel, sokszor alig van mit enni. Nagy a ház, magas a rezsi, főleg most. Eladni nem akarja (tudom, lehet meg sem vennék, vagy sok időbe kerülne, de meg kellene próbálni). Van egy férfi az életében aki ugyan nem lakik nálunk, de sokat van ott és nem ad egy forintot sem a kajába sem. Most lehetőségem adódott elköltözni, csak 15 ezret kellene fizetni a lakásért+ rezsi, ami ugye kevesebb. Öcsém is szeretne velem jönni, így az árvaságival is tudnánk gazdálkodni. Fél év múlva végez, suli mellett már tud majd dolgozni. És egy(két) emberrel kevesebbet kellene etetni. Ezt már elmondtuk neki, de azt hiszi, csak fenyegetőzünk. Ami miatt aggódok a ház, hogy felhalmozza az adósságot, lelakja. Ti mit tennétek?

2012. nov. 28. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó olcsó albit találtál :D

Én szerintem mit tennék?

hány éves? tud mozogni? úgy semmi baja sincs??

keríts neki munkát,és mond ha nem dolgozik elköltöztök,és eladjátok a házat. ha nem sikerül,akkor elköltöznék a tesómmal. árvaságit kaptok,20-25 az albi egy hó. lehet hogy költöznék.. ha ketten mentek olcsóbban tudtuk gazdálkodni! költöznék minél hamarabb

2012. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, először is részvétem apukátok miatt.

Anyukád lehet ám, hogy kicsit depressziós is az elmúlt évek miatt, én anyukám is állandóan "takarózik" valami indok mögé, ha felvetjük, hogy jó lenne ha ő is dolgozna.

A párjával mennyire vagy jóban?

Lehet vele kellene beszélni, hátha ő tudna hatni kicsit anyukádra, hogy itt vagytok ti és ne csak magára gondoljon.

Én azt mondom, ragadd meg az új lehetőséget, 23 éves vagy, előtted az élet, élj egy kicsit úgy mint a többi veled egykorú fiatal.

Szerintem költözzetek el tesóddal, ha esetleg úgy engedi a fizetésed, adj haza anyukádnak pár forintot néha, meg rendszeresen nézd meg ha hazamész, hogy be vannak-e fizetve a számlák.

2012. nov. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy baráté a lakás, de kimennek külföldre, ezért ilyen olcsó. Nem akarom elszalasztani a lehetőséget. Én dolgozok, már nem tanulok. A párjával nem nagyon lehet beszélni, ő ugyan dolgozik, de azt is fel is éli rögtön, az idős szüleivel él. Én nem hinném, hogy depressziós, vagy hogy ha valami baja is van, akkor sem olyan vészes, hogy azért ne dolgozzon. Egyszerűen lusta. Én pedig már nagyon unom. Ha elköltöznénk nem tudom mit csinálna, dolgozna e, de szerintem csak felhalmozná az adósságot.
2012. nov. 28. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Költözz el nyugodtan. Lehet, h nem lesz mit örökölnöd, de félre tudsz tenni pénzt. Én költöznék, mert adósságot úgysem örökölhetek. Örökségre ilyen esetben nem is hajtanék, mert ha ott laksz akkor oda megy el a pénzed ami később térül vissza. Ha most elköltözöl akkor az a pénz már most visszajön, na meg persze a nyugalom ami megfizethetetlen.
2012. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is költöznék, s vinném a tesómat is. Hála, már ő is nagykorú, így anyud nem szólhat bele.


A házról tudni kellene, hogy ki a tulaj, van-e haszonélvezet rajta?

2012. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én elmennék.Nézz lehet h ő nevelt fel titeket meg minden,de ne hagyd magad! Ne hagyd h a nyakadon maradjon, ronda ezt így kimondani de ez az igazság! csak remélni tudod h megjön az esze és el is kezd valamit csinálni és pénzt keresni,ha nem akkor valószínűleg a pasira fog csimpaszkodni,ha az hagyja magát,ez jellemző erre a viselkedése. A szemed előtt legyen most az h Neked mi jó és az öcsédnek.

Nem azt mondom h hagyd magára az anyukádat,de valamit lépni KELL h változzon a helyzet mert ez jelen pillanatban senkinek sem egészséges.

Apukádért részvétem, és kitartás! :)

2012. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!