Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 hete influenzás voltam...

1 hete influenzás voltam magas lázzal. Nem akartam így elhozni a gyerekem a 2 hetente hétvégi láthatásra. A következő hetet szerettem volna, de nem engedte a volt feleségem. Ez normális?

Figyelt kérdés
Mi a teendő? Még annyit sem viszem, a gyereket, amennyit lehetne, hogy ne legyen gond. Nincs semmi emberi érzés már?
2012. dec. 29. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
sok mindent tenni nem tudsz sajnos. akkorra volt "időpontod", ha nem mentél, nem mentél, ez van. Tudom, hogy nem igazságos, de sajnos nem sok mindent tudsz tenni. Esetleg ha legközelebb ilyen van, akkor menj oda, és írasd alá a feleségeddel, hogy X időpontban nem tudtad elvinni a gyerekedet, de pótolandó Y időpontban jössz érte. Így nem tud aládrakni (annyira)
2012. dec. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Ezt úgy hívják embertelenség-a gyerekkel szemben.Ezért az a nő aki ilyet tesz az nem anya.
2012. dec. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 intrepid ***** válasza:
62%
Ne vedd fel a kesztyűt, ne menjél le az ő szintjére, mert valahol a végén a gyereked látná a kárát. Szimpatikus a hozzáállásod, (nem vitted el betegen a gyereket, nehogy megfertőzd, nem kezdtél el balhézni, fenyegetőzni gyámüggyel, hanem megkérdeztél minket). Hogy mit tehetnél? Esetleg bemész a gyámügyre, elmondod a dolgot, vegyék jegyzőkönyvbe, ne tegyenek semmit, de legyen nyoma.
2012. dec. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Beteg voltál, nem akartad megfertőzni, ezt ha nem érti meg akkor másról van szó, mert ez normális indok.
2012. dec. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Pár információ hiányzik:


Mennyi idös a gyerek - mert ha túl kicsi vagy már kamasz, akkor sok minden befolyásolhatja a láthatást.

Mikorra akartad volna elhozni soron kivül - mert ha addigra már programjuk volt, akkor érthetö, ha nem viheted el.

Mi az, hogy még annyit sem viszed, mint lehetne - ha nem tartod magad a megbeszélt idöpontokhoz, akkor ne csodálkozz.


Itt nagyon szükséges lenne a másik felet is meghallgatni, mert legalább is nagy esély van arra, hogy csak akkor akarod a gyereket vinni, amikor éppen nincs más elfoglaltságod. Egy gyereknek ugyanis az is igencsak rossz, ha az apjának el kellene vinnie, és nem viszi, a gyerek meg hiába várja...

2012. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Igaza van az utolsónak!


"Még annyit sem viszem, a gyereket, amennyit lehetne"


Az épp aktuális hangulatodtól függ, hogy mikor mész a gyerekért, aztán amikor eszedbe jut "soron kívül", akkor elvárod, hogy hozzád igazodjanak, és dobják sutba a programjaikat...


Lehet,hogy a volt feleségednek ebből van elege, nem gondolod?

Amikor lebetegszel, felhívod, és EGYEZTETSZ vele egy pótnapot, és nem utolsó pillanatban variálgatsz.

2012. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Nincs elég infó.

- amikor beteg lettél, felhívtad az asszonyt, hogy "bocs, beteg vagyok, ma nem tudom elhozni a Zolikát, esetleg jövő héten"?

- nem lehet, hogy a következő hétre már tervezett valamit az asszony? (mondjuk akkor neki illett volna megmondania, hogy "most szombaton a tesómékhoz megyünk, de a jövő 2 hét lehet a tied")

- az mi, hogy "annyit se viszem a gyereket, amennyit lehetne"? a láthatás nem egy szívesség az exfeleség részéről, az a gyerek kedvéért van, hogy továbbra is kötődjön hozzád. a gyerekednek van joga a láthatáshoz, nemcsak neked ahhoz, hogy lásd, vagy az exnek ahhoz, hogy békén hagyd. a gyerek jogait vegyétek előre.

2012. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. én vagyok az, aki rosszul csinálom. pótnap meg póthétvége nincs, mert mindig van valami "dolguk". én meg nem akarok balhézni, ezért is írtam azt a mondatot, amit többen kiemeltetek, hogy nem is viszem annyit,de amennyit viszem, az rendszeres. mindig a gyerek előtt csinálja a fesztivált, nekem meg nincs gyomrom hozzá. köszönöm a hozzászólásokat.
2013. jan. 20. 00:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos, hogy sokszor az kezdi elmarni a gyerek másik szülőjét, akinél a gyerek él. Sokan képtelenek a gyerek érdekében az elvált társat nem haraggal kezelni .Ennek a legtöbbször a gyerek látja kárát, mert az elvált társ egy idő után belefárad a hadakozásba.

Nekem az egyik lányomnál a gyerek 3 hónapos korában ment szét a kapcsolatuk. Azóta 18 év telt el. A gyerek mindig is mehetett az apjával, ha az el akarta vinni valahova. A továbbtanulást is közösen intézték. Ma a gyereknek mindkét szülőnél szobája van, ahova bármikor HAZA mehet.

2013. febr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!