Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Gimis vagyok.Most karácsonyra kértem egy fényképezőgépet/Azért nem volt eddig mert nem érdekelt a fotózás most viszont már igen/.Szóval amikor a családommal elmentünk a rokonokhoz hogy karácsonyozzunk.Láttam a fa alatt egy fényképezőt megnyugodtam és örültem hogy megkapom.Mikor anyum mondta hogy osszuk ki az ajándékokat már nyúltam a sajátomért amikor láttam hogy az ajándék nem is az enyém.Csalódott voltam de nem mutattam. Az unokatesóm kapta meg.(mondhatom hogy dühös voltam mert nekem szükségem lett volna rám).És ez így megy már egész kiskorom óta.Amit én kérek azt biztos nem nekem veszik.A tesóm is kért egy új cipőt anyumék nem vettek neki azt hitte kap egy utalványt.A szüleim vettek is de nem Ő kaptam meg.És még kiskoromba megértettem hogy nem veszik meg a kacatokat de most már érettebb vagyok és most már tényleg olyat kérek amire szükségem is van.Én ezt nem értem.A szüleimmel nem akkor már beszéltem róla azt mondták szülinapomra megkapom azt ami a szívem vágya(meg is kaptam :D) Mivel ez már régebben volt nem beszéltem velük erről.Most ha ezt felhoznám akkor biztos azt mondanák hogy azért kap cuccokat mert elváltak a szülei. Ugyanis álvatltak.Lécci segítsetek!

2012. dec. 29. 19:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
37%

"Hát tudod a fényképezőgép nem szükséglet, hanem igény, lehet nélküle élni. "


Közgazdaságtant tanulok, az igény nem az, amire te gondolsz, a köznyelv eléggé hibásan értelmezi az 'igény' jelentését. Az igény a szükséglet kielégítésének a konkrét módja, tehát az igény lehet a kenyér is.

Amire te gondolsz, a kulturális avagy luxusszükséglet, amelyek tartalmasabbá teszik az életünket. De ugyanúgy szükséglet, nem igény.

:) Magyarul ne próbálj okoskodni, ha nem értesz hozzá.

2012. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt jó gépem: Sony, tükörreflexes. Most vágtam zaciba, hogy kitudjam fizetni a gázszámlát. Szólj anyádéknak, most óccsón átvehetitek a zálogháztól xD
2012. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Anyádéknak írjátok le a karácsonyi kívánságlistát, mert a leírásodból úgy tűnik, hogy elfelejtik, hogy ki mit kért... Egyébként milyen válaszokra vársz, miben segítsünk? Írjam azt, hogy kezdj el hisztizni, vagy állítsd őket falhoz, hogy miért nem vették meg azt, amit akartál, stb? Mutasd ki, hogy csalódott vagy, hátha abból értenek.
2012. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Lehet gyerekes de én szoktam karácsony listát írni
2012. dec. 30. 12:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!