Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozhatnám ezt fel?

Hogyan dolgozhatnám ezt fel?

Figyelt kérdés
A szüleim(főleg az anyukám)mindig a lehető legjobb vélemyét mondta rólam,szemtől szemben(szép vagyok,okos vagyok,stb.)Egyszer nagyon kiakadtak amiatt,mert rossz jegyet kaptam a suliban és hallottam,hogy azt beszélik rólam,hogy csúnya,átlagos,hülye és idegesítő vagyok.Nem tudják,hogy én ezt hallottam,de hihetetlenül rosszul esett.Azóta nem beszélem meg anyával a fiús ügyeimet,hogy ki tetszik,mert félek,hogy azt látom a szemében,hogy mennyire beképzelt vagyok,hogy azt hiszem,hogy én egyáltalán hogy képzelhetem azt,hogy tetszek valakinek.Ez már kb.3 hónapja volt és még mindig sírhatnékom van,mert tudom,hogy ez nem normális,amit én megélek miattuk nap mint nap.Mi tegyek?nem szeretnék a szüleimnek arról beszélni,hogy szerintem ők rossz szülők,mert néha lelki terrorban tartanak.14/L
2012. dec. 31. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezel rá, hogy ez mi volt? Szerintem csak hírtelen haragból mondták, nem gondolták komolyan.
2012. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem tudom, hogy szép vagy-e, meg az ízlés kérdése, de, hogy hisztis vagy az biztos! Anyám, 3 hónapja a hülyeségen rugózol? Durva.
2012. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Önismeret, önbizalom!!!

Ne függj másoktól, ne ácsingózz mások hízelgő véleményére! Figyeld a környezetedet, alakítsd ki a saját értékrendedet, és élj aszerint!

Az csak jó, ha egy anya erősíti a gyermekét pozitív véleményével, de az viszont csúnya dolog, hogy a háta mögött az ellenkezőjét tartja.

Egyébként az Életben mindennapos dolgok ezek/ munkahelyeken, kebelbarátnők:) esetén/-vértezd fel magad a hazug bókok ellen, és tanulj meg önálló, független, szuverén egyéniségként élni!

2012. dec. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Talán könnyít a lelkeden az a tudat,hogy lesz egy pillanat az életedben,mikor jön valaki,akinek gyönyörű leszel.Az teljesen érdektelen,hogy a többiek mit gondolnak.Minden relatív.Valaki szereti a mákos tésztát,valaki nem.Nem fontos,hogy ki igen és ki nem.Lényeg az,hogy TE jól érezd magad a bőrödben,még akkor is ,ha a környezetből esetleg fájó dolgokat kapsz.

Minden cselekedet mögött van valami,ami kiváltja azt.Például,ha éhes vagy elmész enni.Tehát,ha valaki bánt akkor lehet,hogy csak irígy a fiatalságodra,vagy féltékeny......stb.Ezer oka lehet.Esetleg a szavaival tudatosan okoz neked rosszat,hogy manipuláljon.Idővel majd érezni fogod ezeket a dolgokat.

Nagyon fiatal vagy ezért most annyit tehetsz,hogy figyelsz mik történnek körülötted és mi a másik ember érdeke.Akár jó,akár rossz is az.

A szüleid nyilván nagyon féltenek téged,emiatt nem fogják az egódat erősíteni.Nekem is kamasz fiam van és látom,hogy miket művel az interneten és az életben a korosztályotok.

Semmiképp ne vedd úgy,hogy bántásból írtam neked a fentieket.A célom inkább az,hogy próbálj figyelni arra,hogy a másik embert mi motiválhatja.Ez az egész életedre vonatkozóan egy tanács.

2012. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,főleg az utolsó kettő hozzászólónak!
2012. dec. 31. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!