Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek: egyedül hagynáto...

Mit tennétek: egyedül hagynátok a nagymamátokat?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a szüleim meghaltak, a nagymamám nevelt fel aki most 84 éves. Szerencsére viszonylag jól van, mármint önellátó, ő szokott főzni, virágokat nevelget, néha kicsit sétál stb. de amúgy eléggé szívbeteg, meg más szervi gondjai is vannak. Szóval 2 éve vagyok itthon vele (nem találok munkát, meg ő is azt mondja szereti ha itthon vagyok) de most találtam egy hirdetést, ami tetszene. De nem tudom itthon hagyjam-e, mikor azt mondja ő úgy nyugodt ha vele vagyok...
2013. jan. 1. 11:56
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A pénz most "mellékes" , inkább az hogy olyan haszontalannak érzem magam, hogy a bevásárláson, gyógyszeríráson stb-n kívül nem csinálok semmit. Emberek közé nem járok csak a boltba, már kb szégyellem magam hogy nem dolgozom ha valaki kérdezi...Sokszor szinte depressziósnak érzem már magam.
2013. jan. 1. 11:56
 2/22 anonim ***** válasza:
27%

Mond azt, hogy otthon vagy a nagyival ápolásin ha kérdezik.

El nem költöznék tőle az biztos, valami közeli munkát keresnék.

2013. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem, az szóba sem került hogy elköltöttek. Csak az hogy eljárjak esetleg dolgozni.
2013. jan. 1. 12:03
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

nem árt ha van valaki szomszéd, ismerős a közelben aki napközben ránéz, akkor nagy baj nem lehet.

nem magatehetetlen elvégre

2013. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szülő (nagyszülő) nem várhat el semmit a gyerekétől, akit felnevelt, ha azt akarja, hogy a gyereknek boldog élete legyen. El kell engednie, mint íjnak a kilőtt nyílvesszőt.
2013. jan. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
#4-est folytatva, úgy nagyon jól lenne mindkettőtöknek. Nem lóghatsz állandóan rajta, különösen, ha már a depi kerülget.
2013. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el dolgozni - a kezdődő depresszió is elmúlna! A munka mellett legyen mindennap legalább egy félóra, ami csak a Nagyié, csak rá figyelsz, beszélgettek. Remélem, sikerül a hirdetésre az állás.
2013. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen nem ülhetsz otthon a falat nézve, mert sosem lesz belőled senki..
2013. jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb településen létezik olyan, hogy házi segítségnyújtás. Nemcsak a ház körüli teendőkben segítenek (abban is), de mentális gondozást is nyújtanak, ha kell, ebédet is visznek, illetve van jelzőrendszerük, ha mamád megnyomja a gombot, ha baj van, 20 percen belül kint vannak.


Nem ingyenes, de nem is veszélyes... a szüleimnek kértem, máshogy nem tudjuk megoldani. Reggel megy a nő, kiadagolja a gyógyszereiket, ez kb 20 perc max, meg ha kell, elmegy a boltba, délben pedig kiviszi az ebédet. Van beszerelve jelzőrendszer is, ez így kompletten 21-22 ezer/hónap. Ebben benne van a jelzőrendszer (2025 ft/nap), és kettőjüknek az ebéd (360 ft/nap/fő).


Én meg nyugodt vagyok, mert nem lakom velük, amikor tudok, megyek, minden nap... de így tudom, ha baj van, tudnak segítséget hívni, illetve minden nap rájuk néz valaki, akkor is, amikor dolgozok.

2013. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan dolgozni, szerintem a mamid is büszke lesz rád.
2013. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!