Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan 30-on túli nő,...

Van itt olyan 30-on túli nő, aki egyedül van egy szerelmi csalódás után és képtelen önmagának megbocsátani, hogy hagyta magát használni és átverni? Mit tesztek szerelmi bánat ellen? 33N

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 19:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Azt mondják, hogy az idő mindent begyógyít, ám ezzel nem értek egyet. 2 és fél hónap alatt semmivel sem lett könnyebb. Az ő arcát „látva” ébredek és úgy is fekszem le, pedig egy igencsak tiszavirág életű, rövid „kapcsolat” volt. Eleinte akárhányszor eszembe jutott (kb. egész nap:-)), próbáltam elnyomni a saját gondolataimat. Aztán persze rájöttem, hogy ez ostobaság és egyszerűen hagytam, hogy gondoljak rá és azt is, hogy fájjon. Gondoltam, így hamarabb túl leszek rajta, mivel tudatosan megélem a fájdalmat ahelyett, hogy elnyomnám…Tévedtem! A történet röviden annyi, hogy csak szexre kellettem neki, én hülye meg képes voltam beleszeretni. Aztán az is kiderült, hogy csak egy búfelejtő eszköz, egy báb voltam számára, mert szerelmi bánata volt épp egy nő miatt, amit persze „elfelejtett” közölni. Én meg csak emésztem magam, hogy hogy lehettem ilyen ostoba, miért nem akartam észrevenni a jeleket…

Mit tesztek szerelmi bánat ellen, annak érdekében, hogy enyhüljön a fájdalom, megbocsássatok önmagatoknak és a másik félnek is??

Normális, építő jellegű válaszokat szeretnék.

Észosztó emberkék kíméljenek! Köszönöm!

(Előbb kiírtam ugyanezt a kérdést, de más kategóriába került.)

2012. dec. 17. 19:07
 2/20 anonim ***** válasza:
Van. Két és fél hónap semmi, ahhoz hogy elfelejtsd, - vagy legalábbis ne állandóan erre gondolj - sokkal hosszabb idő kell. Egyébként én azóta nagyon élvezem az egyedüllétet.
2012. dec. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az idő nem gyógyít. Csak az gyógyít, ha találsz valaki mást. Ehhez persze idő is kell, két és fél hónap az semmi.
2012. dec. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy minden ilyen fájdalmas eseményt azzal a hozzáállással közelítek meg, hogy "ha már megtörtént és nem tudok változtatni rajta, legalább használjam fel valami hasznos és értékes dologra, aminek a közeljövőben hasznát veszem".


Vagyis próbálom kihozni az elkövetkező életemre nézve a legtöbbet a dologból, ami az életemet javítani fogja.


Sok ilyen esetből tanultam már nagyon sok pozitív dolgot, ami később sok rossztól óvott meg, és sokkal jobban tudtam élvezni az életemet. Pl. hogy ne egy férfire alapozzam a boldogságomat, a barátaim szeretete sokkal őszintébb és tisztább sok esetben, mint egy párkapcsolat, ezért ők az elsők stb.


Szóval én a magaddal való őszinteséget, a tanulást, az okulást tudom neked javasolni. :) Sok sikert!

2012. dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

úgy, hogy a fájdalmas események azért kellenek, hogy tanuljunk belőlük, tapasztaljuk meg, és legközelebb ne menjünk neki ugyanannak a falnak.


Nem kell önsajnálatban keseregni, ez az élet természetes vele járója!

2012. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

Egy válaszoló kapcsán mondanám azt, hogy nem old meg semmit, ha ezt a kétségbeesett szeretetéhséget és szerelem-mániát átviszed egy másik emberrel való kapcsolatodba. Azzal nem oldasz meg semmit, csak kicseréled a probléma alanyát. Mert ha az is elhagy, akkor megint összeomolsz.


Az alapokat kell tisztáznod, amihez egyedüllét szükséges. Majd ha egyedül is boldog vagy és kiegyensúlyozott, csak akkor keress új kapcsolatot. Különben állandóan függni fog a boldogságérzeted egy másik embertől, és állandóan retteghetsz attól, hogy mikor hagy el az illető párod.


A megoldás az, hogy le kell akadni erről ilyen mániákus párkapcsolat-függőségről. Észre kell venni, hogy azt a szeretetet és kötődést még sok másik típusú kapcsolatban is át lehet élni, lehet boldognak lenni több ember szeretetétől is. Nem kell ennyire rápörögni a párkapcsolatokra. Nem az az egyetlen üdvözülés. Próbálj nélküle boldog lenni.


Nem kell túldramatizálni. Volt egy srác, vele nem jött össze, majd jön egy másik, akivel összejön. Ennyi. Nem kell belőle drámát csinálni, nem kell magadat rágnod, hanem próbálj az életed további építésére koncentrálni. Ha emészted magad, csak az idődet pazarolod.


Minél hamarabb indulj el az épülés irányában, felesleges azzal időt pazarolni, amin már nem tudsz változtatni.é Rövid az élet. Engem mindig ez segített át a nehéz időkön: rövid az élet ahhoz, hogy olyan dolgokon rágódjak, amin már nem tudok változtatni. Azt a kis időt, ami még van, azt boldogan akarom tölteni!

2012. dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%

Én a 6-ossal értek egyet. Én is mindig erre gondolok: egyszerűen nem engedheted meg magadnak azt a luxust, hogy elmúlt dolgokon rágódj, amiken már nem lehet változtatni.


Ha belegondolsz, amikor 30 felett vagy, elég kevés évet tudsz még jó egészségben, erőnlétben eltölteni. Ezt a kis időt tényleg luxus arra pazarolni, hogy valami pasi régi hülyeségeivel törődj. Csak annyi időt fordíts rá, ami a te hasznodra, tanulásodra válik, hogy máskor majd jobban figyelj, hamarabb rájöjj, hogy valami zsákutca.


Tudomásul kell venni, hogy mindenki más életszakaszban van. Te nyitott voltál a szerelemre, a srácnak zárva volt a szíve, és véletlenül összetalálkoztatok. Megesik az ilyesmi. Annyit szűrj le belőle, ami hasznodra válik, de többet ne pazarolj az idődből. Igyekezz minél hamarabb nyitott lenni újra. Semmi probléma nem történt, összeakadtál olyannal, akivel nem jött össze. Ez számtalanszor megesik, mindenkivel.

2012. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Miért kéne megbocsátani magadnak? Semmit nem követtél el. Véletlenül egy hozzád nem illő emberrel jöttél össze, több millió emberrel megesik az ilyesmi. Se nem a te hibád, és se nem a pasi hibája, ezek véletlenek. Ez most nem jött össze, majd a következő, vagy az azutáni összejön.


Ha javítod az emberismeretedet, hamar felismered, hogy kivel nincs értelme a dolognak, és így gyorsabban meg tudod találni azt, aki hozzád illik.

2012. dec. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Ja, és egyetértek az egyik válaszolóval.


Amikor egy ember nem hajlandó észrevenni a jeleket, az általában azért van, mert túlságosan kétségbeesetten kapaszkodik egy emberről elképzelt ideálba, a szerelem elképzelésébe, túlságosan függ a dologtól, ezért figyelmen kívül hagyja a nyilvánvalót.


Ezért kell eleve egészséges, boldog életet kialakítani, ahol nem függsz más embertől érzelmileg, mert így észreveszed a jeleket, és nem kezdesz olyannal, akin eleve látod, hogy zsákutca, és hogy nem vagy neki olyan fontos.


Ez azért fontos, mert az ember a nyilvánvaló jelek figyelmen kívül hagyásával sok időt pazarol, és ez visszaüt később. Pl. amikor egy bizonyos idő eltelte után nem talál párt, mert elvesztegette az idejét zsákutca emberekkel.

2012. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Az utolsó néhány válasszal nem teljesen értek egyet, mert csak illúzió, hogy az ember boldog lehet egyedül. Valójában nem lehet, egy ember csak egy fél ember. Amikor egy magányos illető boldoggá próbálja hipnotizálni magát, akkor amit látunk, az csak egy erőltetett vigyor.
2012. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!