Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van közöttetek olyan, akinek...

Van közöttetek olyan, akinek nem volt gyerekként és kamaszként sem saját szobája? Ti hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem feltétlenül arra gondolok, hogy valakinek a szüleivel kell egy szobában laknia, hanem például a testvérével és soha nem lett külön szobája.


Akik így jártak, nektek milyen volt? Rossz, vagy elviselhető?


2013. jan. 3. 19:58
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
én 2 évvel fiatalabb lánytesómmal éltem egy szobában, és mivel én is lány vagyok, így nekünk elviselhető volt. jóban is vagyunk, szeretjük is egymást, nekünk nem volt rossz. persze néha rossz volt, hogy nem lehetett elvonulni, így ha sírhatnékom volt, és senkivel nem akartam beszélni, akkor bezárkóztam a fürdőbe :) az a sok átbeszélgetett és átröhögcsélt éjszaka... de jó is volt :)
2013. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Akkor te szerencsés vagy, hogy jóban vagytok :)
2013. jan. 3. 20:03
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
én elmúltam 18,de soha nem volt és nem is esz szobám..nagyon rossz,mert nincs hol tanulni,nincs magánszféra,stb..
2013. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Testvéreddel laksz egy szobában?
2013. jan. 3. 20:12
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
anyámmal
2013. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Ehh :S


Hát, testvérrel se valami hú de jó lakni, de szülőkkel gondolom főleg.

2013. jan. 3. 20:14
 7/42 anonim ***** válasza:
91%
Nekem elég rossz volt a kishugommal egy szobában felnőni.Közöttünk 6év van és amikor ő megszületett pont akkor kezdtem el az iskolát.Minden reggel fáradtan kialvadtlanul mentem suliba,mert a kishugom egész éjjel sírt.Aztán amikor nagyobb lett akkor eléggé zavart a tanulásban,néha összefirkálta a tankönyveimet amiért persze én kaptam ki,mert hogy minek hagyom széjjel a cuccaimat.De hát akkor még én is kisgyerek voltam.Sokszor lett rámbízva a hugom,és ez miatt nem nagyon akartak velem barátkozni a többiek,mert nem voltak kváncsiak a hugom nyafogására.Én elég rosszul éltem meg ezt,nem volt egy kis zug ahová elvonulhattam volna akár magamban ,akár a barátnőimmel.A jegyeim is közepesen alakultak a suliban,mert nem tudtam koncentrálni a tanulásra a hugom miatt.Kamaszként is voltak gondok közöttünk,mikor felvittem a barátom akkor nem kapcsolt nem ment ki a szobából,hogy magunkra hagyjon minket,és ez eléggé bosszantó volt.Neki jobban alakult mert mire ő nagylány lett én elköltöztem a pasimhoz és övé lett végre a szoba.Már felnőttünk és nagyon nem is tartjuk a kapcsolatot,gondolom neki sem volt jó velem együttlakni.Igaz erről sosem beszéltünk még,de a jelek arra utalnak,hogy nem kívánjuk egymás társaságát.Lehet,ha külön szobánk lett volna akkor jobb kapcsolat alakult volna ki közöttünk.Ha találkozunk jól elbeszélgetünk,de sajnos ennyi,nem hiányzunk egymásnak.Túl sok volt együttlakni,túl sokat veszekedtünk,féltékenykedtünk egymással és valószínű ezért alakult így a mi szomorú kapcsolatunk.Szeretem a hugomat,és csak is jót kívánok neki,de ha ismét együtt kellene laknunk akkor kiszaladnék a világból.
2013. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
89%

Nekem máig nincs,21 éves létemre és borzasztó. A húgommal teljesen eltérő egyéniségek vagyunk, ráadásul benne 0 kompromisszumkötési hajlam van, úgyhogy gyerekkorunk óta állandó viták forrása a közös szoba... Azt mondom, a mi kapcsolatunkat ez rontotta meg teljesen. Egyszerűen szörnyű, hogy semmi privátszféra nincs, egész nap megy a TV, amit én nem szeretek... és nincs olyan, hogy akkor légyszi kapcsold ki egy órára, hogy tanulni/írni/zenét hallgatni tudjak, mert nálunk valamiért az ő szava szent és még engem ordít le anyám, hogy miért nem engedem tévét néni...

Ha rossz kedvem van, ha sírni akarok, nincs hol. Barátnőimet, páromat nem hozhatom át, mert húgom állandóan itt van a szobában (de komolyan, a párom kb. 2-3 hetente egyszer van itt, és én meg szégyellem, hogy mindig csak náluk lebzselek). Nincs semmi nyugalom, semmi magánzóna, állandóan ott van valaki mellettem és ez kiborító... tényleg maximum a vécébe tudok beülni, ha csinálni akarok valamit.


Én elhiszem, hogy vannak jó testvérek, de ez a közös szoba többnyire nagyon rossz ötlet...

2013. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
16 éves koromig nagyszülőkkel egy szobában laktam. Felnőttként már szinte betegesen értékelem az egyedüllétet.
2013. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
94%

Képzeld,nekem most lett külön szobám,én is a hugommal voltam egy szobában,és utáltam hogy nekem nem lehet úgy mond egy intim szférám!

ahova elvonulhattam volna,sírni,tanulni,telefonálni a barátommal!

El sem tudod képzelni milyen jó érzés,én most már kb. 2 hete a saját szomámban alszok,szépen berendezkedtem,pakoltam és tegnap lettem kész mindennel!

Hallgathatom esténként hangosan a zenét,nézhetek tv-t!

Imádom!:)

2013. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!